Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hiperaktivitást mikor növik...

A hiperaktivitást mikor növik ki a hiperakrívak?

Figyelt kérdés

Koncentrációzavar huliperaktivitás van, főleg ha fáradt az iddgrendszere akkor felpórög, néha olyan mint aki "részeg". Kapkod, ugrál, pattog össze vissza, nehezen fegyelmezhető, jobban hatnak rá a barátok, mint a szülő.

"Szalad vele a ló", túlbeszél másokat.

Nyugodtan enni se lehet mellette.


A szakszolgálat csak dokumentál, a sulis előírt plusz foglalkozások szinte csak túlóra, de értelme nincs.

Már abban bízom, ahogy nagyobb lesz, akkor majd figyelmesebb összeszedettebb lesz, "lassít", bölcsebb, nyugodtabb lesz.

De mikor már?

10é



#túlpörgések
dec. 13. 19:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az adhd-t nem növik ki, maximum megtanulják jobban kezelni.
dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

..nem vész el csak átalakul.

Felnőttkènt is ugyanaz az udegrendszere lesz. De ha èretlensèg is okozta a tüneteket, nem csak ADHD, az vàltozhat. Ha maszkol, mert auti tünetei is vannak, az neki nem jò, csak a környezetènek. Mikor az iskolàbòl kikerül, onnantòl könnyebb, mert sok problèma abbòl adòdik, hogy az iskola nem kompatibilis a neurodivergens igènyekkel.

dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban adhd-s, akkor nem csak éretlen az idegrendszere, hanem hasonlóan az autistákhoz (egyes külföldi tanulmányok szerint egy tőről fakad a kettő) "máshogy van bekötve".

Ez nem fog változni, csak fejlesztéssel megtanulhat élni vele úgy, hogy ne készítse ki annyira a környezetét és saját magàt.

dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem növi ki, ez élethosszig tartó állapot.
dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem növik ki soha. A fiam 8 évesen kapott diagnózist, akkor jöttem rá, hogy nálam is ez a probléma állhat fenn, emiatt vagyok halogatós, sokszor rendetlen, csinálok egyszerre 5 dolgot, nem tudok koncentrálni... Lehet vele együtt élni, fejleszteni és gyógyszerrel kezelni. De az adhd nem fog elmúlni.
dec. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Andi80018 ***** válasza:
100%

Érdemes egyébként funkcionális edzést is nézni, ami fejleszti az idegrendszerét, de mindenképpen jó a sport, küzdősportok pl.

Sajnos nem olcsók, és privátban kellene, hogy az edző csak rá tudjon figyelni.

Ezen kívül az úszásnak is jó hatásai vannak.

Egyébként edzés után sokkal jobban tudnak koncentrálni, és nyugodtabbak.


Ez fontos tanulás szempontjából, nem tudom, mennyire tud leülni leckéhez otthon, és a suliban.

Ja, és a férfi példakép is lényeges, a szabálykövető, fegyelmezett példa.

dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Igyekszem beíratni valamire.

dec. 15. 10:44
 18/18 Andi80018 ***** válasza:
Ja, én fiúban gondolkodtam, nem derült ki, hogy mi a neme.. fiú gyermek?
dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!