Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyke gyermeketeknek hogyan...

Egyke gyermeketeknek hogyan mondtátok el, hogy nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
4 éves, már kezdi érdekelni, hogy neki mikor lesz, de nem tervezünk második gyermeket.
nov. 23. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy neki nem lesz. Nem mindenkinek van testvére, miért? Mert mi 3 fős család vagyunk, ahol van testvér az 4 vagy 5 vagy 6 fős család, a miénk 3 fős.

Szerintem ennyi egyenlőre elég.

nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Emlékszem amikor én kérdeztem a szüleimet erről kb ugyan ennyi évesen azt mondták, hogy ez egy nagyon nagy dolog és sok gonddal, figyelemmel jár egy kistesó, és ők szeretnének csak velem játszani mindig.

Akkor én teljesen elégedett voltam ezzel.

nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan ugyanezt mondtam, mint az első. Aztán még néha visszatértünk rá, ahogy idősödött. Ma már örül, hogy nincs testvére, 13 éves.
nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz, nem lehet, nagyon nehéz terhességem volt, leginkább azt mondom neki öreg vagyok hozzá, nagyjából igaz is, mert 42 éves vagyok.
nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem 3 van, de a legkisebbet rendszeresen le kell szerelnem ezügyben. Azt szoktam neki mondani, hogy nem szeretnénk több gyereket, pont annyi van, amennyit terveztünk, hely sincs több a házban, és hát minden családban van egy legkisebb gyerek, pechedre ebben éppen te vagy az. :) Szerintem ez egykékre is alkalmazható.
nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Még nem érint a dolog, mert 9 hónapos a fiam, de ha majd megkérdezi, nyíltan megmondom, hogy nem lesz második, mert mi vele vagyunk boldogok, egy gyermekre vágytunk.
nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz, mert nem szeretnénk még egy gyereket. :) Majd megérti.
nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!