Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy baj, ha egy 5 éves...

Nagy baj, ha egy 5 éves gyerek nem tud egyedül kirakni egy 9 darabos kirakót?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire nagy baj, de nekem a 3 éves fiam kirakja a 9 darabost, a 6 éves lányom a 80-100 darabost.
2011. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt már azért ki kellene tudnia rakni... Hogy baj e, azt egy hozzáértő tudná megmondani-mondjuk ovónő esetleg?
2011. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Rakott már ki kirakót előtte? Ha új neki, akkor egyáltalán nem baj.

Összehasonlításként. Egyik ismerősömék a kislányukat már pár hónapos kortól (!) kirakóshoz szoktatatták. Nem viccelek és teljesen komoly, hogy a kiscsaj nem egészen 2 évesen már kirakott 50 darabos kirakósokat pikk pakk. De se beszélni nem tudott még, se rendesen járni.

Ellenben az unokaöcsém, akivel már 2 évesen simán lehetett beszélgetni (szintén nem túlzok, megdöbbentő, de komoly), 2.5 évesen mikor kapott egy kirakóst nem tudott vele mit kezdeni. Egyrészt nem látott még ilyet, másrészt iszonyat eleven egy gyerek és nem tud fél percig sem a popsiján ülni.

Szerintem ez totál annak a függvénye, hogy a gyerek eddig mennyit foglalkozott ezzel és mi az érdeklődési köre.

2011. júl. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
5 évesen ezt már kéne.Én azért nem mondanám,hogy ha nem találkozott vele akkor nem tudja mire való,mert egy 5 évesnek már kell hogy legyen annyi logikai érzéke hogy mit is kell vele csinálni,meg ő már oviba jár,én inkább azt mondanám,hogy lusta hozza,és nem érdekli igazán.Ha tetszene neki,vagy érdekelné,és amúgy mentálisan egészséges ki kell tudnia raknia.
2011. júl. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesem kirakja a 24 darabost.

Ezt az 5 éves gyereket vagy ennyire nem érdekli a kirakó, vagy valami baj van vele, azért ezt innen nehéz megmondani.

Az én gyerekem imád kirakózni, pici kora óta nagyon ügyes benne.

2011. júl. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

gondolom nem érdekli.


mennyi TV-t néz a gyerek. az ilyen foglalkoztató játékok általában azt a gyereket kötik le aki kevés TV-t néz és a fantáziájára van bizva. a másik hogy ilyet az ember kb 2-3 éves kor között kezdi az egyszerü kis kirakokkal, majd egyre fejleszti. egyedül egy gyerek sem szeret leülni ilyet csinálni, csak ha megy már neki az elsö hogy a szülö megmutatja neki és együtt csinálják.


Kapcsold ki a tv-t majd ülj le vele játszani ha egy hét után nincs javulás akkor meg kell mutatni orvosnak.

2011. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem néz sok tévét. És leülök vele kirakózni , nem csak elé teszem , de egyszerűen nem tudja , hogy mit hová kellene tenni , hiába mondom és mutatom neki , hogy mit mihez kellene rakni , nem érti , pedig szeretné csinálni.
2011. júl. 4. 08:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4 éves lesz szeptemberben. Nem rak ki kirakót csak nagyon ritkán, egyszerüen nem érdekli és nem ül meg a fenekén annyi ideig hogy kirakja.

Óvónő is látta már ezt nem mondták hogy kóros lenne. 5 évesen nem tudom mi a helyzet.

Ugyanakkor sok olyan ismerősünk van kisfiúk, kislányok is akik meg 20-30-40 darabosakat röhögve kiraknak...szintén 3-4 évesek.

2011. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Akkor a logikai készségével baj van. Jár oviba? Nem javasoltak valami fejlesztő foglalkozást?
2011. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jár ovodába , nem mondtak még semmit , logopdushoz is járunk , de ő sem mondta , hogy valami baj lenne , de szerintem is tudnia kellene már , lassan a 23 hónapos huga is ki tudja rakni a kirakót.
2011. júl. 4. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!