Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki nem képes normálisan...

Ha valaki nem képes normálisan megtanulni németül, érdemes a frnacia nyelvvel próbálkoznia?

Figyelt kérdés
Angolból B2 szinten tartok, távoli céljaim közé tartozik, hogy feltornázzam C1-re, előtte azonban szeretnék megtanulni egy második idegennyelvet B2 szintre. Az elmúlt 8 évben a német tanulásának már nem egyszer fogtam neki, de kb A1 szintnél sose tudtam feljebb jutni. A nyelvtani szabályokkal nincsen bajom, értem őket, tudom is alkalmazni. Azonban a szótanulás kínkeserves, egyszerűen nem akar megmaradni az a rengeteg adat. Alapjáraton utálok nyelveket tanulni, az angol csak azért ment viszonylag könnyen, mert a csapból is az ömlik, egyszerűen ráragad az emberre. Viszont szükségem lenne egy második nyelvre, ami valószínűleg nem a német lesz, teljesen feladtam vele. Mivel Franciaország és a francia kultúra is vonz, arra gondoltam, hogy a franciával tennék egy próbát. Ezek alapján mennyire lesz nehéz szerintetek?
2022. aug. 31. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

"az angol csak azért ment viszonylag könnyen, mert a csapból is az ömlik"

Ennek fényében a franciával sem lesz könnyű dolgod, mert a némethez hasonlóan az sem ömlik a csapból.

Persze, ha vonzódsz a francia kultúrához, az sokat segíthet, mert sok motivációt adhat. Kérdés, adhat-e annyit, hogy átsegítsen azon, hogy amúgy utálsz nyelvet tanulni. Ezt szerintem rajtad kívül senki sem tudja megmondani.

2022. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
A gyakori nyugati nyelvek között talán a franciának van a legbonyolultabb nyelvtana. Annyira bonyolult, hogy állítólag néha még a született franciák is hibáznak. Ugyanakkor az angol szókincs egy része nagyon hasonlít a franciára a norman hódítók miatt, úgyhogy az angollal némi előnyöd is lehet a franciában. Viszont a két nyelvben hasonló szavak kiejtése gyakran radikálisan eltérő, ez némi interferenciát okozhat a fejedben.
2022. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
A francia nehezebb mint a nemet, szoval gondold jol meg. A Xeropannak van mar francia resze is, kiprobalhatod ingyen,vajon az jobban megy-e. Ha B2 nyelvvizsgara lenne szukseged, gondoltal-e az olaszra/spanyolra: ezek valamivel konnyebbek.
2022. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

#1 jól mondja. Ha nem tudod rávenni magad vagy megoldani, hogy "körbevedd" magad egy másik nyelvvel úgy mint az angollal, akkor mindenképp nyögve nyelős lesz. Próbálkozni pláne nem elég, rendesen csinálni kell.


Szerintem a francia nem nehezebb, mint a német amúgy. A kacifántos helyesírás miatt a kiejtés elsőre ijesztőnek tűnhet, de sokkal következetesebb, mint az angol, hamar rá lehet érezni.

2022. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!