Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetném a 14...

Hogyan segíthetném a 14 hónapos kisgyereket a járásban?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen sétál mellettem, 1 kézzel is fogja a kezem, stabil. Viszont egyedül nem megy neki. Mivel tudnám esetleg segíteni? Vagy ez így rendben van?
2023. okt. 23. 17:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
19%
10- ha neked a gyereked jol elvolt a foldon akkor oke, az enyem orditott majd 1 evet szoval ja, a hatam meghuzta a veszcsengot. mindenki maga dolga szerintem hogy mit csinal a gyerekevel. a kerdezo tanacsot kert en adtam
2023. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Én se értem,miért kell tanítani járni...


Mikor az agyban kell kialakulnia a szükséges idegi kapcsolatoknak ahhoz,hogy a baba járjon.


Ha ebbe kívülről beavatkozik egy laikus anyuka, ne mondja már nekem senki,hogy ez használ a gyereknek.......!!

2023. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
98%

A vezethetéssel hátráltatod. Nem tanulja meg egyedül az egyensúlyozást, nem tanul meg helyesen esni.


Egy ismerős mindig röhögve meséli, hogy a fia mindig feltette a kezét a feje fölé, mikor elesett, és állandóan összeverte az arcát.

Ez azért volt, mert úgy tanították járni pici korától, hogy a feje felett tartott kézzel vezették. Azt tanulta meg, hogy ott talál biztos kapaszkodót.


Hagyd abba, amit most csinálsz. Meg fog tanulni járni magától

2023. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne vezetgesd, ahogy írták és hagyj neki minél több teret, ahol tud gyakorolni. Legyen minél többet "szabadon", nagy helyen ahol nem feltud kapaszkodni bútorok mellett. Semmivel nincs elkésve, 18hónapos korig kell megtanulnia önállóan sétálni, az majdnem fél év még.
2023. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
11# Szerintem mindenki gyereke ezt csinálja,amit leírsz,de te dolgod természetesen. Senkinek nincs köze.
2023. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%
11 adtál tanácsot,de szar tanácsot adtál
2023. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
19%
11 vagyok. valaki irja mar le azt is miert nem.lehet, mi baja lesz a gyereknek
2023. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy 14 hónapos nincs elkésve járásban, 18 hónapos koráig kell önállóan elindulni. Nem kell segíteni, ha az idegrendszere készen áll, menni fog neki. Avval inkább csak ártasz.
2023. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

11: gerinc problémái lehetnek a későbbiekben például. Engem már 9-10 hónaposan vezettek kézzel, sajnos kamasz koromban kiderült, gerinc ferdülésem van. Lehet, nincs a kettő között összefüggés, de lehet hogy igen. Mindenesetre nem éri meg kockáztatni. Nekem mindkét gyerekem elég későn indult el, de pont ezért soha nem is erőltettem.

18-as voltam.

2023. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornászok se javasolják amúgy.
2023. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!