Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős gyerekkel lehet...

Mennyi idős gyerekkel lehet már jól ellenni?

Figyelt kérdés
Úgy mint pl a férjjel. Hogy otthon teszünk veszünk bármit és közben beszélgetünk. És nem kell minden percben mindenben résztvenni és folyamatosan figyelni és nézni amit csinál.
dec. 29. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez nevelés kérdése is. Pl a sógoromék kislánya most volt 2 éves, nyilván azért rá kell nézni, de simán bevonul a szobába, lefekszik és bekapcsolja magának a TV-t :D Szerintem az hogy beszélgetsz vele meg huzamosabb ideig elfoglalja magát egyedül is az talán olyan 5-6 éves kor
dec. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs tv-nk 😅
dec. 29. 09:37
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 1-es, ez elég szomorú. Nem ez egy 2 éves gyerek normális viselkedése.


9 és 6,5 évesek a gyerekeim.


Kb. 3 éves koruktól mindkettő ügyesen elfoglalta magát, nem igényelték az állandó felügyeletet. Akár órákra is elvonultak játszani, rajzolgatni, stb.

dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

1! Én ezzel nem dicsekednék... és rohadtul nem nevelés kérdése, hanem a gyerek személyiségétől függ.


Nekem 4 éves a fiam, vele kb 3 éves kora óta vagyok így el.

Lányom 2 éves. Hát ő nagyon nem ez a fajta természet.

dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Kb óvodás, 3-4 éves kortól.
dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Most lesz 4 éves a lányom, néhány nyűgösebb nap kivételével nagyon jól elvagyunk. Most mosogattam, söpörtem, kicsit olvastam, amíg ő játszik szépen. Annyi a titka, hogy amikor igényli, akkor 100%-osan ott kell lenni vele, de van, hogy az csak tíz perc, és mehetek is a dolgomra utána. De amúgy sokat vagyunk együtt, úgy egymás mellett is. De már nem érzem azt, mint előtte, hogy teljesen le vagyok mellette szögezve, érted. 🤷🏼‍♀️ Mondjuk ő mindig is olyan volt, hogy jól eljátszott egyedül, de ennyire azért nem.
dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Én is az óvodáskor kezdetét mondanám, tehát 3 éves kortól.

Akkor kezd el szocializálódni, önállósodni pl addigra màr szobatiszta, önállóan öltözik, eszik,játszik és a beszéd is kialakul addigra.

Viszont,csak hogy mondjak kivételt is, ha testvére születik hirtelen nagyon vissza tudnak babásodni. Nálunk most ez van.

2 évesen vígan eljátszott magának, bármit meg tudtam csinálni mellette.

Most 3 éves, kistesója született nemrég és egész nap a ruhámat cibàlja, hogy menjek vele játszani, hisztizik, cumizik, ölbe akar lenni. 🤣

dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen gyerekfüggő
dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 2 éves és egyre többször lehet tőle csinálni dolgokat. Igaz én kb mindenbe bevonom. Főzés közben ott áll mellettem egy széken és nézi mit csinálok, kommentálja. :D porszívózas, takarítás ugyanez. Jól elvagyunk.


Olyan meg egyelőre nincs hogy ülök a kanapén olvasok és ő elvan. Meg igényli hogy játszak vele, bár már 15-20 perceket van hogy elvan valamivel de azért egyekire ez még ritka. Inkább jön utánam és dumál egesznap nekem. :D


És nálunk nincs képernyő idő csak ritkán. Egy héten 2-3x max félóra. Háttér Tvzes sincs, max néha zenét hallgatunk.

dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
92%
Attól függ milyen gyereket nyertél.
dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!