Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél ha a férjed és...

Mit tennél ha a férjed és családja számára normális és elfogadható, hogy a 2-3 éves gyermekre rácsapnak, fegyelmezés céljából? De te nem értenél egyet ezzel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
ráripakodnék verés sose megoldás!!!!
2012. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
ha ráütne akkor fognám a cókmókomat a gyerekkel együtt elmennénk
2012. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ez van.


nálam tljesen tabu minden kisebb csakodás agyerek felé, mind popo és mind kézrecsapás szigoruan tilos. Véleményem hogy ezzel a gyerek csak a mozdulatot tanulja meg és tudom fegyelmezni csapkodás nélkül is.


Szóval nálunk kb 11 hós gyereknél történt ez. Itt voltak anyósék és akkor járni tudo gyerek tépkedte a virágot, ami számomra is tilos. Férjem oda ment és rácsapott a kezére. Na ekkor jöttem én és elmagyaráztam az érveimet, hogy ebböl most semmit nem tanult és 2 perc megint ott lesz, és csak maga a csapást tanulta meg.... Soha többet nem csapott a férjem a gyerek kezére. megmutattam neki mi a büntetés a gyereknek, többet nem is tépkedte.


Ekkor anyósomnak is elmondtam, hogy én elítélem a csapkodást, és elmondtam az érveimet, és hogy mi másképp nevelem a gyereket. Elfogadták. Aztán kb 14 hós volt a gyerek mikor sógorom fejbe verte a gyereket, aki ráadásul azért nyüszögött mert álmos és éhes volt. na ekkor neki is kitálaltam, elég szigoruan de nem sértöen, és elmondtam miért nem szabad a gyereket ütni, föleg nem a fején, és nem azért mert éppen álmos és éhes.

2012. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krisztivan ***** válasza:
70%
Vehemens vagyok ha valaki hülyeséget csinál.Szólnék szépen-először.Aztán amikor nem tetszik valami a felnöttnél akkor odacsapnék neki és megkérdezném hogy jól esik-e.
2012. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Huu, hat eloszor is leulnek a ferjemmel ezt megbeszelni. Varnek nehany hetet, hogy volt-e foganatja. Ha nem, akkor ismet beszelnek vele. Annak fuggvenyeben, hogy mennyire es hanyszor csap a gyerekre oszinten szolva en a koltozest fontolgatnam. Szamomra ez nem elfogadhato. Neha-neha, ha csak meglegyinti, akkor maradnek, de ha lathatoan faj is a gyereknek, akkor vinnem onnan. A rokonsaghoz meg egyszeruen nem mennek,ha tobbszori keresre sem fejezik be ezt a viselkedest.
2012. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha először történik, elmondanám hogy nálunk ez nem fér bele, soha többet ne tegye. Ha újra megtenné, fognám magam és hazamennénk és úgy 2-3 hétig ha kérdezi, hogy mikor megyünk megmondanám, hogy ha úgy érzem nem fogja megütni a gyerekemet.


Ha a sógornőm a gyerekem fejét ütni, felpofoznám szó nélkül. Talán meg is tépném. Egy legyintés a popsira meg csak-csak, de a fejét????

2012. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: az elmennénk anyósékra vonatkozik. A férjemmel előre megbeszéltük ezeket a dolgokat. Mindkettőnket "vertek", mi nem fogjuk a gyereket. Egyet ért velem.
2012. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
azért a ráütés és a verés közt van különbség.és szinte biztos vagyok benne hogy az ide írt emberek fele igenis rácsapott már legalább egyszer a kezére.Nevelés céljából,vagy mert épp az élete volt a tét.3 éves a kisfiam,és igenis volt,hogy rá csaptam a kezére,és eredményes volt,mindamelett nem tartom a nevelés jó eszközének és magam se alkalmazom.viszont én legalább bevallom,hogy velem bizony előfordult és biztos nem ez lesz az utolsó sem.köszönöm a lepontozást.:)
2012. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is jött anyósom ezzel a "csak picit rá kell csapni a kezére mindig" szöveggel még mászós korában. Akkor a férjemmel is megbeszéltük (meggyőztem), hogy mi nem így csináljuk. Anyósnak meg a férjem mondta, elfogadta.
2012. máj. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én soha nem hagynám senkinek hogy rácsapjon a gyerekemre.én nem teszem,akkor másnak meg semmi joga nincs hozzá.

anyósom amúgy se foglalkozik a lányommal szóval nekünk nincs ilyen problémánk.

2013. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!