Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldottátok meg, hogy...

Hogyan oldottátok meg, hogy napközben is egyedül aludjon el a gyerek? Megszakad a szívem úgy sír ha csak beteszem. Este szépen elalszik

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk mind a két gyerek a saját szobájában, saját ágyában alszik napközben is. Első pillanattól ezt vezettük be. Amit megszokott, azt tartani fogja, ha berohangálsz hozzá, mert sír, akkor az lesz a természetes, hogy sírjon, mert akkor anya megjelenik.
2010. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk még mindig mellette vagyok míg elalszik. Így szokta meg. Az oviban elalszik szépen magában.(bár ott sincs egyedül).

Nekem sem ment, hogy hallgassam a sírását.

2010. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem ujszülöttről irsz, hanem 1-2 éves gyermekről. Ezek szerint szerinted sem normális, ha orditva, sirva alszik el valaki. Biztos marha jó lehet....én, mikor bánatom volt, álomba sírtam magam...hát nem kellemes élmény felnőttként sem. Kèrdèsedre válaszolva: szerintem a kifárasztás a kulcsa a jó délutáni alvásnak. Hány órát alszik összesen? A fiam 9-et éjjel és 3-mat délután. De nagyon nem mindegy, délután mikor fektetem le. Ha reggel hétkor kel, akkor fèl egykor lefekszik és simán alszik. De ha nyolckor kel, 1-2 között teszem le. Tele hassal jobb az alvás, ugyhogy az ebédet ehhez igazitom, közvetlen elötte ebéd, majd alvás. Ha tápival/tejjel/kakaóval szokott este elaludni a gyerkőc, kináld meg ugyanugy, mint mikor este fekteted. A fiam kb 1 dl tejet ilyenkor mèg megiszik és szépen elalszik. De én figyelem, hogy tényleg álmos legyen, dörzsöli a szemét, nyügös, na akkor mehet is aludni. Délelött sokat kint vagyunk az udvaron, játszótérre megyünk, ma uszodába mentem vele, ki is dőlt:) ha viszont csak csendes játék van itthon, nehezebb a délutáni altatás.
2010. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már én is látom rajta, hogy álmos és ha ringatom hamar el is alszik a gond csak akkor van amikor leteszem :S, mert rögtön felkel bármilyen óvatosan próbálom. Ráadásul nem alszik csak fél órát ezért gondoltam, hogy megpróbálom hátha elalszik egyedül, de nem megy. Sehogy sem jó. A ringatás sem és az egyedül alvás sem. Már kikészülök ettől idegileg.
2010. okt. 18. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Én babakocsiban tologattam, úgy aludt el 7 hós kkoráig, akkor megunta. A ringatást utálta, ekkor jött az, hogy mellé feküdtem a nagy ágyunkba, és úgy aludt el egyedül, én nem is foglalkoztam vele. Ez egy tmeneti időszak volt. Amikor ez már ment, tehát el tudott aludni egyedül, akkor raktam a kiságyba. Eleinte sírt, de nem sokáig, addig volt konkrét dolgom, de szépen, pár nap alatt rászokott, és sokkal jobb lett az életünk. Minden jobb így, az éjszakát is azóta alussza át, mióta megtanult egyedül elalduni.
2010. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyerektől is függ nagyon, meg atól is hogy hogy van szoktatva.A lányom még nincs 8 honapós de születése ota egyedül alszik el mindig.Mikor kicsi volt, sírt egy kicsit de nem mentem be hozzá és 2, 3 nap alatt hozzá szokot.Tudom nem könnyü hallgatni ha a gyereked ordít, de ha azt akrod h neked is könyebb legyen akkor hagyad egy kicsit, meglátod hozzá szokik.Sok sikert neked
2010. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mekkora a picid? Az enyém 18 hónapos és az ölben elalvásról már leszoktattam, van egy nagy ágy a szobájában és azon elfekszek mellé és elalszik. Nekem már ez is jobb mint a kézben altatás. Viszont míg kicsi volt próbáltam úgy hogy egyből tettem az ágyába de mindig csak ordítás volt a vége, én meg azt nem tudom hallgatni.
2010. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első pillanattól aludjon külön, de napközben sokat legyél vele.én 11 éves koromig anyuval aludtam:SMostmár elviselni se tudom...Mindenkinek könnyebb, ha lehetősége sincs rá!!:D
2010. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!