Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig gyurmáznak a...

Hány éves korig gyurmáznak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Vagyis inkább meddig köti le őket? Amikor iskolások, akkor már nem?
nov. 26. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Iskolában is gyurmáznak.
nov. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Hát nálunk iskolában már nem igen volt. Sztem ovisként gyurmáztam utljára, alsóban már csak festegetés, meg hajtogatás volt.
nov. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
27 éves vagyok és a mai napig gyurmázok. Süthető gyurmából készítek mindenféle kreatív dolgokat. A befolyt bevételt pedig mindig állatvédő egyesület kapja.
nov. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem személyiség függő. Én felnőttként is imádok gyúrmázni. Én sodrom a kígyót, a totyogósom meg széttépkedi.
nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolásként is gyurmáztam, kiégethetõ gyurmából is készítettem figurákat.
nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
2-es vagyok. Valaki elárulná, hogy azon a válaszon mi nem hasznos, hogy nekünk iskolásként már nem volt (legfeljebb nagyon ritkán), és inkább ovisként jellemző? Nekem ez a tapasztalatom.
nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába kötelező is a gyurma technika órára.
nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyém egyetemista és most is gyurmázunk néha
nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

6, mondjuk az nem hasznos benne, hogy nem most voltál gyerek, és nem is a gyerekedről írtál. ~30 évvel ezelőtti tapasztalat, nem hasznos ebben a témában.

Általános iskolában a mai gyerekek még javában gyurmáznak minimum technika órán, ha mar otthon nem is.

Nálunk elsőben még magyar órán is elővették. Gyurmaból formazták meg az első betűket (és élvezték).

nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éve voltam elsős és tisztán emlékszem, hogy gyurmáztunk.

Most tanító vagyok, alsóban simán használjuk a gyurmát technika órán, sőt, tavaly a harmadikosokkal egy dupla matek órán geometria témakörben használtuk testhálók készítéséhez. A gyurmagombócok voltak a testek "csúcsai", az élek pedig számolópálcák voltak. Rakták ki a kockát, téglatestet stb.

Másodikban tanítottam utoljára technikát két éve, volt lehetőség szabadon alkotni illetve készítettünk egy ülő medvebocsot közösen. Imádták.

Szerintem egy alsós simán szeret annyira kézzel bütykölni, alkotni, hogy a gyurmát is szívesen használja.

nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!