Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kicsinél nem furcsa...

Két éves kicsinél nem furcsa ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy heti néhány nap egy rokon kisgyerekre vigyázok, mert anyukának vissza kellett menni dolgozni és a bölcsibe nem volt hely. Egy kicsit aggódtam az elején, mert féltem, hogy esetleg túl sok lesz vele a gond a sajátok mellett, de anyuka megnyugtatott, hogy nem lesz vele baj.

Nincs is. Beszélni nem beszél és hosszasan képes ülni és nézni ki a fejéből, esetleg játszik valamivel pl forgat egy papírlapot. Ha szólok neki, akkor maximum megdönti a fejét, de nem néz rám. Aztán egyszer csak fogja magát, felpattan és sikít, ordit, csapkod, majd visszatér az üldögéléshez. A gyerekeimmel nem játszik, nem is figyel rájuk, rám sem. Nálam sem ételt sem innivalót nem fogad el, pedig még nasival is próbálkoztam.

Az én gyerekeim sem standard gyerekek, de még nekem is úgy tűnik, hogy valami baj van a kicsivel, de remélem csak én aggódom túl.

Az anyjával már beszélgettem, persze csak finoman, de láthatóan ő úgy érzi, hogy minden a legnagyobb rendben van és az ég megáldotta egy nyugodt, jól nevelt gyerekkel.


nov. 22. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

"Nálam sem ételt sem innivalót nem fogad el, pedig még nasival is próbálkoztam."


Azaz egész nap étlen szomjan van nálad? Kamu

nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem egész nap, de 9-14-ig igen.
nov. 22. 17:21
 3/13 A kérdező kommentje:
Reggel az apja hozza délután anyuka jön érte.
nov. 22. 17:22
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Erre én is kamut írok. Nem azért, mert ne viselkedhetne így, de melyik szülő hagyja ott jó szívvel, ha tudja, hogy egész nap semmit nem eszik?
nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem se tűnik normálisnak. Mióta vigyázol rá? Mert ha most kezdted, talán még oké a viselkedése.
nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez már a harmadik hét. Azt mondta az anyukája, hogy máshol se fogad el semmit, tehát a nagyszülőknél se, máshova meg nem szoktak menni. Ők nem lepődtek meg ezen és nem is nagyon izgatják magukat rajta.

Reggel szokta mondani az apja, hogy már reggelizett és délután is a kaja az első ahogy hazaérnek, de ez nekem akkor is fura. Már szereztem be tejpépet is, mert azt tudom, hogy szereti, de azt sem fogadta el.

nov. 22. 18:05
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Amilyen szülőket ismerek (és nem a putris fajták!) simán van, aki otthagyná étlen szomjan.

Ezek alapján meg autista gyanúsnak tippelném a gyereket, de gondolom úgyse viszik el vizsgálatokra, ha az se zavarja őket, hogy nem eszik/iszik, úgyhogy ha neked ez megéri (anyagilag vagy mittomén), akkor vigyázz rá a kis rigolyái szerint, aztán a többivel majd szopnak később.

nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Mindig ez a biztos autista duma.

Miért nem mondjuk értelmi fogyatékos?

Ezerszer gyakoribb, mint az autizmus, csak nem olyan menő ezzel dobálózni?

Autistát nevelő szülőként annyira rossz ezt a sok szakértőt olvasni. 8 évbe (!) telt diagnosztizálni a gyerekünket úgy, hogy két tucat szakember látta (és nem azért nem tudták, mert olyan enyhe), erre 99 %-nak itt a gyakorin két mondatból megy....

nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sem eszik a kicsi a bölcsiben,dadus szerint ez csak dac amiért nem.otthon van és az eddigi rekordjuk 1 hónap volt. 3 hét egy 2 éves számára semmi, abölcsis 2 hetes beszoktatás is kevés,ne várd el hogy egyből otthon érzi magát. Legyen rendszer mint a bölcsiben,minden időpontra van(pl reggeli,ebéd, alvas) ha nem eszik nem kell erőltetni,leülteted az ebédhez a többiekkel stb. Legyen a játékoknak fix helye ami megnyugtatja. Még csak nem is heti 5 napot van ott,ne várj 3 hét után csodát...
nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az itteni és a privát válaszokat is!

A mi fiaink is autik, de ők egyáltalán nem ilyenek voltak, pedig egymastól is sokban különböznek. Ők ennyi idősen jöttek-mentek, egy percre nem ültek le, minden is érdekelte őket, ezért is furcsa, hogy csak üldögél. Mondókázni próbálok, de nem érdekli és a játékokkal sem játszik, pedig rengeteg van. Maximum néha forgat valamit papírlapot, könyvet stb. Már mindennel próbalkoztam, de nem vevő rá. Kínomban már a tv-t is bekapcsoltam, hátha érdekli és kicsit kizökkenti, de rá se nézett.

Létezik, hogy tényleg ennyire nyugodt? Nekem ez olyan fura. Vagy én szoktam máshoz, mert az enyémek ADHD-sok is? A sikítós csapkodós kitörései ismerősek, de nála ez nem hiszti, mert a semmiből jön és úgy is múlik el. Nem hisztizik, pedig talán az is kellene.

A beszéden én sem akadtam ki, már próbalkozok kézjelekkel és képkártyakkal is de nem úgy néz ki, mint akit érdekel.

Mindegy is. Nekem tényleg egyszerűbb a dolgom, mint gondoltam volna csak kicsit furcsa. A férjem szerint örüljek neki és ne lássak bele problémát, ha szülei se teszik.

nov. 23. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!