Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud megtanulni...

Miért nem tud megtanulni normálisan számolni?

Figyelt kérdés

A fiam 6 éves lesz és vannak problémái a számolással. Ki vagyok tőle borulva.

Nincs senki, aki tudna tanácsot adni, hogy mit tegyek, a rokonságban senkinek nem volt ilyen "problémája". Tanult emberek vagyunk, egyszerűen nem is tudom mit gondoljak. Szörnyű kimondani de a szerintem neki van valami baja. Szégyellem már ezt az egészet, úgy jön le, mintha nem foglalkoznánk vele pedig de.


Szóval, még ovis. elszámol 20-ig de gyakran kihagyja a 18-at.

10-20-...100 mondjuk 50-ig.

Próbálkozunk, számolunk vele, mégis nagyon lassan jutottunk el oda is, hogy 10-ig tévesztés elszámoljon.


Türelmetlen vagyok vele, mert évek óta szenvedünk.. egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ha egy hosszú incselkedő mondokát meg tud tanulni, akkor 5 számot (pl. 10, 20, 30, 40, 50) miért nem.


Persze nyilván idővel "bemagolja", de szerintem érteni nem érti, pl azt hogy az hogy 11,12 stb uaz mint 1,2 csak elé mondjuk hogy tízen.. nem érti meg. A kis pajtásai már tavaly, középső csoportban számoltak simán, ő meg még most sem… csak makog, kihagy számokat..

Pedig esküszöm próbálkozom. Most legújabban elkezdtük járatni fejlesztő pedagógushoz iskola előkészítőre, meg logopedushoz, de emellett 3 éve jár TSMT-re is.


Összességében amúgy teljesen átlagos gyerek, nem kell a szomszédba mennie a huncutkodásért. Eleven, mozgása rendben van. Babaként normálisan fejlődött, az első dolog amivel le volt maradva az a beszéd... De kb 3 évesen az is beindult.

Rajzol, legozik, kirakózik, mondókázik, érdekli az olvasás írás, de a számolás az nála mumus.


Nagyon szeretném ha sikerülne és belejönne, de már bevallom annyira türelmetlen vagyok én is vele, hogy nekiállni sincs kedvem. (Általában pl séta közben szoktunk számolni kocsikat vagy házakat vagy ereklyéket stb, vagy a Lego ház sorait vagy a kockákat megszámoljuk, szóval próbálom játékosan csinálni de ha nem erőltetem akkor nagyon hamar elveszti a lelkesedést, és amúgy már én is mert olyan érzésem van, hogy nem jutunk egyről a kettőre.


Oviban egyébként volt valami felmérés hogy érett-e az iskolára de mindig éppen a határon van. Óvónő azt mondta hogy nem biztos benne, hogy jó lenne neki kezdeni az iskolát jövőre. (De mivel decemberi így majdnem 8 éves lenne… ha marad még egy évet és már így is 4 éve jár..)


Kihez vigyem, mi a baja?



2023. okt. 31. 20:36
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Ok. És akkor esetleg tudsz segíteni, hogy akkor milyen módszerrel tudom megtanítani számolni? Mert azt leírtad, hogy összezavarom, meg hogy kb. megnyomoritom az igyekezetemmel. Ok.. de egyébként most ne úgy gondold már el hogy orditok a gyerekkel vagy abuzálom amiért nem számol el 10ig.. egyáltalán nem csak már nem vagyok lelkes.


A másik feltevés meg ítélkezés.. szóval, szerencsére de, jelenleg csak a számolás a mumus. A megkésett beszédfejlődés miatt kezdte a TSMT-t és nem hagytuk abba mert szereti. Egyébként kevésbé volt régen leköthető a figyelme, vagy valamivel később kezdett el rajzolni, színezni, mint a kortarsai, de ezek mind szépen jöttek idővel.


Nem vagy valami segítőkész tanító letedre, lehet béna vagyok, de azért ennyire nem kellene lehordani. Csak segíteni akarok a gyereknek.

2023. okt. 31. 22:14
 12/46 anonim ***** válasza:
66%

Vidd el a Szakszolgálathoz,mérje fel egy gyógypedagógus.


Addig,amíg ez nincs meg,teljesen felesleges tippelgetni,hogy mi a baj.


Lehet diszkalkulia. Vagy más.


Mivel te nem vagy gyógypedagógus, ezeken a bajokon nem tudsz segíteni. Csak stresszeled a gyereket.


Hidd el,egy (több) szakember ha megnézi,az többet ér,mint ha te számolsz vele hónapokig!


Kérj időpontot. És addig hagyd egy kicsit a gyereket. Ne számoltasd. Hadd pihenjen ettől.

