Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondanátok az 5 éves...

Mit mondanátok az 5 éves gyereketeknek ha istenrol vagy a nemzetrol kérdez?

Figyelt kérdés

Pl most kérdezte miért vannak kint a zászlók én meg mondtam hogy a forradalom miatt .

O meg kérdezte mi az a forradalom?

En meg azt mondtam amikor a gonoszok harcolnak a jok ellen, ennyi elég volt neki szerencsére.


Istenrol is szokott kérdezni mikor megyünk valahova és vannak szobrok kérdezi kik ők?

És akor akarva akaratlanul szoba jön a történet mi történt Jézussal.

Plusz mi falun élünk itt néha viszik az összes ovodast templomba ilyen látogatás szeruen, akor is kérdezett hogy mit csinal a pap és mit imádkozik meg hogy mi az egyáltalán hogy imádkozás.



2023. okt. 20. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%

És nem tudod a válaszokat a kérdéseire?

Vagy mi a gond??

2023. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, a szükséges mértékben leegyszerűsítve el kell neki magyarázni. Egy ötévesnek már a dilemmákat is elmondhatod (valakik úgy hiszik, hogy van Isten és segíti őket, mások ebben nem hisznek; a háborúban mindkét fél úgy hiszi, hogy neki van igaza stb.) Ha kell, akár együtt is utánanézhettek a dolgoknak. Baja nem lesz tőle, amíg nem képekben, filmeken nézni. A saját képes fantáziája annyit képzel el belőle, amennyit még fel tud dolgozni a mostani érettségi szintjén.
2023. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Istenre én se mondom hogy nincs pedig én alapvetően ateista vagyok .

De ha arra tanítanam hogy hazugság az egész az benne lehet hogy rossz dolgot okozna vagy nem?

2023. okt. 20. 21:12
 4/20 A kérdező kommentje:

1# az a baj nemtudom mennyit mondjak el és mi az amit ne .

Ilyen korban szerintem nem kell teljesen tudniuk mindent.


Pl a háborukrol hosi halottakrol

nagy csatakrol vagy a Jézus történet reszleteirol mesélni meg korai nem?

2023. okt. 20. 21:19
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Miert lenne korai? Ne röhögtess már.
2023. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
A nemzetről nem kérdeztek, Jézusról mondtuk, hogy olyan kitalált személy, mint Peppa Malac meg Lili hercegnő
2023. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6#Én ennyire nem akarok vallás ellenes lenni vegulis nem.baj ha hisz az ilyesmiben mert alapvetően ez egy szép történet.

A világunk meg durva és kegyetlen szóval minél tovább hisz az ilyesmiben vegulis annál boldogabb az ember szerintem.

2023. okt. 20. 21:33
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd az igazat ; "Hàt fijam èn se tudom"
2023. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

Istenről: miért ne mondhatnám, hogy nem létezik? Legalábbis abban a formában, ahogyan legtöbbször beszélnek róla. AZ őszinteséggel csak jó példát mutatsz.


Nemzet: ez még egyszerűbb. Csak emlékeztetem rá, hogy vannak emberek, akik más nyelven beszélnek, akik egy nyelvet beszének viszont, azok rendszerint egy nemzethez tartoznak stb.


Egyébként marhára nem mindegy, ány éves.

2023. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Meséld el neki ,hogy 56 az ellenforradalom volt😄

Pont aktuális.

2023. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!