Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki 50 óra alatt nem tud...

Aki 50 óra alatt nem tud megtanulni normálisan váltani, szerintetek inkább automatán kellene tanulnia és vizsgáznia?

Figyelt kérdés
Autóról, B kategóriáról van szó.

2022. ápr. 6. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
NEM, annak nem kellene egyáltalán vezetnie, mert ott nem csak a váltás a gond.
2022. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Az oktatón is sok múlik, nade hogy 50 óra alatt ne menjen a váltás... az ilyen inkább hanyagolja a vezetést.
2022. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
A váltást és a kuplung kezelest az ember általában max 10 óra alatt megtanulja, ha dizeles akkor már 2 óra alatt is kb. Nem a váltás a legnehezebb a forgalomban, nyilván ne fulladj le az autopalyan, de bemerni a tavolsagokat hogy hol fersz be, hogy hol tudsz kimenni, tartani a tempót a pályán az úton, hóban, jegyben, esoben
2022. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Veletlenul elkuldte igy

Jegben* sokkal de sokkal nehezebb mint váltani.

Vannak rossz oktatok, de az hogy megtanulsz váltani vagy nem nem az oktató hibája, igen neki kell elmagyaraznia de nem fog raerzeni helyetted, ő már megtette.

Nem biztos hogy a valtassal vannak a problémáid. Én már vezetek egy ideje mégis van hogy lefulladok néha napján 1x-1x.


De, automata váltós autón egy jó nagy baromság megtanulni vezetni, csak olyat fogsz tudni vezetni a jövőben. És ha adódik egy helyzet amikor muszáj beulnod egy autóba, akkor így jártál. Szóval én nem javaslom

2022. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

kérdésre: igen, az automata pont ezt a célt szolgálja. Nem kell gépészkedni, csakis a forgalomra, táblákra, lámpákra, és főleg a gyalogosokra kell koncentrálni. Akiket ismerek, azok mind automata kocsin vizsgáztak, egyből átmentek. Ha a versenyző nem kimondottanbalfasz, akkor könnyen levizsgázik.


Aki nem tud kéziváltóval bánni, az nincs egyedül...több tíz, vagy százmillió ember van így a világban.


mindörökké automata

2022. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:

"nem tud megtanulni normálisan váltani"

Mit jelent az konkrétan, műveletben, eredményben, hogy nem tudsz "normálisan váltani"?

2022. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem rólam van szó. Azt jelenti, hogy nem tudja megfelelően kezelni a kuplungot és nem tudja jól megválasztani a sebességfokozatot. Hogy indulásnál ne fulladjon mindig le, csak 10-ből 3-szor, ahhoz kellett neki 20-25 óra. Gázt még 50 óra után sem tud közben adni. Autón kívül tök szépen el tudja játszani a levegőben, hogy adni kell gázt és szépen engedni a kuplungot. Autóba ülve ez a tudás elszáll. Még egy üres parkolóban is, szóval nem a forgalommal van a baj. Menet közben sem megy neki jól a kuplung kezelés, 10-ből 8 váltásnál nagyokat ránt az autó alatta. Illetve nem tudja eldönteni, hogy melyik fokozatban kellene menet közben lenni. Ha nem szól senki rá, akkor 30-nál néha 1-esben van még, néha meg felkapcsol 4-ig. Nincs az autóban fordulatszámmérő, az lehet segítene neki, bár akkor meg szerintem folyamatosan azt figyelné, a sebességmérőről is kb. 30 órán át nem bírta levenni a szemét.

Most a második oktatjánál van. Az első nem bírta idegekkel, nem üvöltözött vele, csak úgy a 30. óra után elmondta neki, hogy tovább nem tudja vállalni mert rá fog menni az egészségére. A 2. oktatója vetette fel, hogy át kellene mennie egy 3-hoz, ott tudna automatán tanulni, viszont így ugye majd csak olyat vezethet ha megvan a jogsija.

2022. ápr. 6. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szokott rántani az autó, ha hirtelen veszi le a lábát a kuplungról az emberke. Ez meg csak figyelem kérdése.


Nekem is gyakori hibám volt, de figyelmesnek kell lenni. Ezt másképp nem lehet megoldani.


30-nál 1-esben lenni is csak figyelmetlenség. Már az autó hangjából is lehet hallani, mikor esedékes a váltás. Szerintem ő is tudja, mikor kellene, csak elbambul. Ezt kell valahogy kiküszöbölni.

2022. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:
100%

Ha tanítani akarod, akkor mond el neki és gyakoroltasd, hogy hogyan kell lerakott sarokkal kezelni a kuplungot. Úgy sokkal könnyebb a fogáspont környékén finoman adagolni.

A sebességválasztásnál meg alaprutin, hogy az ember leggyakrabban 0-tól 50-ig gyorsul. És közben általában semmit sem figyel a fordulatszámmal kapcsolatban, csak egy időzített folyamatot hajt végre. Nem nézi a fordulatszámmérőt és zajos környezetben esetleg nem is hallja a motort. Ezt kellene betanítanod. Vagy legalább elmondani, hogy erre törekedjen.

Ha meg eltér a szokásos gyorsítástól és nem tudja, hogy éppen melyik sebességet kellene használnia, akkor a 20 felett 2-es, 40 felett 3-as, 50-nél 4-es "szabályt" kellene követnie. (+ országúton felgyorsulva 5-ös.)

2022. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia én 70 órával vizsgáztam le .

Egy év alatt le vezettem 10000 kmt minden hiba nélkül.

Úgyhogy fel a fejjel,ne add fel.

2022. ápr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!