Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kezdés. Anyukák ki hogy...

Ovi kezdés. Anyukák ki hogy élte túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam pár hónap múlva kezdi az óvodát.

Beszeltuunk róla sokat, várja is, mondja hogy szeretne ott játszani a többi gyerekkel.

Viiszont én.... Annyira rossz lesz hogy nem lehetünk már együtt annyit.

Mindig velem volt, nem jártam el kB sehova

Más is érzett így?

Nehéz lesz ezt meg szokni?

Meg néha olyanok jutnak eszembe hogy mikor rá kiabáltam, vagy erélyesen rá szóltam, hogy azokat rosszul tettem és emiatt lelkiismeret furdalásom van, hogy nem használtam jól ki azt az időt mikor tényleg együtt voltunk.

Volt olyan is mikor elég stresszes volt körülöttem minden és nem. Volt elég türelmem, egyszer kétszer rá csaptam a popójára.

De mindig csak a jót akartam, akarom neki.

Másnak is van emiatt bűntudata ha tett ilyet?

Köszönöm.



dec. 29. 14:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell ennyire túlparázni, néhány órát oviba lesz, nem az intézetbe adod be. Ez az élet rendje, be vagy tokosodva azért kattogsz ezen. Neked is jót fog tenni, ha vissza tersz a regihez hasonlóbb kerékvágásba.
dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Hű, ez így elég betegesen hangzik. Nem jó ennyire ráfüggni a gyerekre, te is létezel még attól, hogy anyuka lettél.
dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 babyboom567 ***** válasza:
72%

Szerintem kezdj el terápiára járni, mert EGYENLŐRE nincs ezzel baj hogy ezt érzed,hiszen egy 3 év alatti gyerekről beszélünk.(bár számomra hihetetlen, hogy nincs igényed semmi önálló saját dologra,és itt nem éjszakai bulikat értek ,hanem alap dolgokat,séta/vásárlás/orvos,vagy csak simán tevékenység nélkül ülni egy padon,és bambulni,vagy úgy takarítani, hogy amit megcsináltam az fél óráig úgy marad).

Viszont ha ezen az érzéseden nem dolgozol, te leszel,aki még 8.ban is a gyerek nyakán csüng az osztálykiránduláson is meg minden fiszf@sz programon.Kezdj el leválni, neki is könnyebb lesz minden.

dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Ha én írtam volna ki a kérdést, így hangzana: " Hogy éltem túl azt az időszakot, amíg nem került végre oviba?"

És nem azért mert utálom, de nem jó a felnőttnek se ha non stop egymás seggében vannak, gyereknek se jó. Nem az anyjával akar játszani, hanem más gyerekekkel és azt az oviban tud.

dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Gyerektársaságban sem bolt sosem?

Így elég nehéz lesz hogy ennyire függ tőled!

Kezd el otthagyni mamánál, kisbarátjánál (már ha egyáltalán van így neki) mert baromi nehéz lesz leszakadod NEKED a gyerekről!

dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
"Pezsgőt bontottam!" Na jó, nem, de komolyan megkönnyebbültem, hogy végre van szabadidőm.
dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%
gyerekeim bölcsibe is jártak. igy nem volt gond az oviba megy a gyerek .
dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Hát én az ellentéte voltam. Imádom a lányomat, de annnyiranagyon vártam, hogy végre oviba menjen. Sajnos az első fél évben többet volt itthon betegség miatt, mint az oviban, valszeg nálatok is így lesz, így nem kell félned még... De ennyire rafüggni a gyerekre durva. Én akkor is nagyon igényeltem az énidőt, amikor itthon voltam vele, és alig vártam az ovit.

Most szeptember óta sokkal többet tudott menni, volt magamra és a házra rengeteg időm, és munkát is tudtam szerezni, én most sokkal jobban érzem magam, mint előtte. Fél 4-kor (egy majdnem teljes felnőtt nap után) megyek a kipihent, meguzsiztatott gyerekért, mindenkinek jobb a kedve. :)

dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel nagyon gyorsan kezdj valamit még a beszoktatás előtt. A kisfiadnak lesz nehéz beszoknia, ha azt érzi, hogy nem akarod ott hagyni, beszélhetsz vele akármennyit az oviról, ha ott azt érzi, hogy nem vagy biztos a dologban átveszi és neki lesz nehéz, mert nem érzi magát biztonságban olyan helyen, ahol a gondozója (te) nem szívesen hagyja ott.

Nekem amúgy csak furcsa volt, hogy nem volt mellettem. Gyorsabban szokott be, mint visszaálltam dolgozni, 2 hetet számoltunk "beszokni", sikerült egy alatt. Furcsa volt hazamenni úgy, hogy "üres a ház". Imádtam és imádok vele lenni, de már mindkettőnknek kellett, hogy ő gyerekekkel legyen én meg dolgozhassak. (Vittem sokfelé, aludt a mamánál stb de más a kettő)

dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Fúú én megértem, de nálam valahogy gyorsan átkattant a dolog. A szüleimre, meg a férjemre is sokszor hagytam a lányunkat, szóval alapvetően az nem volt új, hogy külön töltünk időt, de a mai napig emlékszem arra, amikor először otthagytam a bébiszitternél, vagy bement a csoportszobába az oviban én meg megfordultam és eljöttem. Nekem nem a külön töltött idő, hanem a bizalom okozott gondot. Az, hogy elhiggyem és elfogadjam, hogy jó kezekben van, nem kell betegre aggódnom magam. Mindez nem tartott sokáig amúgy, viszonylag hamar eljutott az agyamig, hogy minden oké lesz és én is belerázódtam. Egy-egy sírós reggel még mindig megfacsarja a lelkemet azért.
dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!