2023. okt. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Jó. Nem tudom amúgy ti hol éltek de itt ezzel kb 5 hónap mire a szakszolgálat visszahív.. és nem légből kapott infó.. a kolléganőm kisfiának ennél sokkal komolyabb problémái voltak és őket is nagyjából fél évvel később keresték.. mondván, vannak ennél fontosabb problémák..


Persze ettől még elviszem, de ha nem az óvoda kezdeményezi (és ugye az nem kérte ezt) akkor szokásosan le fognak szarni. Pontosan tudom.. mivel a megkésett beszédfejlődés miatt is leszartak. Mire hivtak addigra már rég magán úton elvittem fejlesztésre. De persze jelentkezem.... De kizártnak tartom, hogy kapunk időpontot az előtt hogy iskolába kell jelentkezni.

2023. okt. 31. 22:38
 14/46 A kérdező kommentje:
Érdekes a ne számoltasd tanács is, az óvónő meg azt mondja gyakoroljunk. Számoljuk a lépcsőt, autókat, stb. Most akkor..?
2023. okt. 31. 22:40
 15/46 anonim ***** válasza:
85%

#11! Én nem vagyok azonos a #10 válaszolóval, bár egyetértek vele. Jól összemostál minket.

Nem hordtalak, le csak tettem EGY kísérletet arra, hogy hátha elgondolkodsz, valamit nem jól csinálsz. Egyszer, mert annyit mindenki megérdemel, de nem foglak tovább győzködni. Láthatóan te az a típus vagy, akinek leírhatjuk 100-an is ugyanazt, csak neked lesz igazad. Innentől a te problémád, nem az én gyerekem és nem is a többi válaszolóé, tulajdonképpen nekünk mindegy.

"És akkor esetleg tudsz segíteni, hogy akkor milyen módszerrel tudom megtanítani számolni?".

Sehogy. Nem a te feladatod, arra van az iskola.

"A megkésett beszédfejlődés miatt kezdte a TSMT-t és nem hagytuk abba mert szereti."

A TSMT-re nem szeretetből kell járni, hanem szükségből. Teljesen máshogy fejlesztenek, ha megkésett beszédfejlődésről van szó, mintha számolási nehézségről. Ha mindenképpen járna, akkor már rég elérhetted volna, hogy célzott fejlesztést kapjon. Nem csak úgy unaloműzőnek, mert "szereti".🙄

" Nem tudom amúgy ti hol éltek de itt ezzel kb 5 hónap mire a szakszolgálat visszahív.. és nem légből kapott infó.. a kolléganőm kisfiának ennél sokkal komolyabb problémái voltak és őket is nagyjából fél évvel később keresték.. mondván, vannak ennél fontosabb problémák.."

Ebben igazad van. Csakhogy, mint írtad, nem újkeletű a probléma, tehát bőven lett volna időd jelentkezni. Nem tetted meg, mert majd TE megoldod, semmi szükség szakemberre. Az egész attitűdöd ilyen.

Egyébként megkérheted az óvodát, hogy adják be ők, pl.arra hivatkozva, hogy a 2 felmérés között nagyon alacsony volt a fejlődés mértéke. Természetesen úgy sem lenne sokkal gyorsabb, nem valószínű, hogy januárig sorra kerülne, de később is fontos! Az iskolát valószínűleg úgyis el fogja kezdeni, de nem mindegy hogy! Ha van probléma, akkor már elkezdődhet a fejlesztése, kaphat engedményeket, ha szükséges, tudják a tanítók, hogy kell kezelni és egy csomó kudarcot elkerülhet. Ha meg semmi gond, akkor se árt.

"Érdekes a ne számoltasd tanács is, az óvónő meg azt mondja gyakoroljunk. Számoljuk a lépcsőt, autókat, stb. Most akkor..?"

Arra hallgatsz, akire akarsz. (Az óvónők óvodában dolgoznak, a gyereked pedig iskolába megy. Ott nem elvárás, hogy ennél többet tudjon, de döntsd el te, hogy kinek akarsz megfelelni, meg megéri-e a semmiért gyötörni a gyereked, amit se ő nem élvez, se te.)

#9

2023. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg hogy nekem legyen igazam de egyik állítás üti a másikat. Már összemosódik, ki mit írt de ha már annyira nagy az egyetértés abban hogy szarul csinálom, akkor mindegy is, kinek a gondolatmenete.. szóval ha 20-ig kell számolnia elsőben es irrealis elvárás részemről, hogy számoljon a gyerek, akkor minek a pszsz felmérés.. ezek alapján semmi baj vele. Vagy nem? Akkor mégis baj van vele ha nem számol el 100ig.. vagy 723ig..?


