Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 éves flegma csúnyán...

8-9 éves flegma csúnyán beszélő feleselő "kiskamasszal" mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Mióta ovi, aztàn iskola van, beszivárogtak az életébe a csúnya szavak, a "keménykedés", feleselés, megbeszélések helyett provokációk, oda -vissza szurkálások, a büntetések leperegnek, mindenhez alkalmazkodik.

És nincs is "függése" hogy pl elveszem a kedvenc valamijét mert egyből feltalálja magát bármi mással.

Ezeket megelőzve pozitív jutalmazás rendszer volt, gratulációk csak azért is ha képes volt normálisan letenni a cipőjét az előszobában hazaérve és kezet mosni.

De már a megelőzés, pozitív megerősítések nem hatnak,a lelkère beszélés sem. Büntetésnek sincs értelme.

Felesel, támad, felemeli a hangját, utánoz, dobálózik.

Csak valamennyi lelkiismerete van még es "vihar" után próbál a kedvembe járni. Na nálam meg ezek nem hatnak már semmit. Nem tudok nem haragudni már. Most ignorálom teljesen.

Hogyan kell nevelni ha ilyenné lett?

Teljesen kicsúszik már a "kezemből", teljesen az iskola a gyerekek a társadalom és a környezet határozza már meg.

A tündéri kisfiam a szemeim előtt változik át olyanná akit szinte én nem is ismerek.



2023. okt. 26. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Mutass példát, azaz te ne használj trágár szavakat!

Használd az én-kommunikációt: mondd meg neki, hogy idegesít, bosszant téged, ha így beszél, ezért addig nem is reagálsz, amíg nem változtat a stílusán. Ha hisztizve, tiszteletlenül követel valamit, tegyél úgy, mintha nem hallanád. Amikor csak lehet, hagyd, hogy a saját tettei következményei "csapjanak" vissza rá, azaz ne simítsd el a dolgait.

2023. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nyilván nem használunk trágár szavakat.

A lelkizés az hat. De csak addig.

Most is megértette mikor a passziv aktív szókincsről beszéltem. És mondtam azt is hogy mától naponta olvashat vacsora mellé is hogy a szépirodalmi nyelvvel bővítsünk szókincset.

Meséltem is neki hogy kicsiként mennyi meseszót használt (pl olyanokat mondott nekem anya gyere ide de izibe!)mert azokat olvastuk,és ezt a proli ráragadt nyelvezetet koptassuk ki.


Csak épp a mai konfliktus előtt is már megbeszéltük ezeket. Szept 1 óta első csúnyaszavas konfliktusa okt 6 körül volt tehát 1 hónap alatt fordult ki magából az iskolakezdes óta. Már akkor ment a fejmosás neki és a haragom.

Most számoltuk hogy okt 6 óta 20 napig bírta csak.


Azaz romló a dolog. Egyre sűrüsödik. Es az osztályra is panaszkodik a tanito hogy kanászodnak el a gyerekek, rajta vannak ők is a témán osztályszinten szervezik a gyerekek nevelésèt szociálpedagógusokkal is.


Most annyira szomoru lett ill a saját lelkiismerete miatt hogy annyira jóvá akarja tenni amiért ignoráltam írt nekem egy pár soros "levelet" és kérdezte hogy tegye helyre.

Elmondtam hogy nekem sem kellett volna ugyan hirtelen haragra kelni, de amit ő lemüvelt az minősíthetetlen.

A feleselés utánzás hogy affektálva visszamondja amiket mondok aztán dobálózás stb.


Megint megbeszéltunk mindent. Mint mindig.


Ami aztán semmit nem èr! Mert legjözelebb megint átvált kezelhetetlenbe!

2023. okt. 26. 18:08
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem fogunk a gyakorin néhány soros leírás alapján megtanítani nevelni. Többre kéne becsülnöd a gyerekedet, mint hogy ennyivel letudd. Az is lehet, hogy nincs vele semmi baj, csak átlagos gyerek, a humoros szemtelenség akár még bele is férhet. Arra kéne figyelni, hogy boldog-e a gyerek, vagy boldogtalan. A csúnya beszédnél elég kéne, hogy legyen egy csúnya nézés, hogy lássa a határaidat, és tudja, hogy azt nem lépheti át. Az otthoni körülményeitek is lehetnek zaklatottak, erről nem írtál semmit.
2023. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
Hát ilyen a kamasz kor.A hormonok dúlnak benne,és ha megfogalmazni nem is tudja, akkor is sokszor kétségek közt van.Szerintem jól kezeltek,és ő is igyekszik Ezzel sokmindent nem igazán lehet tenni,mert nem direkt csinálja.Ugyanúgy,mint mikor neked elgurult a gyógyszer,neki is,csak most a hormonjai,meg lelki,testi bajai miatt neki sűrűbben,ráadásul most kell megtanulnia kezelni is a dühét,a csalódottságát.A kamaszok csinálnak érrhetetlen dolgokat is.Az enyémeknek is vannak hangulatingadozásaik is időnként.Pl hazajön,tök vidám,minden ok,beszélgetünk,elmegy tanulni,vagy pihen kicsit,hozzászól valaki,és flegmán válaszol,puffog.Ő sem tudja miért,csak ilyen kedve lett.Ez sajna normálisnak tekinthető.Az idő majd megoldja.Addig is tök jó,hogy megbeszélitek,hogy belátja,hogy nem jó ahogy reagált,és az meg főleg szuper,hogy a csúnya szavak ellen kűzdötök.
2023. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen ilyen "elgurult a gyógyszere" eset van, konfliktusban semmiféle tisztelete nincs.

