Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt az indok, amiért...

Mi volt az indok, amiért okosórát vettél a gyereknek? Érdemes? Hâny éves kortól?

Figyelt kérdés
nov. 18. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert akart. Nem érdemes.
nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Aztan minek? Annyira fontos ember hogy email-t kap percenkent? Nezi a pulzusat meg a vercukorszintjet? Tud ra vigyazni? Ugye a valasz nem. Egy teljesen indokolatlan kutyu, csak villogni jo vele, meg belenevelni a kepernyo bamulast egy gyerekbe.
nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Meg arra sem tudok okot, hogy magamnak vegyek, pedig 42 vagyok.
nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Hogy érdemes-e, valószínűleg attól függ, hogy használjátok és milyen a gyerek. Az egyik testvérem azért vett, szükség esetén fel tudja hívni őket a gyerekük (10 éves elmúlt, amikor vették, különórák szintjén már járkál egy kicsit). Hívható számok, alkalmazások terén is korlátozottabban tudja használni, mint egy okostelefont. A másik testvéremnél az ovisnak vettek, mert egyszer elkódorgott, sokáig keresték és az anyuka nyugodtabb úgy, hogy látja, merre van éppen. Nála viszont nem korlátozták, hogy milyen számokat hívhat, emellett még kicsi is, szóval ha épp külön van az anyjától és unatkozik, akkor hívogatja és még egy csomó pénzük is rámegy. A szülők nem tudom, megbánták-e, nekem az első eset logikusnak tűnik, a másodikra felvontam a szemöldököm. Magamnak nem vennék.
nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van, imádom.

A gyereknek pedig azért vettem, mert 13éves, egyedül jár a suliból edzésre minden nap. Nem hivogatom, szimplán ránezek megerkezett e a pályára.

Ha esetleg baja lenne, jelezni is tud rajta. De ilyen ne legyen.

nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

#4 Amit leírtál azért teljesen logikátlan, mert az okosórák önmagukban nem alkalmasak telefonhívás. Sőt semmire. Az okostelefonhoz bluetoothon keresztül csatlakoznak így az órának a telefon minimum 10 méteres körzetében kell lennie.


Magyarul a 10 évesnek és az ovisnak is kell magánál tartania egy okostelefont is hogy használható legyen bármire az óra.

nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
#6, nem így van, ha olyan az okosóra, ami telefon is egyben. Tehát saját SIM-kártya van benne. Akkor nem headsetként működik, hanem önállóan hív.
nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha megengedhetném magamnak, akkor bármikor. Nekünk is okos óránk van, miért vennék a gyereknek mást?


Engem amúgy magamnál és a páromnál is megnyugtat, hogy tudok vészjelzést leadni, ha baj van (nekem gps-es, úgyhogy amíg be van kapcsolva elvileg meg tudnak találni), meg pont erre jó, amire írtad, hogy számolja a lépéseket, nézi mennyit aludtál este, mennyit sportoltál.


De ez olyan, hogyha meg tudod engedni magadnak, akkor a gyereked nem 30 éves családi autón fog megtanulni vezetni, hanem kap valamit, aminek jobb a töréstesztje. Ha meg nem engedheted meg magadnak, akkor megkapja a kiöregedett családi autót. Igaziból nagy valószínűséggel mindkettő ugyanolyan jól fog működni, mégsem látsz gazdag csemetéket régi autóval. Egyszerűen mert a legjobbat akarod a gyerekednek és bár tudod, hogy nem számít úgyis megveszed neki a drágábbat, ha neked is az van. (Vagy a sajátod alatt 1-2 kategóriával)


Na jó néha van 1-2 szülő, akiknek kemény elvei vannak, de a többség szereti a saját szintjén elkényeztetni a gyerekét.

nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Én vettem. Hosszútávon megbántam, de rövidtávon remek volt!


Egyrészt mert villogott vele a suliban, aztán analóg órán is meg tudta mondani az időt, ha az volt beállítva, illetve egyszer kellett világítani is, de a leghasznosabb, hogy megtudtam milyen felületes az alvása, és hogy a pulzusa 185 fölé is megy, amikor feszült, hirtelen megugrik egy kicsit és olyankor láttam, hogy túlreagálta a helyzetet, sima vitánál ilyen 140 körül volt, normálban meg 90-100 körül. A stressznél sosem jelent meg semmi, de ezen kb padlót fogtam(az elején aggódtam is, hogy ez majdnem infarktus), nem volt kérdés, hogy mitől "túlérzékeny", nem csak felvett viselkedés, hanem ilyen pánikszerű akármi tör rá bizonyos helyzetben.


Illetve én naivan úgy gondoltam, hogy jó alvó, főleg mivel mellettem is, meg az ágyában is átszunyálja az éjszakát, erre kiderül, hogy csak felületesen ilyen 5-15-20 perces "REM" fázisai vannak és egyszer kétszer meg is ébred majdnem minden este. Ezt okosóra nélkül nem tudtam volna meg. Persze most fél évvel később nem tudok mit kezdeni a helyzettel, de azért rendesen ledöbbentett. Én ajánlom neked is, a plusz infók jók a gyerekről. Illetve még annyi volt, hogy miután délután hazajött, ránéztem a pulzusos részére, és tudtam, hogy jó napja volt, ha 140 alatt maradt, illetve rá tudtam kérdezni, hogy mi történt rajz órán, mert ott 180 volt a pulzusa, és akkor elmondta, hogy kiborította a vizet véletlen és mennyire ciki volt, mert elázott a festmény és az osztály előtt kellett feltörölnie. Magától meg nem akarta felhozni még.

nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Fú, mint valami gondolatrendôrség, hazugságvizsgáló. A gyerek már azt se dönheti el, elmondjon-e egy ciki, de amúgy a tanulmányai szempontjából teljesen irreleváns eseményt otthon, vagy ne. Pulzus-check, aztán kötelezô beszámolni.
nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!