Az előző difernel rákérdeztem legalább negyszer.. BIZTOS ne vigyem el a pszsz-hez? A valasz az volt, ne nem kell. 50% alatt kell.. majd ramérnek fél év múlva vagy jovore.. hagyjam, sokakat fejlődik egy év alatt. Amúgy fejlődött is, mert tavaly még csak 10ig szamolt.


Nyilván ha mondta vagy csak javasolta vna egyszer is az óvónő elvittem volna megint pszsz-hoz.. de nem mondta és hiába kérdeztem meg sokszor, akkor is azt mondta nem kell.. nem mellekesen, előzőleg sem csináltak semmit a gyerekkel. Semmi értelme nem volt az egésznek, holott nagyon hittem benne, hogy majd segítenek.


Szart se ert. Annyit mondtak idegrendszeri fejletlenseg, jó hogy járunk tornára, folytassuk, plusz adtak egy csomó papírt amin kb. uaz volt mint amit a másik felmérésén kaptunk (amit pénzért csinaltattunk)


Nem tudom máshol milyen a TSMT nálunk szereti a gyerek és igen, rákérdeztem a gyógypedagógusnál, meddig járjunk, javasolja-e, van-e értelme folytatni? Azt mondta meg szerinte tavaszig vigyem. Azért annyira nem olcsó, hogy csak úgy járassam a semmiért... Ennyi erővel beirathatnám egy klasszikus edzésre.


Nem kotekedek, nem akarom hogy igazam legyen, de ha nem kell tudnia számolni akkor rahagyom. Ha O akár számolok vele ha nem nem de akkor minek vigyem el pszsz-hoz. Ha viszont vinni kell pszsz-hoz akkor számomra nyilván ez azt sugallja hogy más szerint sem okés hogy a gyerek nem számol 6 évesen úgy mint a kortarsai.

2023. okt. 31. 23:36
 17/46 anonim ***** válasza:
73%

Az öcsém októberi, és 7 évesen kezdte az iskolát értetlenség miatt (tehát a suli második hónapjában betöltötte a 8-at). Most érettségizik, egyetemre készül. Nem lett ebből hátránya. Hacsak nem utálja az óvodát a fiad, maradhat még egy évet nyugodtan.


Ha sík ideg vagy tőle, akkor szállj le a számolás témáról. Hagyd abba, ne gyakoroljátok. Hidd el, így csak ártasz. Vizsgálják meg a Szakszolgálatban, és ha ők javasolnak valamit, akkor azt csináljátok.

2023. nov. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem elvárás!

A szakszolgálatot azért ajánlottunk, mert te ismered a gyereked és szerinted nincs rendben vele valami. Ha nem viszed el, akkor saját kútfőből próbálod "megjavítani", aminél mindenképpen jobb, ha szakértő vizsgálja meg és az alapján kap SZAKEMBERTŐL célzatos fejlesztést, VAGY kiderül, hogy nem szükséges és mindenki megnyugszik.

Mi azt innen nem tudjuk megmondani, hogy van-e "baja" a gyereknek, de ők igen. Azt se írtad eddig, hogy az óvónők szerint nem szükséges.

Azt is te írtad, hogy azért jártok még mindig tornára, mert szereti, nem én találtam ki.

"Annyit mondtak idegrendszeri fejletlenseg, jó hogy járunk tornára, folytassuk, plusz adtak egy csomó papírt amin kb. uaz volt mint amit a másik felmérésén kaptunk (amit pénzért csinaltattunk)".

Ezt ki állapította meg? Ezt se írtad eddig. Te írsz egymásnak ellentmondó állításokat, mert az idegrendszeri értetlensége van, meg a nincs semmi baja, nagyon nem ugyanaz. Az idegrendszeri értetlenség egy csomó probléma okozója lehet, amiből te kiragadtál egyet, ami pont nem probléma és azon lovagolsz.

Összességében: Hagyd békén, ne számoltasd. Ha nem voltatok még pszsz-nél, add be a papírt és ne görcsölj azon, majd hívnak, amikor hívnak. Ha voltatok már és ott állapították meg az idegrendszeri értetlenséget, akkor okafogyott az egész, mert akkor felülvizsgálatra kell mennetek, ha lejárt, addig viszont nem fognak foglalkozni vele.

#15

2023. nov. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
85%

Hagyd már gyereknek lenni a gyereked!

Minek akarod hogy ennyit tudjon? 10,20,30...ezt majd az alapok UTÁN megtanítják az iskolában! Tudod matematika óra..

Szerencsétlen gyereket hagyd már élni, játszani. Most még az a dolga

2023. nov. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
0%
Gyorsan kérj időpontot az országos beszédvizsgáloba ők meg vizsgálják és adnak egy normális szakvéleményt.
2023. nov. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!