Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van. 4.5 és 2 évesek.

Kb fél évvel ezelöttig simán ment minden.

Viszont azóta a kicsi matrica lett. Tényleg 2percre nem tudok leülni, mert ő ott csünk. 1 kézzel főzök, 1 kézzel eszek kb.

A nagyra igy nem tudok kizárólag figyelni, csak ha a kicsi alszik.

Férjem hiába próbálja lehámozni rólam, átvenni, csak ordít.


November eleje óta bölcsis, én dolgozok. Komolyan, a munkába menekülök. Most itthon van az egészcsalád 20.-a óta. Én már az utóbbi napokba csak sírok, alig várom, hogy holnap mehessek dolgozni.

Egyszerűen elegem van, hogy tényleg nincs nyugtom, a kicsi csak sír, visít. Ha felveszem, akkor van csendben. Akkor meg másér nyavajog.

Emiatt a nagy is meg van zakkanva már, mert nincs vele foglalkozva. Neki is csak én vagyok jó, a férjemmel nincs ugy el. Pedig ő tenyleg megtesz mindent, hogy átvegye őket.

Olyan tanács, hogy lépjek le egyedül, nem kell. Én itthon szeretnék nyugalomban lenni.


jan. 1. 18:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

Az én gyerekem baba korábban egyedül élte át a szeparációs szorongást, oviban el volt nélkülem, egyetlen egyszer sírt utánam és amikor érdeklődtem azt mondta a pszichológus, hogy azért, mert szereti az izgalmakat, az újat és megbízik bennem teljesen, tudja, hogy én soha nem hagyom el, szeretem.

Szomszédom gyermeke 7 évesen kezdte a sulit, mert a pszichológus tanácsolta neki ugyanis nem volt rá még kész.

Ezek nem hülyeségek és nem fogja levetkőzni oviban, iskolában, mert a feszültség benne van. Az idegrendszerre nincs olyan szinten, hogy leváljon tőled még. Sietetted őt és a bölcsi még inkább be tett neki. Érdeklődj kompetens szakembernél nyugodtan.

jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

9!

Az, hogy egyszerűen már kikészültem az egesznapos hisztiktől, amit hónapok ota kapok. Hogy 2 percre nem tudok egyedül létezni. Csak egy szimpla teát nem tudok magamnak 2 kézzel lefőzni pl.


Tényleg 0-24be en kellek csak neki lassan fél éve.

jan. 1. 19:16
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

Én idegöszeomlás helyett inkább elvinném orvosokhoz. Nem voltál kórházban nélküle, vagy valami ilyesmi? Úgy érzi ha nincs melletted eltűnsz örökre hiába van el nélküled, a tudatalattija jelez neki.


[link]


Tessék, csak egy cikk, nézz utána és érdeklődj.

jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem voltam nélküle soha sehol a bölcsiig. Szóval nem innen ered a probléma.

Kivizsgálasokon elindultunk. Doki először a szervi bajokat akarja kizárni. Voltunk laborban, hasi uh-n, étel intolerancia vizsgalatokon, neurológusnál, fejlődési nemtommilyen dokonál. Minden tökéletes.

A cikket köszönöm, altatásnál majd elolvasom.

jan. 1. 19:32
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

A szeparációs szorongás teljesen normális életkori sajátosság.

Teljesen mindegy, hogy 1.5 éve jár bölcsibe. Jelenleg ezt a korszakát éli, ez van, túl kell élni.

Amit fel kellene tudni fognod, hogy szüksége van rád, és tudni kell a nagytesót is bevonni.

jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Fél éve van ez az állapot, 2023 november óta bölcsis. Nem 1.5 éve.
jan. 1. 19:43
 17/27 anonim ***** válasza:
82%

Szóval ha kiderül, hogy nincs szervi baja, se neurológiai probléma akkor se hiszed el, hogy a gyermeked szeparációs szorongásban szenved. Ott a cikk, apját se akarja, kézben akar lenni, nem tudsz tőle még WC-re se menni, a nyomodban van bárhol, sír és te szerinted szellemileg fogyatékos, vagy a belső szervei nem működnek rendesen.

Fél éve tart, pontosan a szeparációs időszakban van! A bölcsi csak egy dolog, nem az indította el, de méginkább rá tesz a lapáttal.

Figyeld meg hogyan alszik nélküled, nem-e rossz álmai vannak, csapkod-e, "hisztizik-e". Mind jelek arra, hogy nélküled retteg! Elkezdhet durván dadogni is amit később veszel majd észre.

De vidd nyugodtan, hogy ki tudjatok zárni minden eshetőséget és ha rendben van akkor a SZSZ a bűnös. Nem fog rajta akkor segíteni gyógyszer, pszichológus se csakis te türelemmel, szeretettel. Minél jobban ideges vagy annál inkább úgy érzi, hogy nem szereted (hiába szereted!) és annál inkább ragadni fog, hogy maga mellett tartson.

jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem simán életkori sajátosság és majd kinövi.


De megkérdeznék gyerekpszichológust. Egyrészt, mert fél év hosszú idő, esetleg lehet valami súlyosabb lelki ok a háttérben? Másrészt hogy milyen stratégiával érdemes megosztani magad a kicsi, a nagy és a saját igényed között. A kicsi akkor lesz hamarabb túl rajta, ha veled lehet, de közben a nagyot és magadat se kéne elhanyagolni.

jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
26%
Bmeg amennyit itt irkalsz, már foglalkoztattal volna vele erdemileg is. Ahogy amugyis kéne. Ha én is csak nyűgnek érezném magam annak az embernek akit a legjobban szeretek és biztonságot remélek tőle, én is "hisztiznék" hogy folyton csak feszült és puffog és le akar rázni, épp amikor a legnagyobb szükségem lenne rá! Tudod, akkor kell a legjobban szeretni, amikor az ember legkevésbé érdemes rá, mert akkor van rá a legnagyobb szüksége.
jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
30%

Neked tényleg baszott nehéz a felfogásod..


🤦

jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!