Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hiperaktivitást mikor növik...

A hiperaktivitást mikor növik ki a hiperakrívak?

Figyelt kérdés

Koncentrációzavar huliperaktivitás van, főleg ha fáradt az iddgrendszere akkor felpórög, néha olyan mint aki "részeg". Kapkod, ugrál, pattog össze vissza, nehezen fegyelmezhető, jobban hatnak rá a barátok, mint a szülő.

"Szalad vele a ló", túlbeszél másokat.

Nyugodtan enni se lehet mellette.


A szakszolgálat csak dokumentál, a sulis előírt plusz foglalkozások szinte csak túlóra, de értelme nincs.

Már abban bízom, ahogy nagyobb lesz, akkor majd figyelmesebb összeszedettebb lesz, "lassít", bölcsebb, nyugodtabb lesz.

De mikor már?

10é



#túlpörgések
dec. 13. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos nem lehet kinőni, ez egy állapot, ami élethosszig tart, csak ahogy felnőtt lesz más tünetek fognak előtérbe kerülni.

Sajnos hajlamosak a függőségekre, így nagyon kell figyelni, ne csússzon rá az alkoholra, cigire, drogra, szerencsejátékra.

Tesóm sajnos érintett, ADHD-t diagnosztizáltak nála 7 évesen. Ő volt az óvodában, iskolában mindig a problémás gyerek.

Ma már tudjuk, hogy orvosi segítséggel gyógyszerrel kezelhető, valamint az omega3 vitamin működik még.

dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem növik ki.
dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Gyógyszert lehet vele szedetni, hogy ne legyenek nagyobb kilengések, lassabb legyen. De ettől a figyelemzavar marad.

Ha nem elég a sulis fejlesztés, magánba kellene/kellett volna hordani, de ott sem kinövi, hanem módszereket tud tanulni. Igazából neki magának kell tisztába jönnie azzal majd, hogy kicsoda ő, mik a gyengeségei és mik az erősségei, mi az, amit a környezet jutalmaz és mit nem díjaznak.

Hogy jobban hatnak rá a barátok az viszont nem függ össze ezzel, teljesen normális e korban.

dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De az idegrendszer elvileg folyamatosan fejlődik érik erősödik a korral, pihenéssel.

Akkor hogy nem növik ki?


Amugy nem függőség gyanús, mert kötődései nincsenek olyanok soha nem is voltak pl nem cumizott, nem ragaszkodott egy macihoz, ha most is gyűjt vmit pl csigaházat, 2 hét múlva már cukorkákat gyűjt inkább.

Hanem a "peremgyerekek" tudják vinni magukkal állandóan pl szabályok kihágásába. De ha nem más viszi butaságba, akkor neki vannak ötletei és nem nehéz az ilyeneket beszerveznie sem.


Ha bekerülünk egy idegen közösségbe is, az első hogy hasonló "csintalant" talál meg magának. A kilógósakat. Akikkel baj van.


Azt sem tudom hogyan vigyázzak így rá. Mert azért nagyobb korban bőven veszélyesebb már a csinytevés.

dec. 13. 20:10
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Ha van esze, a 3.- 6. nagy pofon után.
dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 babyboom567 ***** válasza:
97%

47 vagyok, az egész életemet meghatározza.Nagyon feküdjetek rá a fejlesztésre,mert nagyon sokat fog szívni az életében.Amikor én voltam gyerek meg fiatal,még diagnosztizálás sem volt,simán csak elkönyveltek lustának,butának,rendetlennek,és ezek mindenféle kombinációjának.És felnőttként is pl a háztartás vezetése komoly kihívás,mert elveszek a részletekben.Egyszerű példa,Be kellett pakolnom a mosogató gépbe a koszos edényeket, de előtte a tisztákat ki kellett szedni.Kezembe akadt a palacsintasütő,erre beugrott,hogy óhh pont van tej,csináljunk palacsintát,és a palacsinta sülése közben néztem,és gondolkodtam, hogy a mosatlan még mindig nincs a gépben,pedig az előbb elkezdtem.És ez csak egy dolog, napjában van száz ilyen.És nagyon frusztráló volt így felnőni és így élni, míg felnőttként ki nem derült,hogy mitől működök én másként mint a többi ember.

Keress a gyerekednek tanulás-módszertant,fejlesztéseket,tanítsd meg tervezni,előre gondolkozni,még neki van remény,hogy nem kell ennyit szenvednie mint nekem.

Kinőni nem fogja.

dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem növi ki, de kb 12 éves kor körül átalakul "csendesebb" problémákká. A koncentrációhiány, fáradékonyság marad, de a magatartása elviselhetőbb lesz.
dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem növik ki.

Férjem hiperaktív figyelemzavaros. 30 éves elmúlt, de még mindig az.

Egyik legjobb barátnőm szintén. Felnőttként is összeszedetlenek,kapkodók maradtak.

De már nem a szüleik problémája. Hanem a férjem esetében az enyém ;)

dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Az idegrendszernek is vannak genetikai sajátosságai illetve érhetik olyan környezeti hatások, amit utána már nem tud teljesen kiküszöbölni. És biztos nem a pihenéstől lesz jobb, hanem ha célzottan edzik. Tipikusan erre való a TSMT torna, de jó minden váltott kéz-láb mozgásos, koncentrációt, egyensúlyt igénylő sport (úszás, bicikli, karate, kirándulás egyenetlen talajon...) Olyan szinten persze oké a pihenés, hogy ne nézzen képernyőt és legyen szabott napirendje. De a hiperaktívakat pont mozgatni kell sokat, lehetőleg nagy térben.
dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy növik ki. A párom legjobb barátja hiperaktív, 30 éves. Ugyanúgy felpörög, nehezen koncentrál, nem tud egy dolgot anélkül csinálni, hogy ne kezdjen bele még három másikba, ha beszélni kezd, nem lehet lelőni és állandóan csinálnia kell valamit.


Fejlődik az idegrendszer, igen. Megtanulja "kezelni" ezeket felnőtt korára, de nem növi ki.

dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!