Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 évesnek mit engedsz meg?

5 évesnek mit engedsz meg?

Figyelt kérdés

1. Meddig lehet fent este?

2. Mennyi mesét nézhet?

3. Alszik napközben ha otthon van?

4. Mennyi nasit ehet?

5. Evett már Mekiben, ivott már kólát?

6. Kertbe kimehet egyedül játszani?


dec. 15. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

1. Hétvégén fél 10-10ig

2. Otthon nem nézi, nagyszülőknél ha én nem vagyok ott nem korlátozom

3. Alszik, igen

4. Mi sem eszünk túl gyakran, ebben az ünnepi időszakban napi 1x választhat az édességek közül amit kapott (na nem a 100+ grammos mikulás kategóriáról van szó)

5. Evett mekiben, de a kólát még nem kóstolta, eszembe sem jutna azt itatni vele.

6. Nincs kertünk, de ha lenne nagyban függne attól, mennyire biztonságos.

dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Még nincs ötévesem, de ezekre emlékszem, hogy nálunk így volt:


1., Nálunk 8-kor már mindig ágyban voltunk ennyi idősen

3., én sosem tudtam elaludni oviban sem, így nem aludtam, de tesóm mindig aludt kb 1 órát délután

4., napi 1 joghurt, vagy túrórudi vagy szelet csoki volt, ennél többet nem ettünk sosem, de minden nap volt egy kisebb valami.

5., emlékeim szerint ilyenkor még nem jártam mekiben (nem is volt a közelünkben), a kólára nem is voltam kíváncsi sokáig

6., minket simán kiengedtek, de annyi volt a szabály, hogy a nappali vagy a konyha ablakából látszódnunk kellett

dec. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém későn fekszik, fél 10-10 körül.

Reggel, és este nézhet mesét; általában 1-2 rövidebbet. Hétközben nincs is ennél többre idő; hétvégén engedékenyebb vagyok e téren pl. megnézhet egy hosszabb mesét (most a Rudolf, a piros orrú rénszarvas az aktuális.)

Napközben is alszik kb. 2 órát.

Ehet nasit, nem csinálunk belőle tiltott gyümölcsöt, de a mennyiségre figyelünk. Egyszerre pl. egy szaloncukor, vagy 1 gumicukor, vagy max. 2 kocka 1 tábla csokiból. A nap folyamán 2-3x szokott kérni. Alapfeltétel mindemellé, hogy gyümölcsöt is kell enni előtte.

Nagyobb utazások alkalmával szoktunk a Mekinél megállni, ott csirke nuggets-es gyerek menüt kér mindig. Kólát sosem ivott; utál mindent, ami szénsavas.

Kertben játszhat egyedül is, de a legtöbbször én is kint vagyok, mert van egy 2 éves tesó is, aki mindig a nagytesó után akar menni, Neki pedig kell a felügyelet.

dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Alvással kezd<nk elcsúszni 9 után jut ágyba, egyre hosszabb az esti rutin.

Hétközben ovi miatt könnyebb keveset.

Hétvégén nálunk megy a tv kb egész délután, ő meg oda ragad, ha nem megyünk ki, kb mindegy mi megy benne.

Mekibe járunk, de nem eszik hambit azt nemszereti, kola kb 1-2 korty kéri de azt sem szereti így enyémet megnyalja, hogy finom és inkább iszik vizet.

Kimehet de rajta tartom a szemem.

Oviba nem tud elaludni.

Itthon attól függ hogy látom mennyire nyűgös, de mire elalszik majdnem kelthetem, hogy ne este csússzon ki jobban.

Ha sikerül eltüntetni es nem látja a nasit akkor én elfelejtem, ha szem előtt van akkor kap ha kér, de keveset.

dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Igaz még csak 4,5, de:

1: Fél 10kor már nagyon morcos vagyok, ha addig nem alszik. Ez nagyban függ persze tőlünk, hogy mikor kezdjük az esti rutint. Nincs elvárva hogy magától menjen lefeküdni.

2: Heti 1-2szer max.

