Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kezdés. Anyukák ki hogy...

Ovi kezdés. Anyukák ki hogy élte túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam pár hónap múlva kezdi az óvodát.

Beszeltuunk róla sokat, várja is, mondja hogy szeretne ott játszani a többi gyerekkel.

Viiszont én.... Annyira rossz lesz hogy nem lehetünk már együtt annyit.

Mindig velem volt, nem jártam el kB sehova

Más is érzett így?

Nehéz lesz ezt meg szokni?

Meg néha olyanok jutnak eszembe hogy mikor rá kiabáltam, vagy erélyesen rá szóltam, hogy azokat rosszul tettem és emiatt lelkiismeret furdalásom van, hogy nem használtam jól ki azt az időt mikor tényleg együtt voltunk.

Volt olyan is mikor elég stresszes volt körülöttem minden és nem. Volt elég türelmem, egyszer kétszer rá csaptam a popójára.

De mindig csak a jót akartam, akarom neki.

Másnak is van emiatt bűntudata ha tett ilyet?

Köszönöm.



dec. 29. 14:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a családban volt hasonló helyzet. Az egy dolog, hogy az ovi első felében is cicin aludt el a 3 éves, igen, délutánonként is, amiből aztán volt is káosz, de anyuka jobban zokogott az ovi ajtajában első nap, mint a kisgyerek. Nem jó ennyire ráfüggni a gyerekre, hidd el. Senki nem akar ezzel bántani, de jobb, ha ezzel kezdesz valamit. Nem magát az ovit kell "túlélni", meg a külön töltött időt, hanem majd a betegségeket, az esetleges konfliktusokat, stb.
dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk azért, mert rácsaptál a fenekére, lehet leöntenélek egy pohár hideg vízzel...annak mi értelme, ha megütöd a gyereket?
dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is rossz volt, bár inkább a fiam miatt aggódtam, mert elég zárkózott természet. Bölcsis sem volt. Nem kattogtam ezen, hogy mi lesz velem stb, de nehezen találtam a helyem eleinte, míg oviban volt. Viszont nagy kő esett le a szívemről, hogy jól érzi bent magát.
dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Andi80018 ***** válasza:
76%

Nem kell ezen izgulni, mivel nem volt bölcsis, két hetet lesz otthon, egyet oviban. :-D És természetesen te is mindet el fogod kapni, A fosós-hányós a legjobb, amikor a gyerek is beteg. :-D

Egyébként gyorsan hozzá fogsz szokni, de sokat nem lesz bent az első évben.

dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet. A 3,5 év alatt összesen talán ha 2 órát volt nélkülem apróbb részletekben. Október közepe óta jár, még mindig nehéz. Vannak napok amikor élvezem hogy a dél elöttöm szabad, másik nap meg végig aggódom az a 4 órát ameddig ott van. Hozzá teszem hogy sajnos nincsenek túl jó élményei, a próblémás gyerekek és kiabáló óvónénik miatt.
dec. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
71%

én nekem nem volt segitségem soha igy alig vártam hogy mehesenek bölcsibe igaz 2 fiam mindig beteg volt télen ,aztán ovis korukban már nem voltak betegesek.

én meg dolgozni mentem .

dec. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!