Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is rosszul áll most...

Más is rosszul áll most anyagilag az ovi kezdés miatt?

Figyelt kérdés

Tudom annyira nem ebbe a témába tartozik de leginkább itt írnak kisgyerekes anyukák és kíváncsi lennék hogy hányan vagyunk így.

Sajnos annyira elment most a pénz sok mindenre h gondolkoznom kell hogy húzzuk ki hó végéig.


2016. szept. 10. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
27%
Mi most dobtunk ki 60 ezer forintot kezdésre, s rögtön már azzal jönnek, hogy az óvoda alapítványát is támogassuk.
2016. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Mi az a sok minden ? Ruhái gondolom eddig is voltak a gyereknek, cipők is. Nálunk csak tisztasági csomagot kell vinni (zsepi, wc papír, fogkefe fogkrém, kézmosó). Zsákot, ágyneműt ad az ovi, de ha utóbbit vinni kellene az is van itthon pár garnitúra. Az étkezés meg már térítésmentes nem csak a nagy családoknak.
2016. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
1. Mi a túró kerül ennyibe egy ovikezdéshez? Tényleg érdekel, mert nálunk több gyerekkel a töredéke sem ment el. Mi mindent kellett megvenni?
2016. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Úgy összességében értettem.

Persze vannak ruhák de kellett azért még venni őszre és öcsinek is.

2016. szept. 10. 14:56
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de ha az ovikezdés így odavág, mi lesz, ha elkezdi a sulit?!

Oda is kell ruha, tisztasági csomag, stb. Plusz minden más, felsőben a tankönyvet is beleértve.

Most kezdjetek el rá félretenni.

2016. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Negyed ennyit nem költöttünk, mint pl az első, pedig az ovi mellett két iskolás is van nálunk. Fogalmam sincs mire kell 60ezer forint.
2016. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

Sokba volt nekünk is. Zsák, ágynemű, specko lepedó kb 10000. Befizetni nem kellett sokat, de a ruha sokba volt.

"Az eddig is kellett a gyerekre ruha" dolgot hagyjuk. Az enyém 7 cm-t nőtt a nyárom. Semmi nem megy rá a tavaszi ruhákból. Ez került sokba. Ha nem megy most oviba, akkor nem egyszerre veszek meg ennyi cuccot.

2016. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Én is vásároltam, de nem többet, mint amire szükség van, és most sem többet mint amennyit bírok.
2016. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsére nem okoz gondot az ovikezdés, pedig mi fizetjük az ézkezést is. Mondjuk a 60.000 forintot én sem értem.
2016. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Mi nem. Ruhákat akkor is kell venni, ha nem megy oviba, épp ma délelőtt túrtam a hádában neki nagyon jó állapotú farmert, pulcsikat, mellényt, és két komplett melegítőt, összesen nem került 5 ezerbe. Oviba csak a tisztasági csomagot kellett megvenni, ez kb 1000 forint volt, ágyneműhuzatot vettünk még 3500ért. Az egész összeg, amit ténylegesen az ovikezdésre költöttünk, kb 5 ezer volt összesen, minden mást máskor is kell venni. Persze, ha úgy veszem, akkor kapott még immunerősítőt, de ezt se csak kifejezetten az ovi miatt.
2016. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!