3: Nagyon ritkán - viszont ha elmegyünk a kocsiban mindig beszunnyant

4: Próbáljuk minimalizálni, és egészségesebb nasikat venni (pl magvak)

5: evett már mekiben (nuggetset és az én szendvicseimet kóstolgatta már), kólát viszont nem ivott még sosem. Hál istennek a vízen kívül nem igen iszik mást - néha almalevet, de azt is hamar megunja, és ha szomjas nem kéri, csak a vizet

6: kertbe már 3 évesen kimehetett egyedül játszani. De elég gyorsan elkezd igényelni... :D

dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

1, még a 8 éves nagytesó is 8-kor megy ágyba. Ez alól csak a nyár a kivétel, amikor még 8-kor is világos van és nem kell kelni reggel.

2, nincs rászoktatva, így magától semennyit nem kér. Lego instrukciós videókat szokott nézni úgy heti egyszer az apjával.

3, ha a testvére nincs otthon vagy ő beteg, akkor igen. Testvére 2 éves korától soha nem aludt délután, az oviban sem. Ő viszont oviban mindig.

4, most nyilván rengeteg van itthon: napi 1-2 valamit megehet a zsákból. Átlag hétköznapon inkább az egészségesebb "nasikat" kínáljuk: főtt gesztenye, házi gyümölcskenyér, joghurt - szeretik nagyon, kérik. A különféle sajtokat imádják, sokszor az a snack.

5, nekiből pont nem, de szoktunk gyorskaját rendelni. Gyros, pizza...

Kólát még a nagy is csak egyszer. Egy hányós vírusnál végső elkeseredésben, nem vált be. Szilveszterkor ivott gyerekpezsgőt, neki ízlett, a nagynak a szénsav nem.

6, nincs kertünk. A ház előtti játszótérre meg nyilván nem.

dec. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

1. Legkésőbb fél 10kor, de sokszor már 9 előtt alszik.

2. Hétköznap ritkán szokott mesézni, hétvégén pedig együtt szoktunk hosszabbakat nézni.

3. Délután alszik 1,5-2 órát.

4. Túró rudi, tejszelet szinte mindig van itthon, de nem igényli minden nap. Banánt sokat eszik, illetve most a kókuszgolyó a nagy kedvenc, így heti 1x szoktam csinálni. Élvezi, hogy tud benne segíteni.

5. Mekit evett már, de nincs a városunkban, így max.hosszabb úton pálya mellett szoktunk megállni. A nuggetset szereti, de abból is 3-4dbot eszik meg. Coca cola szokott itthon lenni, de azt annyira nem szereti, a Fantát szivesebben megissza vagy rostost.

5. Nagyszülőknél van udvar, játszani jó időben kimehet egyedül, de max. a szomszéd gyerekekkel szokott labdázni.

dec. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

1. Haasnap nincs óvi addig volt fenn, ameddig akart.

2. Azért nem volt határ nagyon mert általában nem is igényelte a mesét, lefekvés előtt is jobban szerette ha olvasok neki.

3. Kb 3 éves kora óta nem alszok nappal.

4. Nasi ebéd után valami csoki pl.

5. 5 éves korára talán 2szer ettünk Mekibe, nincs oda érte, évi egyszer ha eszünk ott, pl tegnap pont eszébejutott. Cola, max egy pár kortyot ivott, Mekibe amúgy is ilyen vizezett szirupos szr van.

6. Járhatott kinn nyugodtan.

Már 9 éves.

dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha másnap*

alszik*

Jáchatott*

dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

6 éves de 1 éve is ezek voltak.


1: 8-kor alvás, esetleg oviszünetben fél 9-ig nagyon max.


2: nem egy tv-t néző kisfiú, esetleg esősebb hétvégi napokon megnézünk 1-1 mesét, ami kb 1-1,5 órás de ezek se mindig érdeklik. Szóval ezért nem kell kontrollálnom a mesenézést, az eszébe se jut napokig általában.


3: nem. 4 évesen még néha elaludt így akkor még volt kötelező pihenés, de tavaly már nem ragaszkodtam hozzá, oviban se aludt el sose.


4: egy rudit vagy tejszeletet mindennap szinte. Ritkábban ha van táblás csoki, akkor 1 sort, 3 napig esszük 2-en.


5: igen, alkalmanként. Mondjuk 2 havonta max meki. Kóla se gyakrabban, nálunk eleve nincs csak alkalmanként, fél pohárral kap.


6: nem, de mosdóba beszaladok, vagy egy kávét odateszek főni, addig kint merem hagyni. Nincs kutya meg semmi veszély, de jobban szeretem azért szemmel tartani.

dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!