Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hajlandó a hóban...

Miért nem hajlandó a hóban sétálni?

Figyelt kérdés

2 éves lányom mióta leesett az első hó idén azóta retteg tőle. Annyira hogy ha meglát 1 kupacot egyből elkezd nyavajogni hogy vegyem fel. Én nem tudom mire vélni ezt...más gyerekek imádják a havat. Miért felhet tőle ennyire? Azóta a pocsolyakat se szereti pedig azokba imádott ugrálni. Az avart is imádta ősszel. :/ mióta meglátta a havat látszik hogy nem annyira szeret kint lenni.


Normális ez a viselkedés? Látott már ilyet valaki?


dec. 5. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert új neki, a fiama fűre nem akart rálépni.

Ne vedd fel, hagy tapasztalja meg, hogy nem bánt.

dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle szerintem. Apám mindig mesélte anno a homokkal meg a porral volt hasonlóan. Sose szerette a tapintását,a hangját meg ahogy nyomot hagy maga után.
dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17honapos kisfiam is olyan kis bizonytalan a hóban, csendes megfigyelőre, pedig egyébként egy élénk kisfiú tele energiával. De mikor kimentunk a hóba, akkor csak állt, nézett, sétával nem volt gond, de ha nagyobb hóba vittem (az udvaron, kB 10cm), akkor csak állt és nyoszorgott, hogy vegyem fel... Szerintem csak átmeneti, meg kell barátkoznuk vele
dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 éves, ez az első reakciója a hóra. Tavaly még a babakocsiból nézte. Teljesen mindegy, hogy miért fél, majd rájön, hogy semmi baja nem lesz tőle. Addig is támogasd (biztasd, hogy nyugodtan próbáljon meg a hóban menni, ajánld fel, hogy mindig szorítod a kezét, gyúrj hógolyót, próbáld meg rábeszélni, hogy ő is gyúrjon - szigorúan kesztyűben, nehogy az legyen a baj, hogy hideg), de ne erőltesd.
dec. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 éves kislány és a falevelekre nem hajlandó rálépni. Nem veszem fel, szokja meg, hogy létező dolog.
dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma már hajlandó volt hógolyozni, bár nem állt rá a hóra de nem zavarta különösebben. Belenyúlt, dobált hogolyot. :) talán alakul.
dec. 7. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!