Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetném a 14...

Hogyan segíthetném a 14 hónapos kisgyereket a járásban?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen sétál mellettem, 1 kézzel is fogja a kezem, stabil. Viszont egyedül nem megy neki. Mivel tudnám esetleg segíteni? Vagy ez így rendben van?
2023. okt. 23. 17:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dévény tornara járunk egyébként, nem mondták, hogy nem szabad vezetgetni. sőt, azt mondták, hogy túl lassan indul be nála a járás és emiatt kell majd még kezelésre járni.
2023. okt. 23. 21:06
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

14 hónaposan túl későn?

18 hónapos koráig kell megtanulnia járni...

2023. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Kézzel vezetgetni nem jó ötlet. Ezt most abba kéne hagyni. A gyereked utálni fogja, és kérni fogja, mert nem fogja érteni, hogy ha eddig lehetett ilyet játszani, akkor mostantól miért nem. De tarts ki, most így lehet kijavítani az elkövetett hibát.

Esetleg valami tolható játékot adhatsz neki, az kevésbé árt, mint a kézen vezetés, hátha így könnyebben elfogadja, hogy vezetgetés már nincs (és a gyerekek maguktól is találnak sokszor, pl. egy csúszós talpú széket vagy karton dobozt tolnak maguk előtt akkor is, ha direkt nem veszel bolti járássegítőt).


Amit a 9-es ír, hogy motivációt ad neki, de nem vezeti kézen, az tudtommal nem ártalmas.

Az én fiam is úgy tette meg az első önálló lépéseket, hogy egy bútorba kapaszkodott, egy méterre ott ült a nagymamája a földön és odahívta. Kivételesen nem ereszkedett négykézlábra, hanem lépett kettőt önállóan és már ott is volt. Ebben nyilván semmi káros nincs, és ettől nem fog járni kezdeni, mikor még éretlen rá. Már bútorba kapaszkodva rég járt, plusz önállóan állni, leguggolni és felállni is tudott.

2023. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én elgondolkodnék,kérdező, hogy azt a Dévény tornát most azonnal otthagyjam!!


Orvos felügyeli a kezelést? Pl fejlődésneurológus? Ha nem,akkor most menj el onnan!


Mutasd meg egy fejlődésneurológusnak a gyereket. Ha ő azt mondja,hogy rendben van,akkor hidd el,és ne siettesd a fejlődését.


Ha meg kell fejlesztés,akkor majd az orvos ír ki olyat,ahol nem vernek át a pénzedért!!

2023. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
91%

Az én kisfiam is járt gyógytornára, és ott is furcsa dolgok voltak.

Például a vezetgetésre annyit mondtak, hogy ne fent legyen a keze, ha vezetem, és ők is vezették tornán...

Meg azt is kérdeztem, hogy mi a véleményük a járássegítőről (nekünk nem volt), erre azt mondták, hogy azt annak szokták ajánlani, aki JOBBAN le van maradva, tehát az én fiam gondolom csak KICSIT volt lemaradva szerintük (13 hónapos kora előtt egy kicsivel kezdett önállóan lépegetni, kereken 13 hónaposan állt fel egyedül és indult el).

Szerencsére pont a kontroll előtt történt ez, így a doki megállapította, hogy minden rendben, szépen fejlődik, nem kell már járnunk.

Én nem foglalkoznék a dévényesekkel, a doki szerint a fiam nagymozgások terén 15 hónapos szinten van, tehát az átlagos elindulási idő lehet akkor, ti még nem is jártok ott, és főleg van idő 18 hónapos koráig.


U.i.: szerintem érzi rajtad a pici, ha emiatt feszült vagy, és emiatt sem fogja csinálni :)

Ne erőltesd, az a legjobb, amit tehetsz, ha hagyod, hogy azt csinálja, ami neki jó. Az viszont nem árt, ha tényleg kevés lehetősége van kapaszkodva felállni, mert az én fiam is lusta megerőltetni magát, ha nem muszáj 😀

2023. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy nem sétáltatod magad mellett, mert így megszokja hogy van mibe kapaszkodni és még később fog neki kialakulni az egyensúlyérzéke, amivel biztosan el fog tudni indulni egyedül is.
2023. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
20. oke gyogytornaszok nem ajanljak de miért?
2023. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

#27, azert, mert vezetgetve nem egyensúlyoz megfelelően, nem wrzi, hova kell tenni a súlypontot, a vezető személy keze a biztos pont, gyakorlatilag azon lóg. Így nem megfelelően mozognak az izmai, nem jó a terhelés.

Akkor indul el egy kisgyerek, amikor a megfelelő érettséget eléri. Egy összetett rendszernek kell ehhez formálódnia, és ha bármi apró dolog befolyásolja ezt, mint pl a vezetgetés, akkor nem jól tanulja meg.

Fontos, hogy ő magától jöjjön rá a járás, és az esés mikéntjére. Lesz egy egész élete járni, nem szabad siettetni.

A szakemberek nagy része nem ajánlja a babáknak gyártott jarássegítőket sem, mert nem feleszenesedve, hanem egy döntött pozícióban használják. Ha már tologat valamit, akkor inkabb egy széket szerencsésebb, mert az nehezebb, nem gurul el.


Torna Dóra insta oldalát érdemes olvasni, nagyon jó dolgokat ír.

2023. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
28# Így van. Egyébként Dóra tényleg szuper dolgokat oszt meg, szeretem az oldalát. Nekünk a lányomnak 4 hósan kellett egy pár alkalom Dévény torna. Ott kérdezgettem őket ezekről, ültetés,komp, járattatás és társai,ilyen olyan eszközről. Nagyjából ezt mondták ők is.
2023. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!