Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nálunk ilyen kezelhetetle...

Csak nálunk ilyen kezelhetetlen az 5 éves gyerek?

Figyelt kérdés

Az oviból nagyon hazahozza a rosszaságot (káromkodás, mindenre “nem”).

Egy vacsorát nem tudunk úgy megenni, hogy ne kezdjen el hülyéskedni..

Az esti rutin alól is minden nap ki akar bújni, pedig megvan nálunk mindennek az ideje, nem egy kiszámíthatatlan káoszban élünk.

Hamarosan megszületik a kistesó is, már rettegek mi lesz itt :/

Semmi diagnosztizálható problémája nincs.

Egyébként okos kisfiú, korához képest is nagyon jól fejlett.


2023. okt. 8. 19:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
3%
Csak kameszodik.
2023. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Eddig is ilyen volt, vagy csak most ősszel lett ez? Változott valami az életetekben?
2023. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Ha ujkeletű a dolog,akkor valami oka van.

Ha eddiv is ilyen volt, akkor a nevelés hiánya

2023. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ovi középső csoportjában “engedte el” magát.

Óvónő azt mondja, ha nincs ezzel a bandával, akkor teljesen rendben van.

Ha velük van, akkor ő is utánozza a rosszaságot, csúnya beszédet.

Mi is ezt vesszük észre, ha főleg az egyik kisfiú nincs épp oviban és nem játszanak aznap, akkor délután is érezhetően normálisabb a helyzet..

2023. okt. 8. 20:14
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet, hogy túlságosan elfárad estére és így jön ki rajta a fáradtság?

Alszik óvodában ebéd után?

Hétvégén is úgy viselkedik, mint munkanapon? És nyári szünetben?

2023. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Enyém lassan 4 és fél, égetni való. Imádom, de kezdi nagyon próbára tenni a türelmemet, a legcukibb óvónéni is panaszkodik. Túlélésre játszunk egyelőre, de rengeteg munka van benne, hogy igazgassuk. Egyelőre kevés látszata van, de azért dolgozunk rajta kitartóan. 6 hónapon belül meg érkezik a kistesó, akit már nagyon vár.
2023. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Először is kitartást, nálunk is hasonló a helyzet. Az én kisfiam 4,5 elmúlt, februárban lesz 5, szintén középsős ovis, és novemberre várjuk a kishugát😃

Itt mondjuk csúnya beszéd a (a büdi vagy, meg a buta vagy-on kívül nincs) de a hülyéskedés állandóan megy, és az ellenkezés is sokszor jelen van. Én arra tudok gondolni, hogy ahogy nő, egyre okosabb és míg az oviban muszáj betartani a szabályokat, addig itthon (vagy valahol) muszáj kicsit el is engednie magát. Persze ettől független nagyon fárasztó és bosszantó. Sajnos látom reggelente / ovis rendezvényen a gyerekeket, csoporttársakat, biztos vagyok benne, hogy sok mindent eltanulnak egymástól-főleg a rosszat😃

Én is rettegek mi lesz a tesóval, pláne, hogy mi nagyon sokszor vagyunk délutántól estig csak ketten a kisfiammal, mert a férjem pont úgy dolgozik. De abban bízom hogy ha megint okosodik majd jobban fog/akar alkalmazkodni, illetve hogy a tesó helyzet önmaga is rá fogja kényszeríteni bizonyos dolgokra.

Valahol én örülök neki, hogy itt lesz mellettem a kisbabával az én okos “nagyfiam” de tény hogy amikor megbokrosodik az elég durva.. embertpróbáló idegileg, szellemileg. Kitartást! Drukkolok Nektek éd magunknak is😊

2023. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem alszik, ami sajnos valóban közrejátszik a viselkedésében.

Hétvégén mérsékeltebb.

Hétköznap mikor megyünk érte oviba, már ott be van pörögve teljesen és már a kocsiban kezdi a hülyeséget..

De akkor látom nem vagyunk extrém eset és másnál is hasonló a helyzet jelenleg.

Egyszer csak megkomolyodnak :)

2023. okt. 8. 21:22
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Egész hasonló az én ennyi idős fiam is. Rengeteg időt szánok rá, hogy elmagyarázzam, nem kell a pajtások után ismételni mindent.

Az energiája brutális mennyiségű. Nálunk főleg akkor van gond, ha unatkozik, és nem tudja lemozogni ezeket az energiákat. Ezért erre próbálok figyelni, amennyire lehet, de nyilván korlátozottak a lehetőségeim munka, háztartás, kistesó mellett.

2023. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Ötletként az jutott eszembe: mi lenne, ha sportolni járna.

Persze csak ovis szinten. A mi óvodánkban pl. volt ovifoci.

Az kicsit le is fárasztaná, meg talán fegyelmezettebbé is tenné.

2023. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!