Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kit miért vettek fel nagyon...

Kit miért vettek fel nagyon korán betegállományba? Milyewn tünet vagy indok után?

Figyelt kérdés
2023. jún. 6. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a 13.héten nagyon beteg lettem és kitartott majdnem a 17.hétig. mivel öregekotthonában dolgozom, az orvosom azt tanácsolta, hogy mivel úgyis influenzaidőszak volt, hogy ne legyek mégbetegebb és ne essek vissza maradjak otthon.
2023. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mélyen tapadó lepény miatt. 15 hetes és 22 hetes korom között vérezgettem, már egy kicsi emelés után is.
2023. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
4 hetes terhesen,valakit ki akart rugni a fonok,igy nem kellett neki.
2023. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
3as vagyok,egyebkent nalunk a nogyogyasz kerdezi hogy szeretnel e menni betegallomanyba vagy sem :) szoval nem kell hogy legyen barmifele gond a terheseggel ahhoz
2023. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Én már gyeden voltam akkor, de 5. héten vérezni kezdtem, és akkor mondták, hogy akkor mostmár nem mehetek dolgozni. Kösz, majd megmondom a 6 hónapos lányomnak. :D Végül kiderült, hogy mi volt a gond (nem kaptam az első szülés után anti-D szurit, miután azt megkaptam, teljesen normális, extra kockázat nélküli terhességem volt/van.
2023. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
22 hetesen kértem magam táppénzre. Nem kérdezte az okát a doki, de elmondtam neki, hogy óvodás gyerekekkel foglalkozom, akiknél jönnek-mennek a bacik. Bólogatott és adta is a papírt.
2023. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Egyik ismerősöm epilepszia miatt veszélyeztetett terhes, ezèrt nem dolgozhat.
2023. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megkérdezi egyébként indok nélkül is,de lehet csak nálam,mert eü-s vagyok. Nálunk egyébként,aki terhes attól kezdve táppénzre szokott kerülni(nem alapbérre,olyat is csak itt olvastam,munkahelyen nem láttam még). Rengeteg fertőző beteg megfordul nálunk,van akiről egy hét után derül ki például,úgyhogy már így indítottam a terhességet is(még nem tudtam róla),hogy hulla betegen hetekig lázasan,fulladósan,hasmenés,miegymás (hiába vigyáztam),áthelyezni nem tudtak más osztályra,ahogy helyrejöttem pedig jött más probléma,egész napos hányások,görcsök,vérezgetés,kinyílt a méhszájam is hamar, úgyhogy kiírtak veszélyeztetett terhesként táppénzre. Egyébként azelőtt és azóta se voltam ilyen beteges,terhesség alatt szó szerint minden,ami létezik kijött. Végül koraszülött is lett picit a sok pihenés,fekvés odafigyelés mellett is,úgyhogy nem bánom,hogy ki lettem írva. Így az első pár héttől már nem dolgoztam.
2023. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Covid alatt lettem terhes kereskedelmi dolgozóként, plusz mellé endometriózis+adenomiózis meg hasüregben mindenhol összenövések, szóval a háziorvos erősen javallotta, hogy csak pihenjek. Gyakorlatilag az elejétől táppénzen voltam. A munkahelyemen támogatóak voltak, annyit mondott a főnököm, hogy ha kell a nagyobb pénz jöjjek vissza, de amúgy maradjak nyugodtan, megoldják.
2023. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Se az endometriózis, se az adenomiózis nem indok a táppénzre. Nekem is van mindkettő, 2,5 évet vártunk a babára, 15 hetes vagyok és még bőven dolgozok.

Mondtam, hogy ha minden rendben van valószínűleg 24. hétig szeretnék dolgozni, erre a szintén kismama kolléganőm reakciója az volt, hogy hogy-hogy csak addig...

2023. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!