Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától fürödhet...

Hány éves korától fürödhet egy gyerek egyedül?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy segítség nélkül.
2011. ápr. 28. 19:42
 1/8 A kérdező kommentje:
kádban fürödni vagy tulosni, úgy hogy senki nincs vele a fürdőben, egyedül levetkőzik tisztálkozik törülközik, és felöltözik.
2011. ápr. 28. 19:43
 2/8 anonim válasza:

Gyerektől (is) függ. Én a lányomat 7 éves korában kértem meg erre.

Ahogy elnézem meg tudná csinálni, de az anyja szerint korai.

Az tény, hogy a víz hőfokát pl. képtelen beállítani.

Egyelőre! :)

2011. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legkésőbb akkor mikor kezd serdülni.
2011. ápr. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Érdekes, hogy az előttem hozzászólók 7 évet írtak, meg serdülést. Én és az öcsém is ovisok voltunk, de mindezeket egyedül csináltuk olyan középsős ill. nagycsoportban.

A fiam 27 hónapos. Egyedül vetkőzik le, míg én a víz hőfokát beállítom, berakom a kádba és egyedül lemossa magát a tusfürdőjével. A kádból kijönni nem tud, így én veszem ki, de meg is törülközik elöl, nekem csak hátul kell és a hajlatait. Ja, és egyedül fürdik a kádban, nem kell ott lennem mellette.

2011. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, felöltözni viszont még nem tud. Csak bedugni a lábát a pizsibe, kezét a pulcsiba.
2011. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 éves koráig tuti, hogy nem hagynám felügyelet nélkül a kádban. Nálunk a legkisebb 28 hónapos, esti fürdés előtt ő leveszi a harisnyát, zoknit, nadrágot, pelust, a body-t én vagy a férjem. Fogja a fürdőlepedőjét, és indul fürdeni. Vagy én vagy a férjem tetőtől talpig megmosdatjuk, a fogát segítséggel mossa. (először én mosom meg neki, aztán a következő adag fogkrémmel már ő próbálkozik)

Szerintem olyan 4 éves kor az, amikor már egy-két percre magára hagyhatod, de akkor is én lesem a konyhából, hogy mit csinál, hallgatom stb.

2011. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát nálunk kád van,kicsit érettebb voltam mint a többi 4-5 éves gyerek agyilag,anyukám mindig megengedte nekem a vizet és azt mondta a csaphoz nem szabad nyúlni mert ha egy gyerek hozzá nyúl elviszi a mumus:D persze kicsinek el is hittem...:D kb. 7-8 lehettem amikor már betudtam állítani a vízhőmérsékletét:D:)
2011. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem először, hogy az lesz érdekes, hogy mikor lehet már felügyelet nélkül hagyni, mert van annyira eszes meg ügyes, hogy nem fullad bele a vízbe. Oviskorban még képesek ilyen őrültségere, tehát nem hagynám őket magukra nagyjából iskolás korukig.
2012. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!