Mi történhetett?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam mostanában nagyon apás lett. Ikad játszani vele egesznap csungene rajta ha otthon van.Ezzel nincs is bajom, sőt örülök neki mert az apukája tényleg fantasztikus ember születése óta együtt csinálunk meg mindent körülötte, megvan a maguk kis altatos, fürdetős rutinja is. Imádja is csinálni az esti rutint mert ilyenkor tudnak igazán együtt lenni. Így 80%ban ő csinálja az esti altatast. A fürdetés az 50-50.


Ami ma történt az viszont enyhén szólva megijesztett és őszintén nem is esett túl jól.


Apukája későn ért haza már bőven fektetes idejére.


Így én kezdtem el az esti rutint. Minden alakult ahogy szokott mikor is a kisfiam szegényke elesett és megütötte magát. Azonnal felvettem simogattam, nagyjából meg is nyugodott. Majd betettem a zuhany alá és abban a pillanatban eszeveszett módon sírni kezdett hogy "apa, apa hol vagy?" Mondtam neki hogy apa nem soká jön haza, de most anyával mész aludni. Erre iszonyatos sirasba kezdett. Nem is nagyon nyugodott meg csak 1-1 percekre, majd a semmiből megint rákezdett hogy "apa, apa hol van?". :( meg az ágyba is sírt. Hiába öleltem, vittem a mesekönyvet bármi semmi nem volt jó neki. Mikor a férjem hazajött és bement hozzá egyből elhallgatott és jó kedve lett. :(


Azóta is bennem van ez, mindig igyekeztem a legjobban reagálni a szükségleteire, nyilván így a dackorszak közepén megesett hogy türelmetlen voltam, de őszintén kivel nem. Sokat olvasok gyereknevelésrol, tényleg a legjobbat akarom neki. :( nyilván az apukája is de ez most annyira bánt ez a dolog. Normális ez vagy keressek fel egy gyerekpszichologust?


nov. 9. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális. 2,5 éves, gondolom előtte úgymond nem készítettétek fel hogy ezen a napon nem apa lesz hanem úgy a semmiből jött, minden "felkészítés, előkészítés", megbeszélés nélkül. Hidegzuhanyként érte hogy a szokásos kis rutinja apával megszakadt.
nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egy felnőtt pszichológust keress magadnak, mert a te viselkedesed nem normális. Ha ők szoktak csinálni az esti rutint, naná hogy hianyzik neki az apja. Ne haragudj, de ő 2,5 évesen teljesen jól reagált apa hiányára. A dackorszak éppen erről szól, hogy a heves érzelmeit nem tudja kordában tartani és robban. Nálunk kisfiamat csak én tudom elaltatni, ha én nem lennék itthon kb vilagvege lenne. Ő 3 éves. Szóval semmi extra nem történt nálatok, csak nem a megszokott rutin volt és hisztizett egyet a gyerek. Az viszont hogy megkérdőjelezed, hogy a gyerek téged nem szeret, az elgondolkodtató, ilyennel ne terheld a kapcsolatotokat. Minden gyerek szereti az anyukáját akármilyen is, te pedig ahogy leírod igenis jó anyukája vagy. Szóval csak nyugi, kezdődik a dackorszak.
nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nekem elég terhelt kapcsolatom van a saját édesanyámmal, emiatt a saját anyaságom is megkérdőjelezem sokszor. :( egyébként a férjem is azt mondta hogy szerinte is a rutin hiányzott neki, mert álmos is volt már. Sajnos hirtelen alakult úgy hogy később jött mint szokott. De eddig nem is volt baj ezekből soha.
nov. 9. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valóban magadon kellene dolgozni, nem a gyerekre rányomni a saját bizonytalanságod.
nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ők nem úgy működnek, mint a felnőttek. Megütötte magát, érte egy kis stressz, eszébe jutott,hogy az apja szokta lefektetni. Ha nem ütötte volna meg magát, akkor lehet, hogy szóvá sem tette volna, hogy te fekteted le, bár nálunk baromi nagy hiszti volt ha az apja nem volt itthon este, kb. 4 évesen hagyta ezt abba.
nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy érzem hogy ha nem esik el akkor nem kezdi el, ugyanis egész délután nem is kereste az apját. Máskor is volt hogy későn ért haza már. Ezért se tudtam hová tenni hirtelen ezt.


Utolsó nálatok is apa volt a fő fektetős?

nov. 10. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyon apás kislányom van. Lehet azért sem zavar, mert születése óta ilyen, megszoktam. Igen, ragaszkodik hozzá, hogy az apja fektesse le, de most már 6 éves és nincs (akkora) hiszti ha én fektetem le.
nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az én fiam kb fél éve lett nagyon apa mániás. 😅 Bár mindig is jó kapcsolatban voltak.
nov. 10. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!