Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3.5 éves fiam magától kéri,...

A 3.5 éves fiam magától kéri, hogy ne legyen rajta este pelus, de többször bepisil (nem mindig). Szerintem ez normális folyamat, de az édesanyja letolja és leszidja érte,meet őt kelti fel ha baleset történt. Szerintetek ez elfogadható egy anyától?

Figyelt kérdés

2023. okt. 7. 03:35
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
38 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a gyereknek, hogy téged keltsen fel. Egy 3 és fél éves megért ennyit.
2023. okt. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Szintén 3.5 éves fiú de ő mindkettőnket felkelt... Egyikünk cseréli az ágyneműt,másikunk meg cseréli a gyereken a pizsit. Soha nem szidtuk le ha bepisilt,sőt elmondtuk neki hogy ez még teljesen normális most...

Ezért leszidni egy gyereket... Biztos nem azert pisilt be hogy anyukát bosszantsa...

2023. okt. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Adjatok rá pelust.
2023. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Keltsen fel téged, aztán kiderul, hogy te mérges leszel e.
2023. okt. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen szülő nem tudja mi az igazi probléma...
2023. okt. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
10%

Ha jól alakítottátok ki a padlóburkolatokat, falakat, akkor a gyerek bevizelése, székletürítése nem tesz benne kárt, a jó gyerekágyak is így vannak tervezve. Az ágyneműt meg mosni lehet.

Nem elfogadható az, hogy a balesetért ennyi idős gyereket az anyja leszidja, de ha tiszta marad, akkor meg jár neki a dicséret.

2023. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem zavarna ha bepisil de ha többet pisilne be mint amennyit nem biztos pelust tennék rá. Főleg hogy az én fiam köztünk alszik van matracvedőnk de naponta kéne hugyban felkelni megmondanám a gyereknek hogy kicsim még nem vagy szobatiszta de ha 1 hétig nem lesz pisi a pelusban leveheted estére.
2023. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
99%

Amíg a gyerek folyamatosan bepisil, adjatok rá pelenkát.

Én kerek perec megmondtam a szintúgy 3.5 éves lányomnak, hogy amíg nem érünk el arra a szintre, hogy egy hónapig teljesen üres reggelre a pelenkája, addig pelenkában alszik, mert én nem fogok minden éjjel felkelni ágyneműt húzni.

Ha szerinted ez jó ötlet, akkor keltsen fel téged, húzd te újra az ágyneműt, ne a gyerek anyjá szívasd ezzel a felesleges munkával.

2023. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek!
2023. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát kövezzetek meg, de én se mosolyognék már a gyerekre a 3. ilyen éjszakán.

Gondolom anyuka is dolgozik, nem feltétlenül szeretne minden éjjel 2-3x takarítani meg ágyneműt húzni. Leszidni nem kell a gyereket, mert valóban nem tehet róla, és valóban normális dolog LENNE az, hogy NÉHA visszaesik kicsit és bepisil. De te azt írod, TÖBBSZÖR egy éjszaka. Az a gyerek akkor még nem érett meg az éjszakai szobatisztaságra, pont. Tehát vagy igenis adtok rá pelenkát, akkor is ha nem tetszik neki, és esetleg néhány hét múlva újra megpróbáljátok nélküle; vagy ha te annyira ragaszkodsz ehhez most, akkor kelj fel te hozzá.

2023. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!