Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol általános alsó tagozatába...

Ahol általános alsó tagozatában már angolt tanulnak a gyerek, ott a szülő hogy tanul vele angolul ha nem tudja az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
2023. okt. 20. 23:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

* tanulnak a gyerekek

Elírtam

2023. okt. 20. 23:11
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg sehogy. Mármint ha nekem most elsős lányom tanulna németet, amihez abszolút nem értek, gőzöm sincs mit tennék,hogyan segítenék neki. De a Google biztosan barátom lenne, tanulnám én is az alapokat vele együtt. :))
2023. okt. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
ha nagyon nem megy heti 1x magantanar, de csak megy magatol a gyereknek
2023. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%
Azért talán a mai világban egy alap angolt már mindenki ért. Főleg a viszonylag fiatal szülők körében...
2023. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ a gyereknek mennyire megy magától, esetleg érdeklik-e angol nyelvű videók/mesék. A magántanár jó opció, ha pénzügyileg belefér, de pl. ha szavakat fordítanak a füzetbe, azt a szülő is kikérdezheti. A szüleink egy kukkot sem tudnak angolul, de mi a húgommal folyékonyan megtanultunk sorozatokkal és zenehallgatással (az iskolai órák is sokban számítottak persze, nekünk nagyon jó tanárunk volt); ha van érzéke hozzá a gyereknek, nem kell félteni, ha döcögősen megy, akkor biztosan találtok valakit, aki vállal különórát, vagy utánajárhattok, hogy szokott-e pótórát tartani a tanár
2023. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Miért kell a gyerekkel tanulni? Az az ő dolga. Persze ha kérdez, akkor válaszolni kell neki, ha segítséget kér, akkor valahogy segíteni, ha nagyon megbízhatatlan, akkor leellenőrizni, hogy kész van-e a házi feladat... de miért az az alapvetés, hogy egy gyerekkel tanulni kell?
2023. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem még az orosz volt kötelező, harmadiktól. Anyukám egyetlen szót sem beszélt oroszul. Viszont "megkért", hogy tanítsam meg őt is. Ez olyan motivációt adott nekem, hogy duplán figyeltem az órákon, mert én megyek haza és tanítom az anyukámat. És szerencsétlen anyukám tényleg megtanult oroszul, a betűktől kezdve mindent. Amit én az órán tanultam, azt aznap délután leadtam anyukámnak, megírtuk a házit, majd, mielőtt jött volna a következő oroszóra, előtte délután átnéztük és gyakoroltuk a szavakat. Ötös voltam oroszból, általánosban és a gimiben is, és anyukám az érettségi másnap reggelén vallotta be, hogy gyűlöli az oroszokat (mert a nyakunkon ültek a háború óta), és többet nem akar oroszt tanulni. De örül, és büszke rám, hogy végig kitűnő voltam (és az érettségim is hibátlan lett, de ezt nem tudtuk még akkor).

Szóval... ha megkéred a gyerekedet, hogy "segitsen" neked is megtanulni angolul? Ne azt várd, hogy te tényleg meg fogsz tanulni, de, ha a gyerek elmagyarázza neked, amit a tanító néni mondott, akkor az is egyfajta tanulás, segités a gyakorlásban, motiváció a jobban tanulásra? A kiejtés gyakorlásával lehet gond, de szerintem a gyerekeknek a kiejtés begyakorlása sokkal inkább függ a tanár akcentusától, mint a szülői tudatlanságtól.

2023. okt. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos lányom idén kezdett angolul. Mindketten beszéljük az apjával, mégse tanítjuk. Miért is kéne?

Egyébként haza se hoznak házit, füzetük sincs, hallás után tanulnak játékosan. Mondókák, versek, színek, számok, köszönések.

2023. okt. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Lányom angolt tanul,szerencsére én tudnek is segíteni neki,de nem kell...

Annyira odafigyel,megjegyez órán mindent,hogy egyedül csinálj a házit.

Tavaly max kétszer kért segítséget...

2023. okt. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ott a tankönyv, az alapján.
2023. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!