Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Áprilisban Dohában kell...

Áprilisban Dohában kell átszállnom. Auckland-be megyek. Az átszállásra másfél órám lesz. Kérem, hogy akinek van tapasztalata ebben a kérdésben, segítsen nekem gyakorlati útmutatóval! Hogyan zajlik az átszállás?

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Eloszor is azt javasolnam, hogy ne ezt a jegyet vedd meg, mert masfel ora baromi keves az atszallasra meg ennel kisebb reptereken is. Eleg egy pici eltevedes, picit nagyobb sor vagy egy tiz perces keses (ahhoz hozzaadva, hogy a 10.00 orasi gep sosem fog pontban 10 orakor indulni, tehat mar eleve vesztesz 10-20 percet ebbol a karcsu idobol), es maris lekested. Maga az atszallas viszont nem egy bonyolult dolog. Egybe vedd meg a jegyeidet, egy tarsasaghoz, es akkor Pesten mar megkapod az osszes boarding passt, a csomagodat pedig atrakjak rogton, igy a masik repteren mar csak a passport controll meg a kapukeresese marad.
2017. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kiszállsz a repülőből, lehetőleg az ajtón keresztül. Addig skubizol, míg meg nem találsz egy monitort, kijelzőt, lehet tevehátra szerelt display is, ne törődj vele. Keresd meg rajta, hogy melyik kaputól indul tovább a géped.

Menj oda.

Mosolyogj.

2017. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kb. két hete szálltam át Dohában. Leszállás után kövesd a transfer feliratokat, aztán át kell menned egy fémdetektoros ellenőrzésen, utána mozgólépcsőn lefelé bejutsz a departure részre. Onnan viszonylag sok kijelzőn meg tudod keresni, hogy melyik gate-nél kell beszállnod, és a budapesten megkapott boarding pass-szal beszállsz, a csomagod meg automatikusan rakják át a gépedre, azzal nem kell foglalkoznod.
2017. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor begurul a gép a kapuhoz, te kisétálsz azon és azonnal keresel egy monitort, amire az induló gépek vannak kiírva. (Indulási idő, célállomás, kapu száma). Ha megtaláltad a tied, akkor elindulsz a kapud irányába. Nagyobb reptereken előfordul, hogy akár kisvonattal (vagy metróval, vagy nem tudom, minek hívják) is utaznod kell a két kapu között (nekem Münchenben kellett). Amint megtaláltad a kapudat, addig vársz, amíg el nem kezdik a beszállítást.

Ha a feladott poggyászodat is fel kell venned közben, akkor azt is megteszed. Mindenhol mondani fogják, hogy épp mit kell tenned.

2017. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagy reptereken ez nem gond. Simán vedd meg a jegyet. Ha késik a gép gyakran van segítő. Ha kiszálláskor a személyzet egyik tagja ott áll a kezében Auckland táblával, akkor menj oda hozzá, ő segít, hogy gyorsan átérj a csatlakozó géphez.

Ha időben van a gép, akkor meg csak megkell keresni a transzfert. Figyelj arra, hogy a hosszú utakra már 40 perccel korábban megkezdődik a beszállás, szóval ne nagyon menj el nézelődni, vásárolni.

Ha nagyon késik a gép és elkésed a csatlakozást, akkor menj a transzfer pulthoz és átraknak másik járatra.

2017. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó, ez hülyeség, Dohában egy terminál van, nem kell sehová vonatozni, metrózni. Csak a Transfers feliratot kell keresni, meg aztán az induló járat gate-jét. Az első betű a folyosót (concourse vagy pier) jelöli, a számjegyek az adott folyosón belül a beszállókapu sorszámát. Ezeket kell követni.
2017. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

6-os: hol írtam azt, hogy Dohában vonatkoznia kell? Tudsz szöveget értelmezni? Azt írtam, hogy nagyobb reptereken...

Átszállásról, mint általában írtam.

2017. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Múlt évben 1 órám volt átszállni Dohában, fél órát még üldögéltem is a váróban. Vannak mozgó járdák, plusz kis autók is amikkel visznek ide-oda, de nekem nem volt rá szükségem.
2017. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Fél éve vettem a jegyet, akkor még hat óra volt az átszállási idő. Azóta csökkent le ennyire.
2017. febr. 21. 13:24
 10/11 mytravel ***** válasza:
No para, általában ha csak nincs valami baromi nagy késés az odarepülö járaton akkor ugyis megvárnak. Ha meg lenne akkor át fognak bookolni a következö járatra! Jó utat!
2017. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!