Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy kisgyerek egy másfél...

Ha egy kisgyerek egy másfél èvvel később èri el a beszèdfejlődès mèrföldköveit ,akkor a viselkedése is mutathat arányosan kèsèst? Például arra gondolok,hogy 3 évesen a viselkedèse is olyan mint egy 2 evesnek. Vagy 4,5 évesen mint egy 3 évenek

Figyelt kérdés

#viselkedés #Késői beszèdfejlődès
2023. nov. 4. 13:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocsi a fura kèrdèsèrt, remélem èrthető voltam.

Aki ilyen helyzetben volt,van a gyerkőcèvel szerintem èrti amit akarok tudni

2023. nov. 4. 13:20
 2/13 A kérdező kommentje:

A kisfiam most 4 éves és a mi az , miért korszak az 1 évvel később jött el nàla.

És a viselkedése is úgy látom olyan mintha egy èvvel legalább kisebb lenne.

A kérdésem az,hogy a beszèdfejlődèssel szèp lassan a viselkedése is fog igazodni a koràhoz?

2023. nov. 4. 13:27
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Mutathat, de az már komolyabb elmaradást jelez, ha egynél több területen mutat megkésettséget egy gyerek.

Nálunk a nagyobb volt így, hogy késett a mozgása, késett a beszéde, szociális érése is (ez az amiről te is írsz). Mindent az égvilágon késve ért el, de nem "nyílt az olló", hanem szépen fokozatosan ledolgozta minden téren a lemaradását.

De nem egyenletesen "ért meg". A beszéde jóval előbb elérte a korosztályosan elvártat, mint a "viselkedése", a mozgása pedig sose lesz ugyanolyan.

2023. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen 3as jól összeírtad illetve jól èrtelmezted a kérdést.

Szép fokozatosan de nem egyenletesen ,èrtelek és köszönöm szépen.

Voltunk stàtuszon és mindent megcsinált amit kértek és mindenre válaszolt,de nyilván azt nem làtta a doki amit mi làtunk.

2023. nov. 4. 13:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miért van a beszedkeses. Mivel látsz más területen is elmaradást, az nem feltétlenül fog magától rendeződni. Lányom beszedfogyatekosoknak való iskolába jár és átlagos gyerekhez képest le vannak maradva, de amúgy helyes gyerekek, egy idegen észre se venné a problémát rajtuk. Szükségük van arra, hogy lassabb tempóban haladjanak. Mozgása sem ügyes az ilyen gyerekeknek. Viszont fejleszthetők ha jó helyre kerülnek. Pl. az oviban semmit nem fejlődött és olyan témái voltak nagycsoportban, mint egy 3 évesnek. A speciális iskola viszont fel tudta fejleszteni.
2023. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Èrtem 5ös köszönöm neked is.

Szèpen fejlődik, jól is viselkedik az oviban és oda is figyelünk rá.

A hasonló tapasztalatokra kíváncsi vagyok

2023. nov. 4. 14:26
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Az, hogy szépen fejlődik, jól viselkedik és valaszol statuszon a kérdésekre az nem jelent semmit, csak azt, hogy nem súlyos vele a probléma. Lányom is mindig jól viselkedett és rövid mondatokat simán mondott, értett, nem lehetett semmit észrevenni. Csak mi láttuk, hogy egy mesét, hosszabb szöveget nem tud értelmezni. Utál mesét hallgatni. 5 eves korában szóltak az óvónők, hogy szerintük ne vigyem sima iskolába. Akkor kezdtem észrevenni, hogy a többi gyerek már tarsasozik, kartyazik, az enyém meg egy másik lánnyal főz a babakonyhaban egész nap. Egyébként baromi nehéz volt észrevenni a különbséget egy "normál" és az én gyerekem között. De nalunk is a beszédkéséssel indult és utána mindig le volt egy kicsit maradva, ügyetlen is, sokáig nem öltözött egyedül. A felmérés szerint okos, magas iq-ja van, de beszéd területen nagyon el van maradva.
2023. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerencsére az èrtèssel sose volt gond ,csak a beszéd tolódott el kb. egy èvet.

Hal Istennek àllandóan kèrdez bonyolultakat is,mièrtezik is sokat.

Remélem egyre keskenyebb lesz az olló közte és a kortársai között.

Nagyon látványos hátrány az nincs hál Istennek

2023. nov. 4. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány évesen kezdett beszélni mondatokban?
2023. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Inkább úgy mondom ,hogy kérdezni meg 3 szót 3 èvesen és 2 hónaposan kezdett.

2 szót azt összerakott,hogy menjünk haza meg ,meg kell tejszelet 2 év 2 hónaposan.

De lassan fejlődött.Mostanra már szèpen felhozta

2023. nov. 4. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!