Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 éves flegma csúnyán...

8-9 éves flegma csúnyán beszélő feleselő "kiskamasszal" mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Mióta ovi, aztàn iskola van, beszivárogtak az életébe a csúnya szavak, a "keménykedés", feleselés, megbeszélések helyett provokációk, oda -vissza szurkálások, a büntetések leperegnek, mindenhez alkalmazkodik.

És nincs is "függése" hogy pl elveszem a kedvenc valamijét mert egyből feltalálja magát bármi mással.

Ezeket megelőzve pozitív jutalmazás rendszer volt, gratulációk csak azért is ha képes volt normálisan letenni a cipőjét az előszobában hazaérve és kezet mosni.

De már a megelőzés, pozitív megerősítések nem hatnak,a lelkère beszélés sem. Büntetésnek sincs értelme.

Felesel, támad, felemeli a hangját, utánoz, dobálózik.

Csak valamennyi lelkiismerete van még es "vihar" után próbál a kedvembe járni. Na nálam meg ezek nem hatnak már semmit. Nem tudok nem haragudni már. Most ignorálom teljesen.

Hogyan kell nevelni ha ilyenné lett?

Teljesen kicsúszik már a "kezemből", teljesen az iskola a gyerekek a társadalom és a környezet határozza már meg.

A tündéri kisfiam a szemeim előtt változik át olyanná akit szinte én nem is ismerek.



2023. okt. 26. 17:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Amugy az most elgondolkodtatott a manipulálás kapcsán vagy asszertív kommunikació is errol szól hogy ne a masikat minősítsd vagy szemebsítsd magával ne provokálj hanem magadról beszélj hogy mert neked ez rossz), hogy lehet az, hogy gyerekeknek van empátiája, felnőtt fèrfiaknak meg nincs?


Egy felnott fèrfi pl nem fog azért mas nőket nézni mert ez a párjának rossz.

Vagy úgy az életben nem fog a kollegad sem fúrás pletykák után odamenni hozzád lelkizve, mert neked ez rosszul esett, vagy senki nem áll le a késeléssel veréssel mert neked ez rossz, senki nem hű sem a másikhoz olyan alapon hogy mert a másiknak rossz, valójában a kőkemény élet várja "odakint".


Volt is olyan kontextus is amin szintén elgondolkodtam. Mikor kicsi volt és mérges és toporzékolt nekem az cuki volt. Amikor egy térdig érö kisember ő aztán nagyon mérges most.

Ez később is megmaradt mivel még mindig "kicsi" gyakorta ha megsértődik elvonul hátat fordít nekem még mindig cuki és kedvesen játszom vele, feloldom, elterelem.


De a nagybetüs életben ha megsértődik felszívja magát akkor senki nem fog odamenni hozzá, ki is röhögik és senkit nem fog érdekelni.

Ez miatt el kezdtem már erről.is beszélni mikor látni hogy ugy sértödik meg hogy anya akkor te most nem bújhatsz hozzám elalvás elott, hogy valójában benne az van ha ö elvonja magát akkor a másiknak ö hiányzik békíteni akarja. De az élet az nem ilyen.


Vagy amkkor birkozunk játszunk es szól hogy fáj én abbahagyom.

De valodi konfliktusokban ahol srácok majd verekednek az nem játék, és nem fognak attol megállni, hogy mert ő szól.


Néha azt érzem hogy az anyai szív vagy anyai szeretet az valahogy nem is az életre tanít.


Szóval lelkiismeretre, meg empátiára hatni?

Az életben nem lesz vele szemben senkinek lelkiismerete..

2023. okt. 26. 20:48
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem neked kell mindenre megtanítod, nem egy befőttesüvegben neveled. Add meg a jogot a külvilágnak is, hogy ők is taníthassák. Amúgy nem lehet, hogy te rettenetesen szeretethiányos vagy gyerekkorod óta, és most a gyerekedtől várod megkapni, amit neked az anyád nem adott meg?
2023. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

10, persze, de nem mindegy hogy sért meg, mivel sért meg, valami súlyosat mondott vagy valami olyant, amin túl lehet lépni, ő is érezni fogja a fokozatokat a reakciómból és az esetleges következmény súlyosságából. Nem jelenti azt, hogy alkalmazkodom hozzá vagy mindenben engedek, mindent elengedek.

