Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy valaki képtele...

Van olyan, hogy valaki képtelen normálisan megtanúlni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

kb 5 hónapja tanulok olaszúl és úgy érzem reménytelen, hogy felszínes nyelvtudásnál valaha tovább jussak. Járok olasz tanárhoz heti kétszer, aki félig olasz is. Minden nap egy órát, másfelet foglalkozom vele. Szavakat tanulok, nyelvtant, hallgatom az olasz dumát neten, próbálom beépíteni a hétköznapokba a megimert dolgokat.

A gond ott kezdődik, hogy amit hetekkel ezelött tanúltam az egyszerűen már nem jut eszembe. Nem állnak össze a legeszerűbb mondatok sem. A nekem van egy székem-nél bonyorultabb dolgok már kínaiak. Borzasztó nehezen ragad meg bármi is. Ha meg is értek valamit nyelvtanilag vagy nem tudom alkalmazni gyakorlatban vagy pár hét múlva elfelejtem az egészet..

Olyan idegen az egész. Nem érzem magamnak más népek nyelvét. Angollal is ez a helyzet de az kicsivel jobban megy így 20 év után. :) De beszélgetni angolul is csak ovodás szinten megy.



2023. jan. 26. 15:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy óra kevés lesz. Olyan ez mint az egyetemen egy nehezebb tárgy, az ÖSSZES szabadidőt rá kell áldozni ha eredményt akarsz
2023. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem, de nem vagyok időmilliomos. Amúgy sem tudtam soha hosszabb ideig koncentrálni. Ez a napi egy óra is szninte csodaszámba megy nálam ennyi időn keresztűl. Így is sokszor csak bámulom a tananyagot és azon veszem észre magam, hogy tök másutt jár a fejem. Aztán újabb nagy levegő, elhatározás és negyed óra múlva megint lankad a figyelnem.
2023. jan. 26. 15:46
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak magad tehetsz a saját előrehaladásod érdekében, mindenki csak a sült galambot várja, ez így nem fog menni
2023. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baj, neked ezek szerint nincs nyelvérzéked vagy valamiért nem erősséged a nyelvtanulás.
2023. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Olyan nincs, mindenki képes fejlődni ha akar. Még matematikából is
2023. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Épp azt írom, hogy nem a galambot várom. Napi szinten foglalkozom vele és mégis mintha nem haladnék semerre sem.

Az is igaz, hogy mindenki képes fejlődni egy szintig. A gond az, hogy a megszerzett tudás nem ragad meg. Olyanok nem jutnak eszembe amit már rég tudom kéne. Az meg, hogy beszéddé gyúrjam össze ezt a rengeteg infót esélytelennek tűnik.. szinte érzem ahogy csikorognak a fogaskerekek ahogy próbálok valamit kinyögni.

Jól elbafták az őseink ezzel a toronyépítéssel! A bábeliek a hibásak ebben az egészben nem én! :D

2023. jan. 26. 16:37
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondom keveset foglalkozol vele, az agyad máshol jár, így nem is fog menni
2023. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ok de 5 hónapja nyüstölöm ezt a vackot. Legalább pár egyszerű mondat menne már, de nem!
2023. jan. 26. 17:15
 9/23 A kérdező kommentje:
Elmondja a tanár, elolvasom otthon, bemagolom. Aztán ha látok valami egyszerű olasz szöveget, nézek rá mintha földönkívüliűl lenne... kiábrándító!
2023. jan. 26. 17:17
 10/23 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy pl vannak szavak amiket akárhányszor veszek át egyszerűen nem jutnak eszembe ha kellenének. Ez miért lehet?
2023. jan. 26. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!