Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcéma lenne? Mitévő legyek?

Ekcéma lenne? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Másfél éves fiam hasán és oldalán, egy vonalban a köldök mentén száraz pikkelyszerű foltokat vettem észre ma. Teljesen bőrszínű, nem piros, de száraz, talán picit hámlik is. Mi lenne ez, és mi segíthetne helyrehozni, meggyógyítani? Köszönöm az észrevételeiteket.
2010. okt. 21. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk pár hete voltak ugyanilyen száraz foltok, az elején még nem volt színe, de pár nap múlva bepirosodott és egyre csúnyább és több lett. Elvittem orvoshoz, de azt mondták nem ekcéma, mert az már régebben kijött volna. 16 hónapos a kislányom. A doki szerint a fürdetőnk szárít, legalábbis mostanában váltottam egy másikra, ezért gyanakodtunk erre. Kaptunk rá gyógyszertári szteroidos kenőcsöt, azzal kellett 4 napig kenegetni a foltokat és elmúlt.

Szerintem mutatsd meg orvosnak minél előbb, nehogy csúnyább legyen.

2010. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is új fürdetőt használtam. Köszi!
2010. okt. 21. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!