Kérdező, te az anyja vagy, nem az"élet", igen az emberek sokszor hazudnak, manipulálnak, bántanak másokat, de attól te még lehetsz önazonos. Nem feltétlen kell úgy reagálni, ahogy a szomszéd gyerek vagy a jövőbeni kollégája. Ott is hibát követtél el, hogy amíg kicsinek volt mérges, az neked "cuki" volt, levette a kis antennáival, most meg nem érti, miért van dráma. Picit lazábban, de következetesebben kellene viselkedned. Nem az a feladatod, hogy ezeket a villongásokat megakadályozd vagy megelőzd, ezek óhatatlanok, felnőttek között is, hanem hogy példát mutass a te viselkedéseddel, és súlyozz, hogy megértése, nem ugyanolyan súlyú dolog, ha direkt nem vitte le a szemetet, mintha mondjuk ellóg az iskolából vagy csúfolja egy osztálytársát (csak két random példát mondtam).

2023. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én annó leírás alapján hasonló voltam. Bár otthon csak feleselés, kiabálás, ronda szavak mentek, magamat "büntettem". Így felnőttként van rálátásom hogy miért is voltam olyan...

Itt gyakorin ennyiből nem igazán lehet véleményt alkotni sem segíteni.

Ez egy nagyon összetett téma.

2023. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

De nem neked kell megtanítani hogy a külvilág milyen rossz. Ekkora hülyeséget...nem otthon kell megtapasztalni a rosszat. Neked a biztonságot kell neki adni nem a szart. A külvilág ronda és borús, de ha hazaér az ember akkor ott had legyen már biztonság és nyugalom.


Tanácsot még mindig nem tudok adni, mert ez egy összetett téma és amennyit itt leírsz azzal kb ki lehet törölni a ...

2023. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Andi80018 ***** válasza:
21%

Én lehet kivenném ebből az iskolából, mert később szenvedhettek a tanulmányi eredmény elérésével, magatartással.


Ilyen nincs, hogy egy harmadikos gyerek kamaszodik, és így viselkedik. Apukája mennyire szigorú, és mennyire foglalkozik férfi kép mutatásával?

Nálunk is voltak ilyen "törekvései" a fiamnak, de nálunk ez csírájában el lett fojtva, és elég jó összetételű osztály van, ahol inkább negatív már ez a viselkedés, meg a rossz tanulmányi eredmény.

Szóval, én ezt a két tényezőt említeném meg kezdésnek. Normális osztályba kerüljön a gyerek, mert ha ez az osztály marad, hót zicher, hogy a tanulmányi eredménye is romlik, illetve az apuka kőkemény szigora, de ezzel párhuzamban példamutatása, szabálykövető férfikép mutatása, sok mentális foglalkozással.

Szerintem te jól csinálod, következetes vagy, és egy anyukának inkább a kedvesség, lágyság, szeretet kinyilvánítása kell, míg az apuka részéről a másik, amit már leírtam. Nálunk ez bevált.

2023. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

16nak, nem fog romlani a tanulmànyi eredménye ettől a közegtől, az enyém ilyenben kitűnő és felismeri, hogy mások rosszabbak nála tanulásban és büszke magára, ráadásul ilyen közegben a tanár jobban megbecsüli, aki okosabb a többinél(vagy törődve van vele).


Amúgy az asszertív kommunikáció is manipuláció, nincs azzal semmi baj. Minden szoc. képesség tanulva az: egyébként ha jól tudom manipuláció attól valami, ha rosszra akarod rávenni. Mindjàrt be is googlezom.

2023. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17, az asszertív kommunikáció nem manipuláció, el vagy tévedve a fogalmakkal, magadnak is ellent mondasz.
2023. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!