Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol fakultáció milyen...

Angol fakultáció milyen szinten van? B2? és elég oda az a tudás amit az iskolákban megszereztem? Nem érzem azt, hogy tudok folyamatosan kommunikálni angolul emberekkel és megérteni sem mindig őket. Attól mehetek szerintetek?

Figyelt kérdés
Illetve a fakultáció első óráján írunk egy felmérőt? Úgy tudom, hogy az alapján választanak minket szét, több csoportra. Köszönöm a segítségeket!
2020. máj. 4. 11:01
 1/1 anonim válasza:

Gimis fakultációra tuti elég ez a tudás is, a legtöbb gimnáziumban sajnos nem elég jó a nyelvoktatás ahhoz hogy ennél többet kérhessenek számon a diákokon:/ Meg amúgy is érettségire készít fel, ahol egy B2 szint elég ahhoz hogy meglegyen (az emelt) Nem baj ha nem érted meg mindig az embereket/nem tudsz folyékonyan beszélni, a B2-be ez még simán belefér szerintem, bár attól függ hogy milyen mértékűek a kommunikációs problémáid...

Egyetemre, anglisztika szakra viszont bőven nem elég ez a fajta tudás, az összes/legtöbb óra angolul van, politika, irodalom, van minden ami kell, nyilván nem kell úgy megértened a tanárt mintha az anyanyelveden beszélne, viszont egy C1 szinten lévőnek sem könnyű azt a sok mindent megtanulni angolul, és még számot is adnia róla, ELTE-n pl már első félévben van szóbeli számonkérés:(

A felmérővel kapcsolatban sajnos nem tudok nyilatkozni:/

2020. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!