Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1 éves, éppen hisztiző,...

Egy 1 éves, éppen hisztiző, nyűgös kisgyereknek ér valamit az, ha rákiabál az anyja, hogy "fejezd be, ne készíts ki idegileg!"?

Figyelt kérdés

Múlt hét péntek délután, amik a buszon ültem a suliból hazafelé jövet, egy 2 gyerekes anyuka szállt fel a buszra a gyerekeivel.


A nagyobb gyerek körülbelül 7-8 éves lehet, a kicsi pedig 1 év körüli, viszont nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor láttam őket, (a múltkor abban a pékségben voltak, ahol vettem kaját és mondta a nagyobb fiának, hogy igyekezzen, mert mindjárt indulniuk kell az iskolába) gondolom az anyuka abban a városban dolgozik, ahova én járok suliba.


Szóval az a lényeg, hogy ahányszor találkoztam velük, azt tapasztaltam, hogy a kicsi mondhatni eléggé hisztis és nyűgös kisgyerek, de szerintem a legtöbbször azért, mert hát a nap végére elfárad, csak ő még nem tudja magát máshogy kifejezni.


Amikor pénteken a buszon leültek az előttem kettővel lévő ülésre, a kicsi elkezdett hangosan sírni, hisztizni, majd amikor az anyukája ölébe vette, rugdoskodott, hogy ő fel szeretne állni.


Az anyukának pedig egy idő elege lett, hiába kérte őt, hogy üljön le, mert le fog esni a földre, a kicsi annál jobban hisztizett, majd hirtelen ráordított, hogy fejezze be, mert kikészíti őt idegileg, így is az egész napja idegeskedéssel telt.


A kicsit ez sem hatotta meg, ezek hallatán is ugyanúgy sírt, az anyuka meg teljesen elvörösödött.


De egy ennyi idős kisgyereknek az ilyen szavak nem érnek semmit, vagy mindenkinek elszakad a cérna, és nem tud mást kitalálni?


nov. 27. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
És odamentél hozzá megkérdezni, hogy tudsz-e valamiben segíteni? Láthatóan nehéz helyzetben van, az hogy itt névtelenül kritizálod, az nem segít rajta.
nov. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként könnyű ítélkezni.

Én is volt, hogy megkaptam, hogy milyen türelmetlen vagyok a kicsivel és nem fáj az annyira amikor lábon rúg... Aha, nem fáj! Lenyeltem a beszólást, mert a buszon kezdjem el magyarázni, hogy de igen fáj, mert pont a bal térdemet szerette rugdosni, aminek a térdkalácsából még gyerekként egy esésnél letört és betokozódva ottmaradt egy darabka, én pedig minden egyes jól sikerült rúgasnál bepisiltem az inkontinencia és a fájdalom kombinációja miatt?

Van amikor az ember fáradt, ideges, feszült, nyűgös és bármennyire is hihetetlen az anyák is emberből vannak, nem tökéletesek, a gyerekek meg még ha sajátok is, piszkosul idegesitőek is tudnak lenni, főleg amikor pontosan tudják, hogy az ember utolsó idegszálát szaggatják éppen, mert ők is idegesek, feszültek, fáradtak, nyűgösek.

Nyilván nem a folyamatos ordibálásra és szidalmazásra gondolok, de van úgy, amikor elpattan a cérna és az ember rákiabál a gyerekre.

nov. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egész nap ezt a mondatot hajtogatom a két evesemnek.(fejezd be,hagyd abba,ne csináld)hol halkan,hol hangosan,hol nyugodtan.

Egész nap egyedül vagyok vele reggeltől estig,szeretem imádom de van az a pont amikor már az idegeim a plafonon táncolnak.

Ettől nem érzem magam szarnak.

Te se nézzél le más anyákat,hiszen nem tudhatod kívülállóként mi a baj.

Szóval ne provokald tovább itt a jó népet

nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is van, hogy rákiabálok a 2 éves gyerekemre. Tudom, hogy semmit nem ér, és nem is szabadna (egyébként olyankor még inkább csinálja, amit nem kéne, és ideges is lesz), de van az a pont, hogy nem lehet bírni, hogy már totál kikészültél aznap, és ha akarod, ha nem, kiabálsz, mert csak jön magától. Ezt csak az érti, aki már benne van. Aki még nem kiabált a gyerekével, tegye össze a két kezét, mert biztosan könnyebben kezelhető gyereke van, aki nem extrém hisztis, nem akaratos egész nap, és aludni is bír éjszaka, mert pl. nálunk hajnali 1-kor indul a nap, így mindketten eleve nyűgösen kezdjük az újabb és újabb napot...
nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sokszor semmit nem ér, ha ezt mondjuk szülőként egy ennyi idős gyereknek. Viszont sokszor vagyunk olyan szinten fáradtak és agyonhajszoltak, vagy éppen kialvatlanok, hogy már nincs idegrendszerünk mást mondani, vagy máshogyan reagálni.

Egy ilyen korú gyerek még bőven ébredhet többször is egy éjszaka. Szóval sosem tudhatod, milyen kimerült az az anya. Lehet, hogy a te állapotában te sem tudnál már máshogyan reagálni. Egyébként a mai anyák iszonyúan magukra vannak hagyva minden, gyerekkel kapcsolatos dologgal. És ez tényleg egy 24 órás munka, csak addig nem tudja az ember, amíg bele nem kerül. Az én gyerekem 2,5 éves koráig össze-vissza ébredt éjjel... mondhatom, ennyi idő masszív kialvatlanság engem is megváltoztatott, és sokszor voltam ingerült, és türelmetlen. De más is az lett volna a helyemben.

nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

* lehet, hogy az ő állapotában

most olvastam a 14. válaszolót... mintha azt is én írtam volna... soha nem lehet kívülről megérteni, milyen szintű fizikai, és idegi megterheléssel jár egy, vagy több kicsi gyerek éveken át, napi 24-ben. Amikor nulla időd van magadra, kezdve azzal, hogy nem tudsz nyugodtan enni, örömünnep az is, ha egy héten egyszer sikerül nyugodtan hajat mosni, minden teendődet 5 részletben csinálod, mert megszakítja a gyerek, nonstop egyszerre több felé figyelsz, és már nem is emlékszel, utoljára mikor aludtad ki magad. És nem az van, hogy vége a munkaidőnek, jó, akkor leteszem, vagy hétvégén kipihenem magam, vagy szabadságra megyek... Én sem voltam soha életemben olyan szinten kimerült, mint abban a két éven, amíg gyerekkel voltam otthon.

nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!