Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula kiszedetésének menete?

Orrmandula kiszedetésének menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4 éves fiam. Már csecsemő kora óta mondogatta a gyerekorvos, hogy nagy a mandulája.

Eleinte nem is volt gond miatta. 3 évesen kezdődött, hogy elkezdett horkolni. Ekkor szóltam a gyerekorvosnak, hogy nem-e jarnánk jobban kivetetni neki. A gyerekorvos azt mondta, 5éves korig nem veszik ki, mert "hozzánőhet a feje".

Annyiban hagytam. Megkezdte az ovit, utána folyamat beteg volt, bedagadt neki, mégjobban horkolt, éjjel sokszor arra kelt, nem kap az orrán levegőt. Itt ismét jeleztem a dokinak, annyi volt, írt fel steroidos orrsprayt. Némit javult, aludni tudott.

Mostmár ott tartunk, hogy betegség nélkül is orrhangon beszél a gyerek, ugy horkol hogy nem alszik tőle senki és 2 hetrnte tuti fáj a füle.


Az én családomban is (kivéve nekem) és férjemnek és a családjából több embernek kiszedték már az orrmanduláját. Ha lehet ezt örökölni, akkor a fiunk tuti örökölte.


A doki pedig le se tojja. Fül-orr gégészeten nem fogadtak minket. 1x fülfájással bevittem. Ott a fülfájást kezelték, de azt mondták, ha a manduláját is nézetni akarom, beutaló kell. A háziorvos meg csak azt szajkózza, 1 évet még húzzunk ki.


Merre menjek? Tényleg nem tudom sehogy elintézni, hogy kiszedjék neki?

Illetve mi a menete? Most hogy zajlik egy ilyen műtét?


jan. 7. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Vidd el magánba ott ránéznek és ha tényleg gáz akkor a házi doki orra alá nyomhatod a leletet és adnia kell beutalót!!!

Bár szerintem a fül orr gégészet nem beutaló köteles

jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 3 évesen szedték ki, 1 napot voltam talán utána kórházban vagy kettőt. Menj magánba.
jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak érdeklődni kell, hanem konkrétan azzal menni oda a rendelésre, hogy ki szeretnétek szedetni. Akár be lehet kamuzni azt is, hogy javasolta más orvos az állandó problémák miatt.
jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként lehet, hogy tényleg kell várni 5 éves korig, nem értek hozzá. Azt tudom, hogy van rá esélye, hogy visszanő.
jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
A rokonom fiának tavaly vették ki, mert félt a háziorvos, hogy a hallására is hatással lesz, hogy folyton baja van vele. Még nincs öt éves, ezért írom.
jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Rokongyereknek csak kisebbítették 4 évesen. Pedig ott is volt minden, horkolás, orrhang, nehezebb hangképzés alapból, meg már húzódott rá a fülére. És mégis csak kisebbítés volt. Fél év sem telt el, de már most mélyül vissza a hangja, kezdi ugyanúgy képezni a hangokat mint amíg még probléma volt. Nem értem ezt a hozzáállást én sem.
jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb intézz műtétre időpontot. Addig változhat a betegeskedés, átgondolhatod, de legalább legyen időpont, mert hosszú idő. Nekünk egy évbe telt a fülfájásoktól a műtétig eljutni. Egyrészt az időpontok miatt, hogy biztosan kell-e, másrészt mert halasztani kellett betegség miatt. Nem tudok sok pozitívat mondani, kisfiam ismét beteg műtét után 2 héttel, várom, hogy mikor lesz jobb. A hangja a 10. nap után tisztult egyértelműen. Légzéskimaradásnál van sürgősségi műtét, de előtte alvásvizsgálattal, vagy ha nagyon elfogadóak, otthoni videóval lehet bizonyítani.
jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Magánban válassz olyan orvost, aki tudod, hogy valamelyik kórházban műt.

2. Ha elmondod, hogy beteges, fülfájós a gyerek, úgyis javasolja a műtétet. Közben ad javaslatot gyógyszerre, és/vagy hallásvizsgálatra.

3. A magánrendelésen vagy azt mondja, hogy a kórházban foglalj időpontot hozzá, vagy ha nagyon jó fej, beviszi a gyerek adatait a rendszerbe és megkapjátok a műtéthez szükséges papírokat, mintha ott jártatok volna.

4. ha be kell menni a papírokért, vagy előjegyzésért a kórházba, akkor ott már a műtéti időponttal vár.

5. Műtét előtt pár nappal, ha abszolút egészséges a gyerek: Vérvétel, vizeletminta, hallásvizsgálat, házi orvosi igazolással menni aneszteziológushoz. Ezekhez mind a F.O.G. adja a beutalókat.

6. Műtét.

Egyébként én voltam a 7-es is, friss az élmény és az infók.

jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!