Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a 3 éves...

Hogy vegyem rá a 3 éves lányom, hogy magyarul is beszéljen, ne csak angolul?

Figyelt kérdés

Mivel az édesapjával mindketten anyanyelvi szinten beszéljük az angolt (magyarok vagyunk), ezért már most elkezdünk hozzá angolul is beszélni. Legtöbbször persze magyarul szólunk hozzá, mégis úgy tűnik, az angol jobban tetszik neki.

Lassan óvodás lesz, remélem ott nem okoz gondot, hogy kb. 80%-ban angolul kommunikál a gyerek.


2017. nov. 8. 13:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja, még nem egészen 3 éves, de nem sok híja van már. :-)
2017. nov. 8. 13:34
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

Ha angol nyelvterületen megy oviba, ott nem okoz majd gondot.

Ha magyar óvodába megy, te sem gondolod komolyan, hogy nem lesz gond, nem igaz?


És hogy hogy? Marha egyszerűen. Egyszerűen úgy teszel, mintha nem értenéd az angolt, azaz játszod a süketet.


Egyébként jó nagy marhák vagytok.

2017. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk marhák, de köszi. :D

Tudományosan bizonyított, hogy a több nyelven beszélő gyerekek nagyobb IQ-val rendelkeznek.


Egyébként megért mindent magyarul is, csak nem beszél.


Anno én is az oviban kezdtem az angolt, 5 idegen nyelven beszélek.

2017. nov. 8. 13:41
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

Miért lennének marhák? Sokkal fogékonyabbak a kicsik az idegen nyelvek tanulására.

Az egyik ismerősömék is így tanították a gyerekeiket. Mivel az oviban magyarul beszéltek a gyerekekhez, így a kicsik is magyarul beszéltek az oviban. Nem lesz ebből gond. Meg fogja szokni.

2017. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%

Anyanyelvi szinten, tehát minimum az egyik szulotok angol anyanyelvu?


A gyerek azt a nyelvet tanulja meg először, amelyiket a vele több időt töltő szulo a legtöbbet használja. Ha a gyerek angolul beszel, nyilván angolul beszéltél hozzá a legtöbbet. Nem volt jó ötlet, ha Magyarországon éltek. Az oviban gondot fog neki okozni.

2017. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%
Ketten vagytok. Veled mondjuk csak magyarul, az apjával csak angolul beszélhet. Nem igazán értem, hogy ha már ennyire erőltetitek, akkor miért nem jutott ez eszetekbe, és voltatok következetesek kezdettől fogva. Most nem fogja érteni, hogy ha eddig anya értette az angolt, most miért nem hallgat rá, az viszont még rosszabb lesz, ha oviban full magyar létére nem lesz hajlandó megszólalni az anyanyelvén. Vagy olyan oviba kerül ezek után, ahol legalább találkozik az angollal?
2017. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Megoldás lehet az is, ha angol-magyar óvodába iratjátok be. Sajnos csak magán óvodák vannak ilyenek.
2017. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdés alatt (gondolom nem olvastad), hogy legtöbbször magyarul beszéltünk hozzá.

Szerinted csak akkor beszélhet valaki anyanyelvi szinten egy nyelvet, ha egyik szülője más nemzetiségű? :D Ezt ugye te se gondolod komolyan!

Magyar oviba fog járni, de nyilván találkozni fog az angollal.

Köszönöm a válaszokat!

2017. nov. 8. 13:57
 9/28 anonim ***** válasza:
57%

Kisgyereket nem kell tanítani.

Ha nem vagytok külföldiek, nem éltek külföldön, akkor tök felesleges angolul beszélni hozzá.

El fogja felejteni.

Láttam én már angolul jól beszélő kisgyereket. Ők Angliában is éltek. Elköltöztek más országba, ahol angollal nem lehet boldogulni, el is felejtette.

Nincs ilyen, hogy a gyerek okosabb lesz, ha idegennyelven beszéltek hozzá.

Beszélj hozzá magyarul.

2017. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

Az ilyen kicsi gyerekek sem ostobák. Rá fog jönni, hogy az oviban csak magyarul tudja megértetni magát. Viszont javasolnám, hogy szólj a dadusoknak, óvónőknek, hogy ez a helyzet.

Akik meg itt osztják az észt, kicsit olvassanak utána a dolgoknak.

2017. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!