Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az autisták fogják be a...

Csak az autisták fogják be a fülüket? 3 éves fiam gyakran befogja a fülét?

Figyelt kérdés

dec. 16. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Mi van? Én is befogom, ha hangos valami. Más tünete is van?
dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Van egy rossz hírem: autista gyerekem sose fogja be.
dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

A szenzorosok, fejletlen idegrendszerrel rendelkezők is.

dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egy éves kora óta visszatartja a kakit. Azt mondja fáj és kemény. Adom neki a lazítót hogy valamennyivel puhàbb legyen.

Amúgy beszél, vàlaszol. Mondókázik, énekel. Szobatiszta. Nehezen nyílik meg, inkàbb azzal közvetlen akit ismer. Szerepjátékozik, orvosost pl. Vagy a figurákat beszélteti egymással.

Viszont az öltözéssel vannak gondok. Van amikor zavarja a címke, vagy a nadrágot néha nehezen veszi fel, emelgeti a lábàt és azt mondja másik kell mert ebben elesik. Aztán tereléssel elmúlik a gond.

dec. 16. 17:33
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Ha mindenképp "betegségben", (bár az autizmus inkább állapot) gondolkodunk akkor az is lehet, hogy túlhallása van.

Másrészről viszont mindenki számára vannak olyan hanghatások amire érzékenyebb. Például a legtöbb ember hátán feláll a szőr ha a régi típusú krétatáblát körömmel kaparják. De van olyan aki a csámcsogásra 'allergiás' - és itt nem a gusztustalan látványra gondolok hanem a cuppogós hangra ami ezáltal keletkezik.

Megfigyelted, hogy a fiad milyen hangokra reagál így?

dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

"a legtöbb ember hátán feláll a szőr ha a régi típusú krétatáblát körömmel kaparják"


Hú, erre én is emlékszem. Milyen szívesen szívattam ezzel osztálytársaimat! :-)


Egyébként időnként én is befogom a fülemet. Mint minden ember, ha túl hangos hangot hall. Nem tudom minek kell minden miatt autizmust kiáltani.

Legközelebb az lesz a kérdés, hogy a gyereke ásított, lehet-e, hogy autista.

dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

#5

Milyen állapot?

Az autizmus betegség az orvostudomány szerint.

dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

7#



Az autizmus szociális, kommunikációs kognitív készségek minőségi fejlődési zavara, amely az egész életen át tartó fogyatékos állapotot eredményezhet. Ez lehet igen súlyos, járulékos fogyatékosságokkal halmozott sérülés, illetve többé-kevésbé kompenzált (ritkán jól kompenzált) állapot.

dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

#8

Ne ragozzuk: zavar, betegség, fogyatékosság, ugyanaz.

Nem egészséges, ép emberek sajnos.

dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Egy kis off, bocsi:


Én voltam az egyetlen az osztályban, akit a krétacsikorgás nem zavart. Igazából ebben semmi ilyen nem zavart, nem is értettem a többieket, hogy nem képesek ezeken egy pillanat alatt átlendülni megjegyzés nélkül. Nekem milyen betegségem lehet? Köszi a választ.

dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!