Már az is rossz hogy hangot emel, felesel vissszabeszél aztán a csúnya szavak aztan a dobálózás. Meg a suliból persze hogy szerinte a tanár a hülye mindig, nem ő. Es majd ő megbosszulja.

Teljesen más a felfogása lassan, mint a felnőtteknek.

Az egész meg részemről csak azért van így lereagálva mert nem is tudom mit tegyek. Én tehetetlen vagyok.


Beszélgetés is azért lett mert ő írt nekem levelet én ma már képtelen lettem volna még vacsoráztatni is. Látni is.átmentem másik helységbe. De írt levelet az ajtóra a kis kesze kusza írásával és piros ceruzával és síró pálcika emberkével.

Hát megható volt.


Még a gyerek oldja meg a konfliktust nem a szülő...


De akkor készüljek is hogy nekem kéne a hormonjaihoz alkalmazkodnom. Mert ez egyre rosszabb lesz?

2023. okt. 26. 18:30
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy darabig ilyen.Te nem viltál kamasz?Próbalj rá visszaemlékezni.Igen,fog csúnyan beszélni,és baromi bunkó is lesz indokolatlanul.Nem direkt.Ezért is kér bocsánatot,mert ő is tudja,hogy nem kellett volna így viselkednie.De fog még sokszor.Aztán jönnek majd a szerelmek Ők is hatnak rá valahogy,nem mindig pozitív értelemben,és akkor ők lesznek a fontosabbak.Aztan fog csalódni,és fog a válladon sírni, bocsánatot kérni,mert igazad volt.Sokminden történik most testileg,lelkileg.Te vagy a felnőtt,neked kell tudnod,hogy ez nem szándékosan van.Meg kell ezeket a konfliktusokat beszélni, nem szabad a szőnyeg alá söpörni,és persze tudatosítani kell,hogy nem helyes a viselkedése,és hogy nem engedheti meg magának,de túlságosan felfújni sem szabad.Főleg addig,ameddig belátó,és bocsánatot is kér.Igen,ez egy darabig ilyen lesz.Nekem 3 kamasz van itthon, hullámvasút minden nap.Volt már szerelmi csalódás is,azt nagyon nehéz volt kezelni,mert akkor még a világ vége volt szegény számára napokig.Meg kell érten mi zajlik bennük olyankor.Vissza kell emlékezni a saját kamaszkorunkra.Mi is feszegettünk határokat,és pontosan tudom,hogy a 15 éves kislányom mit érzett,mikor az első szerelme dobta.Nem tudtam rá haragudni,hogy ingerült és szomorú volt, ugyanakkor tudtam,hogy tulajdonképpen szinte törvényszerű volt,hogy nem 15 évesen találja meg a férjét, első kapcsolatból.Jól csinálod szerintem ahogy csinálod,csak nehéz.Mindenkinek az.A gyerekednek is.
2023. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Nemigaz, ez az én gyerekem!:) Mostanában már csak nagyon ritkán akaszt ki ilyennel, de pont ilyen volt és neki is a suliból jött, viszont ő ott csodálatosan viselkedik(már), korábban ott produkálta magát és nekem volt egy angyal. Mióta jobban kiabál a tanár, mint én, és sokszor igazat adott neki konfliktusokban, de ilyen hülyeségekben, hogy "ha bemutattak neked rendben van, hogy megdobtad, mert a másik kezdte", azóta őt imádja és helyesli minden tettét, én meg lettem az, aki néha hülye, mert nem értünk egyet, de nyilván nem mondhatom, hogy a tanár téved, meg örülök, hogy be tud oda illeszkedni, és próbálok én is idomulni hozzá. Szóval ami nálunk hatott az az elismerés, abba az irányba simulékony és akar megfelelne, ahol elismerik. Ez nem jutalom meg viselkedés, meg ilyen szrság, hanem azt akarja hallani, hogy igaza van és jól gondolja, jobban mint a másik aki meg butaságot gondol. Ettől tökre megnyugszik a lelke és megkedvel és akkor meg akar felelni.. Régen én adtam neki többször igazat, most a tanára. Nagyon sokat gondolkoztam mi változott, és ezt, meg a hangosabb kiabálást sikerült csak kiemelnem. Az enyém is írt ilyen leveleket meg rajzolt már oviban, nagyon tudta a törött sziveket rajzolni meg a sírós fejeket. Egyébként még fixen nincs hormoningadozása, az első magömlés fiúknál olyan 11 éves korban szokott jönni, a lányok korábban kezdenek serdülni is(az én lányomnál már van testi jele), a 8-9 éves nem kiskamasz. Egyszerűen tanul, most használja az új dolgokat, amiket összeszedett a suliból. Ha elkapod és megdicséred, hogy milyen jól gondolja és nem kritizálod a csúnya szavakat sem, amiket használ, feléd fog húzni, a csúnya beszéd meg ki fog kopni. Az enyém szerintem ezért bírja a