Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha másfél évesen még...

Baj, ha másfél évesen még gyakorlatilag csak tápszert eszik?

Figyelt kérdés
Minden nap teszek elé naponta 3-5x normális kaját is, jó esetben megkóstolja, rossz esetben azt sem, nem eszik mást, csak tápszert. Néha, ha olyanja van, megeszik egy akkora tányér ennivalót, mint én, de ilyen kb 2-3 hetente van, és nem látom, hogy olyankor miért eszik, máskor meg semmit. Próbáltam azt is, hogy húzni az időt, hogy jó éhes legyen, többféle kaját adni neki, de nem. Inni iszik vizet, cukrozatlan teát, gyümölcslevet. Meddig normális, hogy ennyi tápszert iszik? Hogy szoktassam rá több ennivalóra? A súlya jó, a saját korához/neméhez képes egy icipicit még feljebb is van az átlagnál.
dec. 15. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

A gyümölcslevet felejtsd el. Felesleges cukorforrás.

A többit jól csinálod. Kínáld, előbb-utóbb enni fog.

dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Az én fiam hasonlóan volt. A bölcsis gyógypedagógus azt tanácsolta, hogy kezdjem el felvizezni a tápszert, fokozatosan egyre kevesebb port tegyek bele, míg a végén csak viz marad. A tapszerből megkap mindent, ezért nem éhes szilárd ételekre. Nálunk bevált, kb 2 hónap alatt elhagytuk a tápszert és már csak pépes és szilárd ételeket evett.
dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak azért adtam neki gyümölcslevet, hogy legalább azzal jut a szervezetébe más, mint tápszer. Tudom, hogy az sem a legjobb, de 100%-os, nem sűrítményből hígítottat vettem.

Köszi #2, ez nagyon jó! Megpróbálom most rögtön.

dec. 15. 11:29
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Hát én ebben a korban már drasztikus lennék. Fokozatosan venném el tőle az étkezéseket helyettesítő tápszert. Ha megkap abból mindent, akkor nyilván nem éhes, nem eszik mást.

Leültök pl. reggelizni, nem kér, oké, indulhat a nap. Egy tápszer elhagyva. A többi kajára próbálkoznék megint kajával, ha nem kell tápszer. Ha úgy látom, hogy a reggelit kiváltottuk, akkor jöhet a következő étkezés. Mi ezt így csináltuk már egy éves kora előtt, mígnem csak az esti, elalvás előtti tápszer maradt (1,5 évesen ez már bőven így volt). Azt is megfigyeltem mikor hajlandóbb enni, így annál az étkezésnél hagytuk el először a tápszert, majd másodiknál és így tovább. Előbb-utóbb hozzászokik. Az elején biztos lesz tiltakozás, de szerintem minél tovább húzod, annál nehezebb.

Sokan esnek ebbe a hibába egyébként bármi mással is. A "mindegy mit, csak egyen valamit" hozzáállással. A gyerek nem hülye, egyszer rájön, hogy miért is enné meg az elétett kaját, ha némi sztrájkolással jön a kedvenc kajcsi. :)

dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy másfél éves koráig elég, ha elkezd normális mennyiségű kaját enni. Most töltötte a 18 hónapot, nem akartam eddig durván erőltetni, nagyon sír, ha nem kap tápszert. Ráadásul nem hisztizve, hanem szomorúan. Amíg nem kezd el fogyni vagy valami hiánybetegség kialakulni, addig nem akarom üvölttetni, inkább valami barátságosabb módszert keresek. Igazából nincs rá jó indokom, hogy miért akarom leszoktatni most azonnal a tápszerről, csak jó volna, ha mostmár elkezdene enni, ezzel az indokkal meg nem akarom "bántani".
dec. 15. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
De van jó indokod, az, hogy másfél éves.
dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Ez rendben van, de ha ő 10 éves koráig tápszeren szeretne élni, akkor 10 éves koráig csak azt adsz neki, ha nem alakul ki hiánybetegsége és mindig kisírja? Vagy komolyan nem értem. Mikor tervezel ezen változtatni? Persze hogy nem eszik a gyerek, ha tudja, hogy utána kap tápszert. Ez egyetlen dolgon múlik, a te következetességeden és azon, hogy mikor kezded el végre kiváltani nála az étkezéseket.
dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ha akarnám sem tudnám rávenni, hogy 10 évesen cumisüvegből igya a tápszert, emiatt nem igazán aggódom. :D De nem is azt mondtam, hogy nem szoktatom le, hanem hogy nem azzal a módszerrel szeretném, hogy felőlem üvölthetsz estig is, nem kapsz mást, csak párolt spárgát. Hanem fokozatosan, mint a 2-es írta.
dec. 15. 15:23
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

A gyümölcslének semmi hasznos tápértéke nincs. Lé formában csak felesleges cukorforrás. A tápszer ilyen szempontból sokkal jobb.

Nem kell erőltetni semmit. Kínáld, mikor ti is esztek, előbb-utóbb fog enni. Ha így is hízik, elegendő tápanyaghoz jut. Ha a tápszert elveszed, akkor az se lesz.

dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem is azt írtam, hogy üvöltesd estig, olvasd kérlek újra a hozzászólásomat. A fokozatos, étkezésenként történő elhagyás is egy módszer, ami sokaknál működik, meg a higítás is (ha úgy elfogadja). Azt választod, amelyik neked tetszik.
dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!