Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kisfiam másfél éves. Az...

VADRIkó kérdése:

Kisfiam másfél éves. Az interneten talált információk a frászt hozták rám ezért itt érdeklődöm, hogy melyek az autizmus ill. hiperaktivitás gyakorlati egyértelmű kezdeti tünetei?

Figyelt kérdés
A tapasztalt szülők véleményére lennék leginkább kíváncsi...
2013. nov. 22. 16:25
 1/6 automatakoktel ***** válasza:
Szerintem írd le a kisfiad hogyan viselkedik.
2013. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Másfél éves korban még egyiket sem mondják rá a gyerekre! És ez így is van jól!

Nem kell netet bújni! Ha nagyon aggódsz, beszélj a háziorvossal!

2013. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam, mint Te, az Internetet bújtam és jól megijedtem. A sógornőm is rásegített, Ő egyévesen le is diagnosztizálta autistának a kisfiam. Két évesen elmentünk egy részletes kivizsgálásra egy eltérő fejlődésmenetet vizsgáló intézetbe, ahol kizárták az autizmust (is) Amúgy most két és fél éves, és az összes akkori vitatható tünetet elhagyta. Azért mert a gyerek sorba rakja az autóit, még nem autista! Vidd el szakemberekhez, ha kétségeid vannak.
2013. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nincsenek egyértelmű tünetek.

2 éves kor előtt Magyarországon nem diagnosztizálnak autizmus spektrum zavart, de akkor is csak a nagyon súlyosaknál.

Gyanakvásra okot adhat, ha nem próbál mutogatással, szemkontaktussal kommunikálni, felzaklatják olyan dolgok, amikre más gyermek nem reagál túlzott reakciókkal. Nem akarja használni a kezét, későn tanul meg rágni.

Ha esetleg visszafejlődik beszédben, mozgásban. Szülő kezét húzva irányítja a vágyott tárgyhoz.

Nem rendeltetésszerűen használja a játékokat.

Furcsa kézmozdulatok.

Túlzott dühkitörések, amikből nehéz kihozni (órákig is eltart és semmilyen módon nem lehet megnyugtatni). Furcsa a többiekhez képest.

Autizmus Alapítványhoz vagy a Bethesda Kórházba érdemes elvinni kivizsgáltatni, ha gyanú van.

Ha kérdésed lenne írj nyugodtan privit!

Egy 3 éves magasan funkcionáló autista kisfiam van. Diagnózis nincs, csak egy köztes diagnózist kaptunk nagy nehezen: nem meghatározott gyermekkori szociális funkciózavar.

A fejlesztéseket már egy éve elkezdtük. Fejlesztés nektek is kellene, ha egy pici gyanú is felmerül!

2013. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Előző vagyok. Nálunk a kisfiam 2-2 és fél éves korában jelentkezett a tünetek 80%-a, azóta vagyunk biztosak a diagnózisban. Szóval a tünetek egyre sokasodnak, egyre inkább látszik a különbség a többi vele egykorúhoz képest.
2013. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon -nagyon köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!
2013. dec. 4. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!