Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne leszoktatni...

Hogyan lehetne leszoktatni egy 4 évest a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Nyílván szippantja magába, itthon próbálunk nem úgy beszélni, de óhatatlanul kicsúszik néka. Viszont az oviból sok minden hazajön. Sajnos sokszor amikor akar valamit úgy mondja, hogy Apa szar meg ilyeneket tesz hozzá. Próbáltuk elmagyarázni szépen de semmit nem ér, próbáltuk nem meghallani, de semmi. Ilyenkor mit lehet tenni?
dec. 3. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Példát mutatni.
dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

" itthon próbálunk nem úgy beszélni, de óhatatlanul kicsúszik néka"


Követi a szülök példáját, ez teljesen természetes, megoldás az lenne, ha elöször MAGATOKAT szoktatnátok le erröl.

dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké a példamutatás, de nem úgy hívjuk egymást, hogy Anyaszar vagy Apaszar, vagy Anyakaki meg ilyenek.
dec. 3. 14:34
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem vicces a "kishaver". Jó fej srác lesz belőle.
dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy észre sem veszitek, hogy mennyi az ami "véletlenül" csúszik ki a szátokon, és neki az is példa, ha nem feltétlenül azokat használja, amiket ti.
dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Kaki korszak. Minden gyereknél van ilyen. Vicces nekik a kaki emlegetése
dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem csúnyán káromkodik, hanem a kaki a fő témája, akkor az teljesen természetes. Nagyon sok gyereknél van ilyen korszak.
dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is, eloszor magatoknak érjetek el, hogy néha se csússzon be... Tudod jól, hogy a gyerekeknek elég ha 1x valamit megmutatsz, már tudják is (és főleg arra fogékonyak, amire nem kéne).


Másrészt elmagyaraznam neki, hogy itthon nem karomkodunk, ez a szabály. Ugyanolyan szabály, mint Pl. hogy kezet mosunk vacsi előtt, vagy hogy lefekvés előtt fogat mosunk. Aki a szabályt megszegi, az "büntetést" kap... Találjátok ki együtt, mi legyen az - valami ami betartható, és mindenkinek legyen büntetés, apának, anyának is.... Pl 20drepp...

dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Egyáltalán nem számít a példa, a tesóm mindig is fogékonyabb volt erre, én meg nem beszélek csúnyán, egyszerűen zavar. Szüleink csúnyán beszéltek.


Van, aki fogékonyabb ilyesmire, majd megunja, ne vegyetek róla tudomást, esetleg egy-egy "naaa" meg "ne mondj ilyet", "de csúnya", de hagyjátok ennyiben. Ennél jobban nem tudtok rá hatni, esetleg segíthet, ha magatokra is rászóltok, ha csúnya csúszott ki a szátokon. Gyerekem nem beszélt csúnyán, majd ráragadt 8 évesen, fél év volt, már figyel magára, neki is leesett a tantusz, mint nekem, hogy ez közönséges, trágár és durva és nem akar ilyen lenni, de ez tőlem független, néha csak rászóltam meg csúnyán néztem, meg megmagyaráztam minden szót, de szerintem magától jött meg az esze. Tavaly még aggódtam miatta, olyan hirtelen ráragadt, de ahogy jött, ment is. Néha még mondja egy-egy osztálytársával, ha beszélget, de csak mert a másik is mondja, és azt mondja ciki lenne szr helyett kakit mondani előtte, fing helyett meg pukit. Szóval ilyen beilleszkedésre kellett csak.

dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szabad tulspirazni mert vicces neki, hogy kiakadsz rajta. En is elmondtam szépen hogy szappannal fogom kimosni a száját és hogy kik beszelnek így ( putris c) . Elég hatásos volt:)
dec. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!