Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó "nevelés" es? ezért ilyen...

Jó "nevelés" es? ezért ilyen a 2 éves?

Figyelt kérdés

előre leszögezném, NEM mászok bele más dolgaiba, a barátnőm kért tőlem tanácsot, de nem tudom, hogy igazam van-e ebben.

2,5 éves kisfiúról van szó. bölcsis. iszonyat hisztis. csak egy példa: mikor játszin vannak és mennének haza ledobja magát a földre, taknya nyála folyik, az autóba kiköti magát és elkezd fetrengni meg dobálja magát, anyuka többször meg kellett álljon miatta, vissza ültetni, üti az anyját. a bölcsibe verekszik, üti a gyerekeket, pszichologus foglalkozik vele heti 1x ott. anyuka erre azt mondja, hogy "hát gyerek". szerintem NEM. nekem is van 2, de ezt nem lehet ennyivel elintzni szerintem. nekem se tetszene, ha anno a bölcsibe vagy oviba verte volna folyamatosan egy gyerek. na én most arra gondolok, hogy ott "rontotta el" anyuka, hogy iszonyatosan babusgatja. maga a gyerek is csak becézgeti magát, ha megkérdezed, hogy hívják, akkor nem szabo zoli, hanem szabó zolika...anyuka meg apuka is "zolika, ezt nem szabad". tehát mindig csak a babusgatás, becézgetés. és talán ami a legrosszabb ami kihat a gyerekre, hogy havonta legalább 2x külön tölt egy hétvégét a szüleitől. anuykának kell az "énidő" és a gyerek 1 hétvégét tuti a nagyszülöknél, 1 hétvégét a másiknál tölt. de ez kb 1 éve van így. nyáron 3 hetet töltött a nagyinál pl. a nagyszülők messzebb laknak ezért minden 2. hétvégén ott vannak. szerintem ez is lehet a gond, hogy nincs rendszer a gyerek életébe. mikor egy hétvégét megszokja, hogy otthon van, a következőn már mennek el. van mikor ott is hagjya egy hetet, és bölcsibe sem megy. én nem azt mondom, hogy nem kell a gyerekmentes nap, de ennyi? szóval én ezt tudtam neki mondani, hogy én ezt látom, hogy a gyerekenek nicns állandósága, hanem itt ott van. szerintetek lehet ez a probléma?


2023. szept. 25. 09:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%

"a gyerekenek nicns állandósága, hanem itt ott van. szerintetek lehet ez a probléma?"


Igen,lehet probléma. Az egész egy nagy probléma. Nincs valószínűleg egészséges kötődés, nincs biztonságérzete a gyermeknek. Ezért harcol, küzd a figyelemért.


Ő csak így tudja elmondani,hogy "figyelj már rám,ez így nekem nem jó!".

2023. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
igen :( ez volt az én gondolatom is :( édes kicsi :(
2023. szept. 25. 09:19
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Úgy érzem ez megint egy szarul felépített hergelés..de legyen.. játszuk el, hogy nem az.


Szóval van 2 gyermeked, de a dackorszakról mint teljesen normális életkori sajátosság, nem hallottál..


Szerinted a gyereket nem szabad babusgatni, szeretni biztonságot nyújtani.. végtére is igazad van, jobb ha a gyerektől megvonunk mindend, nem fejlesszük az érzelmi intelligenciáját.. nem baj ha érzelmileg analfabétát nevelünk belőle.. végtére is miért van ennyi érzelmileg deffektes ember..


Aztán K.. micsoda egy aljas megáltalkodott nőszemély, aki "énidőzik" lemeri passzolni egy hétvégére a gyereket. Mekkora egy szar szemét amiért megengedi a nagyszülőknek is, hogy unokázzanak.. 😏😑 most komolyan? Te tényleg ekkora gyökér vagy?


Az egyetlen gond ami generálja a verekedést ha nincsenek határok, és következetesség.


Végezetül pedig meg kellene végre tanulni , hogy

1. Nem mászunk bele más méhébe.

2. Nem akarjuk megmondani hogyan élje az életét.

3. Nem akarunk beleszólni más gyereknevelésébe.


Helyette lehetne csak szimplán támogatni.

2023. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Havi 2 hétvégének ehez semmi köze.

Miért ne lehetne 2 hetente a nagyszüleinél. Az, hogy Zolikának hívják szintén irreleváns.

Szakemberek majd kivizsgálják.

2023. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%
2# Én is ezen ütköztem meg,hogy van két gyereke,de az hogy dackorszak nem mond neki semmit.:D A történetet itt rontotta el. Szerintem is kamu vagy pedig nincs gyereke, ezért nem is írok véleményt, mert így nem fogja érteni.
2023. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%
Vagy is 3-as.
2023. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#3 nem mászok bele, ha elolvastad volna, tőlem kért tanácsot, mivel én már 2 gyereket felneveltem. bár nem érzem magam emiatt főlényben, mert minden gyerek és nevelés más. nekem is voltak dackorszaki nehézségek, de sose csináltak ilyet, ezért nem tudok nyilatkozni. és nem az "énidőről" van szó. hanem hogy rohadt sokat van a nagyiknál. én egyedül nevelem a gyerekeket, és én is vágytam volna énidőre, sőt mai napig. mondjuk már nagyok, de nem d*glöttem bele a nevelésükbe, mer tnem volt idő magamra. de volt, mert megteremtettem. viszont nem voltak minden 2. hétvégén maminál. főleg úgy, hogy aktivak a nagyszülők, dolgoznak, tudom, hogy nekik is kell a pihi. ha akartak unokázni, eljöttek. én azt néztem, mi jó a gyerekeknek. imádnak mai napig itthon lenni, nekik meg van a biztonság. DE mint írtam az elején...sőt, az első mondatom az volt, hogy NEM akarok belemászni más életébe. meg is fogom mutatni anyukának ezt a bejegyzést, mivel tényleg segíteni akarok, de nem tudok, gondoltam lesznek itt anyukák akik tudnak okosat mondani. nem ilyen győkér mártírok mint te
2023. szept. 25. 09:27
 8/30 A kérdező kommentje:
már miért is lenne kamu? főleg név nélkül? ennek semmi értelme nem lenne.
2023. szept. 25. 09:29
 9/30 anonim ***** válasza:
68%
Az inkább jó, ha másoktól is kap szeretetet a kicsi. Semmi probléma nincs azzal, hogy nagyszülőknél van. Inkább az lehet a baj, hogy nincs ugyanolyan következetesség mindenkinél, lehet hogy a mamák engedékenyebbek és náluk már egy kicsi hisztivel is eléri amit akar. A szüleivel meg valószínűleg nem és ő ezt nem tudja máshogy kezelni. Plusz akármi más gondja is lehet a gyereknek a dackorszakon kívül, majd pszichológus segít. Azt se felejtsük el, hogy ha bölcsis, akkor már a közösség is formálja a gyerek jellemét, simán átvehet más gyerektől látott rossz szokásokat.
2023. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
köszönöm a nyugtató választ :)
2023. szept. 25. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!