tanárát, mert hasonlóan gondolkoznak és azt mondja "Kati néni megért engem ő is így gondolja". Nem kell mindenben de pár dologban próbáld ki, ami nem nagy cucc. Pl ha nem akar vacsorázni, akkor mondd neki hogy milyen jól gondolja, ilyenkor este amúgy sem egészséges, és hogy teljesen magától jutott-e eszébe, sztárold kicsit, aztán kedves lesz. Én nem tudom mindenben dicsérni az enyémet, de beválik, ha nem nevelem és oktatom a helyes dolgokra, hanem csak meghallgatom és csak arra válaszolok, amit kérdez. Ma pl játszottak és az egyik "barátnője" azt mondta neki, hogy egye meg a hányását, többiek nevettek, mire az enyém vérigsértődött és sírt, megalázva érkezte magát. Ezt nem tudtam szó nélkül hagyni, mert amúgy ő is szokott gonoszkodni, de azokat pl szó nélkül hagyom, most meg felhívtam rá a figyelmét. Amikor ő gonoszkodik csak megkérdezem néha, hogy szerinted ez zavarta xyt? Ezen kívül nem mondok mást. Régen folyton azt sulykoltam hogyan mi a helyes, és mióta nem csinál javul felém(is). Ugyanez van sokszor más területen is, ha nem mondom hogy öltözzön már fel, hanem elkezdem sajnáltatni magam, hogy 9 évesen nem tudja, hogy egyedül kell felöltöznie és nagyon rossz ez nekem, mert nem jut idő magamra, akkor megcsinálja. Azt akarja érezni, hogy az ő döntése, ami jó döntés és értékes. Így kevesebb konfliktusunk van, hogy a negatív véleményem magamban tartom majdnem mindig, csak sajnáltatom magam, amiért nem csinálja és tök ritkán "nevelem" direktbe. Persze pár dolgot le kell vezényelnem, de azért ez lényeges változás és tökre örülök neki. Most is nem azt mondtam, hogy ne aludjon velem, hanem hogy nagyon nagyon rossz hogy itt akar megint aludni, a tegnapi óta is fáj a hátam, és áthúzott magától a szobájába. Persze manipuláció, de a büntetés, magyarázat, példamutatás és a jutalom nálunk se hatott. Most ez beválik, remélem sokáig fog tartani
2023. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezt ki kéne függesztenem magamnak a falra. Irtó jó tanácsok!:)és igazság is van benne.
2023. okt. 26. 19:29
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát nekem nem tetszik a gyerek manipulálása. Pont hogy egyenesen kellene viselkedünk, ami nem azt jelenti, hogy a saját véleményem kényszeríteni rá, és azt sem, hogy azt mondom, hogy a tanár téved, hanem azt, hogy én máshogy látom. Ha olyasmi, amiben engedhetek, mert tényleg csak vélemény, engedek, ha olyasmi, ami érinti a szülői felelősségem, akkor megmondom, hogy nem engedem. Gondolhatja, hogy nincs igazam, de az adott helyzetben döntést kell hozni, akkor meghozom. Csúnyán hangzik, de ez van. Mondok két példát: 1.15 éves lány, nem akar sapkát venni hidegben. Nem értek egyet, de rendben, ne vegyen. 2. Ugyanő le akar menni a barátnőivel több napra a Balatonra, úgy, hogy a szülők nem lesznek ott, sem más ismerős felnőtt a településen, akihez fordulhatnak. Nemet mondtam. Pedig volt hiszti, meg mindegyik más barátnőjét elengedik, meg ők felelősségteljesek. Igen, de az én felelősségem az ő biztonsága, nem engedtem el, pont. Elmagyaráztam miért, nem szidtam le azért, mert nem értett velem egyet, de megmondtam, hogy ebben én döntök, mert az én felelősségem. Végül elfogadta.

A másik: kell a humor a gyerekneverléshez, és nem kell mindent túldrámázni.

Szerintem tök jó jel, hogy a gyermekednek vannak hosszabb hiszti mentes időszakai, meg hogy felébred a lelkiismerete. Sem ennek, sem a kiborulásának nem kellene akkora lelkizős feneket keríteni, mint amekkorát te kerítesz. Csúnyán beszél, hisztizik? Elvonulsz, ne figyelsz rá. Bocsánatot kér? Megöleled, "felejtsük el, máskor igyekezz kulturáltan kifejezni magad."

2023. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es, elég eufemisztikus megfogalmazása a hazugságnak a "manipuláció" ...

9-es, majdnem egyetértek veled, de nehogy már hagyjuk, hogy a gyerek az ujja köré tekerjen minket! Azért nehogy már a szülő alkalmazkodjon minduntalan az ő nagyúri kénye-kedvéhez. Megsérthet, de akkor viselje a következményét, hogy én viszont megharagudtam.

2023. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!