Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is ezt csinálja az 1...

Másnál is ezt csinálja az 1 éves kisgyerek?

Figyelt kérdés

Van egy lányom aki szeptemberben töltötte az 1 évet de már vagy 2-3 hónapja azt csinálja velem, hogyha valami nem úgy van amit ő szeretne eszetlenül üvölt, könnye nincs,földhöz vágja magát elfekszik a csempére mindenhova és nem hajlandó felállni én pedig nem tudom hogy reagáljak, felállítom de csak dobálja magát. Én próbáltam nem elkapatni, szeretve van figyelve rá. Nagyon hisztis. Ez ilyenkor természetes vagy hogy lehetne róla leszoktatni? Első gyerek nagyon tapasztalatlan vagyok ( azt vettem észre hogy velem meri csak ezt csinálni, az apjánál fele akkora műsor van és sokszor kevesebbszer fordul elő, idegeneknél utcán pedig nem csinálja csak itthon)

25 N


2023. febr. 21. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Elkezdődött a dackorszak, welcome :)

Pár év és kinövi; kitartást hozzá.


És egy titok, de pszt! Az apjának azért nem csinálja a műsort, mert nem kap hozzá annyi figyelmet. Tanulj az apukától!

2023. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem kéne felállítani őt a földről... hagyd ott. Ha nincs közönség, nem lesz előadás sem.
2023. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Supernanny sorozatból pár részt nézz meg, csodálatos hisztiket fogsz látni, plusz egy reagálási lehetőséget.
2023. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez a korral jár, teljesen normális. És igen, ilyen esetben jobb nem foglalkozni vele. Tapasztalatból írom, az én lányom is rendkívül hisztis még most 4 évesen is. Eljön majd az idő, amikor az utcán is csinálni fogja. Kitartást!
2023. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan, ahogy a 2-es mondja. Produkció és dackorszak. Nem kell tudomásul venni. Én elmondanám neki ilyenkor, hogy a hisztizés helyett mi a megoldás, vagy a hisztizéssel töltött idő helyett játszhattatok volna, de ha hisztizni akar hisztizzen. Lehet még nem képes felfogni, de egy idő után vagy rájön, vagy kinövi. Ha társaságban viselkedne így szankcionálnám, egyszerűen berekeszteném az elfoglaltságot.
2023. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megfogom próbálni a figyelmen kivül hagyást. Hátha segít.
2023. febr. 21. 14:28
 7/13 anonim válasza:
100%
Teljesen normális. Sőt nem fogja kinőni, 4 évesen is ezt fogja csinálni.
2023. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális dolog. Csinálja még évekig. Nem tanulta még meg kezelni a dühét, hogy vannak dolgok ami nem úgy alakul ahogyan szeretné. Ezt is meg kell tanulni. Én is ideges vagyok ha valami nem úgy sikerül, ahogy elképzeltem, de már nem kezdek hisztizni, mert sok év alatt megtanultam máshogyan reagálni. Az én gyerekem utcán soha nem csinálta csak itthon. Minél fáradtabb annál nagyobb az esélye egy ilyen hisztinek.
2023. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is majdnem ennyi idős a fiam és ő is mostanában kezdi. Én higgadtan meg szoktam nevezni, hogy mit érez, aztán hagyom, hadd tomboljon. Ha olyan helyen áll neki, ahol nem lenne szabad, pl út közepe, akkor felvenném és vinném tovább. Határozottnak kell lenni, amint megérzi, hogy hezitálsz, nem fogja abbahagyni. Nem kell kiabálni meg semmi, csak legyél egyértelmű.
2023. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A figyelmen kívülhagyással azt tanítod a gyerekednek, hogy amikor neki nehéz, rossz, akkor anya egyedülhagy. Ugyanis egy gyereknek a hiszti állapotában lenni nagyon rossz, ám mivel fejletlen még az idegrendszere, nem tud higgadtan reagálni az olyan érzésekre, amikor hirtelen valamiért dühös lesz, csalódott vagy szomorú. Belekerül ebbe a "hüllőállapotba" és közben még azt is megtapasztalja, hogy az egyetlen akitől segítséget remélhetne, az is elfordul tőle.


3 dolgot kéne megértenie az embereknek:

- az hogy a társadalmunk nem fogadja el a hisztit, attól még a gyermek idegrendszeri fejlődésének kihagyhatatlan állomása

- a hiszti sokszor - ebben az életkorban meg mindig - feszültséglevezetés

- a szülőnek nem feladata megakadályozni a hisztit, de feladata (lenne) hogy érzelmileg elérhető maradjon a gyerek számára, akkor is, ha az éppen ördögüzőset játszik, látszólag elérhetetlen, viszont tele van ilyenkor nehéz érzésekkel, amikkel nem tud egyedül megküzdeni.


Én megnevezem az érzéseit először. Pl. látom és megértem, hogy dühös vagy, mert nem tudtad megcsinálni ezt meg ezt vagy mert nem engedtem meg, hogy kimenj kabát nélkül. Lehetsz dühös. Az a baj, hogy még nem vagy olyan magas, hogy megcsináld/Az a baj, hogy hideg szél fúj, kabátban tudunk csak kimenni.

Ettől ebben az adott pillanatban semmi nem változik még. Azzal, hogy nevesíted az érzéseit a későbbi érzelmi intelligenciáját fejleszted, hogy később már ő maga be tudja azonosítani és meg tudja nevezni őket.

Szóval van még egy fetrengő, ordító gyerekem. Annyit teszek csak - ahelyett hogy ignorálnám -, hogy biztosítom, hogy ott vagyok neki. Megértem, ha dühös és ettől én még szeretem. Ha szüksége van rám, itt vagyok, idejöhet hozzám egy ölelésre. Ezzel, hogy jelen vagyok neki, elkezdem elhordozni a negatív érzéseit, amire ő nem képes még (korából és idegrendszeri fejletlenségéből adódóan). És ez vezet ahhoz, hogy szép fokozatosan, támogató közegben megnyugszik. Aki csinált már ilyet, az tudja, hogy ilyenkor úgy szoktak végetérni a hisztik 10-40 perc múlva, mint amit elvágtak. Ugyanis a gyerek, amint kiadja az összes felgyülemlett feszültségét (ami nem is biztos, hogy az adott szituáció miatt gyűlt fel, csak az triggerelte), kisimul.

Amelyik gyereknek erre nem adnak teret, az hordozza magában. És egyre többször borul meg, mert a hiszti egy természetes feszültséglevezető stratégia a gyerekeknek, addig, amíg nem tudják megtanulni késlelteni és szabályozni az érzelmeik felszínre törését illetve magát a rossz érzést. Ez kb 4-5 éves kor. Lehet büntetni, ignorálni a hisztit, de annak is meglesznek a következményei. Ha a szülők többsége bele tudna lazulni és csak tudomásul venni, hogy ez van, de közben jelen tudna lenni a gyerekük mellett, hogy az ne érezze magát még nyomorultabbul a negatív érzéseivel, akkor sokat tettünk volna egy érzelmileg stabilabb generáció felnövekedéséhez. Ám amíg az a módi, hogy a hisztit el kell nyomni, a hiszti büntetendő, addig sok változás nem lesz. Erre meg a legjobb bizonyíték az lesz, hogy ezt a posztot közel 0-ra fogják pontozni azok, akik nem mernek szembenézni azzal, hogy a gyerekük rossz érzéseit nem tudják befogadni, de közben felrobbannak attól, ha pl a munkahelyen vagy acsaládban figyelmen kívül hagyják, hogy őket hogy érinti egy adott dolog.

2023. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!