Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sűrű pislogás? Mitől lehet?...

Sűrű pislogás? Mitől lehet? Nincs nagy baj, ugye?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2-3 napja sűrűn,nagyokat pislog.Nem tudom magam jobban kifejezni.Volt valakinek hasonló?Mi lehet a baj?Vigyem szemészetre?
2010. okt. 22. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni,de éppen most volt egy ismerősömnek ilyesmi pislogás gondja a gyerekkel.Elvitte gyerekorvoshoz,és epilepszia gyanúval kivizsgálták.Hála égnek nem az volt,de viszont idegi alapon csinálta,mert stresszelt a suliban.(8 éves)
2010. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ő még csak 2 és fél éves...Azt hiszem,akkor hétfőn irány az orvos.
2010. okt. 22. 13:58
 3/13 anonim válasza:
Vidd el egy jó gyerekorvoshoz, ez sok mindentől lehet.
2010. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

amit az első válaszoló ír, az a tic. idegrángás. sok embernek van, ha idegileg kimerült, nem kipihent stb, pl a szem alatti vékony bőr vagy a lábban valamelyik ideg.

mekkora a gyermeked? én első körben a gyerekorvoshoz vinném.

amgy az epilepsziának vannak egyéb tünetei is. pl. a minornak a gyakori elbambulás, a majornak meg ugye a roham.

2010. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elbambulás?Egy ekkora gyerek szerintem elég sűrűn elbambul.Nagyon félek,remélem nem lesz baj!
2010. okt. 22. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Én voltam hasonló / és még most is gyakran / állapotban.

Én is először szemészhez mentem, de sajnos ez nem szemészeti probléma hanem idegrendszeri. Nem akarlak megijeszteni, lehet, hogy a kisfiadnál nem az csak azért irom le az én esetemet, hogy éreztessem, hogy lehet bárminek a következménye. Én azt ajánlom vidd el gyermekorvoshoz és bízunk benne, hogy Ő megtalálja a megoldást a gyógyítására. Hány éves a kisfiad? Olyanról is hallottam, hogy mikor bölcsödébe vagy óvodába került a gyerek akkor jelentkezett ilyen tünet.

2010. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

igen, elbambulás lehet a tünete, ui. ez egy klasszikus kisroham. azt nem mondom, hogy minden elbambulás az, de hogy minden kisroham elbambulás, azt igen. az én kislányomat vizsgálták ez irányban, onnan tudom. volt eeg vizsgálat is, és ott negatív lett hálistennek, meg monduk 2 gyermekneurológus is látta, és mindkettő kizárta. az elbambulás amúgy megvan a mai napig nálunk, de sztem olyankor csak elgondolkozik vmin, ahogy egy felnőtt is teszi. de nálunk pl ez a pislogás nem volt, és nem is kérdezte soha egyik orvos se, hogy ha epi gyanú van, akkor netalán sűrűn pislog-e.

de nem vagyok orvos, vidd el mindenképp!

2010. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Óvodába készülünk,de még csak készülünk,tehát mondogatom neki,hogy megyünk majd oviba,és ott fog játszani,stb.Persze ő erősen tiltakozik.Arra is gondoltam,hogy csak fel akarja magára hívni a figyelmet?Ezen a héten nem volt rá annyi időm,mint máskor(persze így is sokat voltunk együtt),lehet,hogy ez az oka?
2010. okt. 22. 14:07
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy említettem már, hogy óvodás gyerekről hallottam, hogy pislogott, és ha a Te kisfiad nem akar menni, akkor nagy a valószinűség, hogy attól van, de azért feltétlen vidd orvoshoz, hogy minél előbb gyógyítani tudják. Sok sikert, mielőbbi gyógyulást!
2010. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hétfőn megyünk orvoshoz!
2010. okt. 22. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!