Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1 éves, éppen hisztiző,...

Egy 1 éves, éppen hisztiző, nyűgös kisgyereknek ér valamit az, ha rákiabál az anyja, hogy "fejezd be, ne készíts ki idegileg!"?

Figyelt kérdés

Múlt hét péntek délután, amik a buszon ültem a suliból hazafelé jövet, egy 2 gyerekes anyuka szállt fel a buszra a gyerekeivel.


A nagyobb gyerek körülbelül 7-8 éves lehet, a kicsi pedig 1 év körüli, viszont nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor láttam őket, (a múltkor abban a pékségben voltak, ahol vettem kaját és mondta a nagyobb fiának, hogy igyekezzen, mert mindjárt indulniuk kell az iskolába) gondolom az anyuka abban a városban dolgozik, ahova én járok suliba.


Szóval az a lényeg, hogy ahányszor találkoztam velük, azt tapasztaltam, hogy a kicsi mondhatni eléggé hisztis és nyűgös kisgyerek, de szerintem a legtöbbször azért, mert hát a nap végére elfárad, csak ő még nem tudja magát máshogy kifejezni.


Amikor pénteken a buszon leültek az előttem kettővel lévő ülésre, a kicsi elkezdett hangosan sírni, hisztizni, majd amikor az anyukája ölébe vette, rugdoskodott, hogy ő fel szeretne állni.


Az anyukának pedig egy idő elege lett, hiába kérte őt, hogy üljön le, mert le fog esni a földre, a kicsi annál jobban hisztizett, majd hirtelen ráordított, hogy fejezze be, mert kikészíti őt idegileg, így is az egész napja idegeskedéssel telt.


A kicsit ez sem hatotta meg, ezek hallatán is ugyanúgy sírt, az anyuka meg teljesen elvörösödött.


De egy ennyi idős kisgyereknek az ilyen szavak nem érnek semmit, vagy mindenkinek elszakad a cérna, és nem tud mást kitalálni?


nov. 27. 21:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Inkább úgy fogalmaznék, hogy "ér az valamit?".
nov. 27. 21:47
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem,de megertem az anyát,hogy kiakadt

Ettől még nem rossz anya .

Majdnem ennyi idősek a gyerekeim,és bizony én is kiakadok néha.

Dehát persze hiába mondom a kicsinek,hogy fejezd be legyszives,leesel,megutod magad,ne csináld ...akkor sem hallgat ha szépen mondom akkor sem ha csúnyán.ezt inkább csak saját magunknak mondjuk,hogy megnyugtassuk magunkat,hogy megpróbáljuk nevelni a gyereket.(legalábbis ez az én velemenyem.nem tudom más hogy van ezzel)

nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ér srmmit. De nem tudhatod, mi okozta a dolgot. Nem látsz bele a mindennapjaikba, nem tudod, milyen nehézsegei vannak. Lehet, hogy azonnal megbánta, hogy kiabált a gyerekkel, és lehet az is, hogy egy primitív bunkó, aki mindig így beszél a gyerekével. Neked viszont ni cs dolgod velük.
nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ér, jó alapanyag Gyik-es kamuhoz 😉
nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem ér semmit, de csak az fikázza az édesanyát, aki nevelt már kisgyereket.
nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Néha nyilván elszakad a cérna a lényeg hogy ne legyen rendszer belőle.
nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem ér, de mindenkinek véges az idegzete. Könnyű ítelkezni főleg az anyukákon, amikor éjjel nappal velük vannak, minden ideget ők nyelnek , a nap végére persze ha néha kivan a tökük. Főlrg ha történt valami, vagy apuka nem sokat ér ..( érdekes azokat nem firtatja senki)
nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kiabálta ezt az anyuka, hogy elérjen vele valamit a gyereknél, hanem így eresztette ki a gőzt. Nem a legjobb módszer, de abban a pillanatban ezt tudta tenni.
nov. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem, de milyen provokatív kérdés ez? Te is tudod, hogy az anyuka számára is evidens volt, hogy nem ér, nem is azért csinálta. Egyszerűen ő is fáradt volt és ideges, ahogy el is mondta. Az a baj, hogy egy szinten vagy az 1 évessel, mert ezek szerint te se értetted, pedig tőled már elvárható lenne😉

Én a múltkor hallottam egy boltban, hogy egy nő minősíthetetlen hangon beszélt a gyerekével. Nem tudom leírni, mert mindent ki kéne csillagozni, egy kocsis nem beszél olyan trágárul. Az egyetlen mondat, amit idézhetek, "esküszöm, te fogyatékos vagy, el foglak vinni kivizsgálásra." Na, ott látszott, hogy nem egyszeri esetről van szó. Igazi utálattal beszélt a gyerekkel. Az üvöltés oka egyébként olyasmi volt, amit egy min.5-6 évestől lehet elvárni. Csak épp az övé még 2 se volt.

nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es, na jó, azt elfelejtettem írni a szövegemben, hogy ez sem egyszeri eset volt, hogy hirtelen rákiabált az anyuka a kicsire, mert ugye azt írtam, hogy már többször is találkoztam velük itt-ott, de a múlt hónapban is volt olyan, amikor folyamatosan azt mondogatta a kisgyereknek, hogy hagyd abba, fejezd már be, stb.
nov. 28. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!