Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek korai? Vagy...

Szerintetek korai? Vagy teljesen normális és "elfogadható"? Magzatmozgás.

Figyelt kérdés

A kisfiam mocorogását már 12 hetesen érezgettem, nem igazán mertem kimondani, inkább csak " megfigyelő" voltam.14 hetesen már bátrabban ki mertem jelenteni, hogy na ez ő volt, de még mindig bizonytalan voltam.

Na 15 hetesen meg már a védőnőnek is bátran kijelenthettem, h érzem a mozgást:)16 hetesen meg már mindenhogy érzem őt. Ülve- állva- reggel- este, sokat mocorog.

Ma 16+4 hetesen meg olyan szépet beleboxolt a kezembe, hogy az maga volt a csoda és a döbbenet számomra.. Utána még 2-őt boxolt. Éreztem a tenyeremnél, h jókorát beleüt:) Emelett jól ki is tudja nyomni magát..


Ez korainak számít? Valaki hasonló tapasztalattal? Köszönöm.



2017. febr. 12. 19:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Te valamit nagyon összekeversz.

Mégis hogy boxolt volna már a kezedbe a 16. terhességi héten? Legalább nézz utána, hogy mekkora a magzat ennyi idősen. Fizikai képtelenség, hogy a kezedbe boxoljon.

És 12 hetesen sem gondolom, hogy a babádat érezted. Mert még az is nagyon-nagyon korai.

Szerintem a beleidet érzed, de úgysem fogsz hinni nekem.

15-16 hetesen már érezheted a mozgását, de az annyira lágy érzés és gyakorlatilag csak belül érezheted és nem a hasfaladon keresztül.

2017. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Egészen biztos vagyok abban hogy őt éreztem:) második csöppség/ terhesség ;) tudom milyen érzés. A szeméremcsontom felett picivel a köldököm alatt valamennyivel:) nem bélmozgást éreztem. Pláne nem a méhem-ben:D

Teljesen tökéletesen szabályos kis rugás volt. De köszönöm a válaszod:) akkor szted is korai..

Lányomat a 17.héten kezdtem el érezni.

A kezemmel olyan 20-22 héten.

Borzasztó korainak tartom én is.

2017. febr. 12. 20:00
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

Hidd el, hogy nem azt érzed.

Bélmozgás.

Tudom, hogy azt gondolod, hogy azt érzed, de fizikai képtelenség. És azt is tudnod kell, hogy a beleid is pont úgy helyezkednek, hogy gyakorlatilag azt is érezheted pont ott.

Nekem speciel bélmozgási zavarom alakult ki a szülést követően, amire gyógyszert szedek, de még most is előfordul, hogy szabályosan pontosan ugyanezt érzem és még olyan helyen is, ahol annak idején a fiamat éreztem, mikor kismama voltam. De nem, nem a 16. héten éreztem ezeket az érzéseket, hanem jóval később. És ez bélmozgás.

2017. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Oké ;) varom a többi tapasztalatot :)
2017. febr. 12. 20:14
 5/20 A kérdező kommentje:

Ezt még le kell írjam.

Ha nem latom nem hiszem el..

Hullámzik a kismama hasa..ugye mozog, úszkál a picike.. 13 hetes 4 napos kismama volt:) tehát én olyat mar nem jelentek ki, hogy fizikai képtelenség :)

15 hetesen meg fotózta ahogyan eldeformalódott a pocakja. A pici úgy kinyomta magat. Hihetetlen volt.

2017. febr. 12. 20:20
 6/20 anonim ***** válasza:

szia, 12 hetesen nem tudom mit érezhettél, de én az első fiamat is 16 hetesen éreztem, igaz utána egy hétig semmi. most megint terhes vagyok, és 16 hetesen megint, egyértelműen a babát érzem, most lassan 19 hetes leszek, de már 1-1.5 hete kicsi hullámzást már úgy is érzem ha a hasamra teszem a kezem.

ki tudja mitől függ ez... lehet olyan a méhlepény elhelyezkedése, a baba keresztbe fordult...stb. én nem hiszek a lehetetlen-be. az hogy a "nagy könyvben" mi áll az annyira képlékeny, már ott megdől hogy a terhes nők nem menstruálnak max minimálisat, kevesebbet és nem egy nő számol be arról hogy több havija is megjön rendesen miközben terhes.

2017. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja. Én 14 hetesen éreztem egy simításszerű mozdulatot. Az orvosomnak említettem, ő azt mondta, hogy aránylag ritka, de tudja, hogy anatómialag eléggé képben vagyok, hogy mi hol van, így lehetséges. Onnantól folyamatosan éreztem finom mozgásokat, de tényleges, más által is érzékelhető rúgás, mozgás csak a 20. hét környékén volt. Ez alatt értem azt, hogy ha odatette a tenyerét valaki, érezte a mozgást.
2017. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is..:)

Ez pontosan így van. Nem a nagykönyv szerint működünk:)

Abban biztos vagyok, hogy mit illetve kit éreztem:) és abban is hogy mikor. Én csak kíváncsi lettem volna hogy van e még valaki más is rajtam kívül.?!

12 hetesen haaat igen... Az barmi lehetett.

De 14 hetesen már biztosan ő volt. És ez aztán nem a nagykönyv:D

2017. febr. 12. 21:33
 9/20 A kérdező kommentje:

7es neked is köszi:)

Igen lánykámnál nekem is 20-22 hetesen volt az , hogy éreztem a kezemmel.

2017. febr. 12. 21:34
 10/20 anonim ***** válasza:
Én a lányomat először a 16 hetesen éreztem, de akkor rögtön belerúgott az apjába. Mindketten éreztük, onnantól kezdve rendszeresen. Nem tudom, számít-e, hogy ő biztosan a ciklus első felében fogant, és mindig néhány nappal nagyobbnak mérték.
2017. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!