Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrjít a 3 éves lányom....

Megőrjít a 3 éves lányom. Rugdos, megkarmol, szófogadatlan. Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Volt 2 hét oviszünet, előtte 2 hétig beteg volt. 4 hét alatt kifordult magából. Pár hét mulvára várjuk a kistesóját, de egyszerűen még a kórházi csomag bepakolásáig sem jutok tőle. Kín-keserv az egész nap. Félek kárt tesz a hasamban lévő tesójában, sokat kéne pihennem, de lefekszik mellém és rugdos, a kezem is tiszta sebhely, mert mar, az ágyon ugrál... Bármire kérem semmire nem hajlandó.

Màr volt egy dackorszakunk, de akkor nem volt agresszív.

Ha a kirohanàsainál elmegyek másik helyiségbe sírva jön utánam + félek mikor veri szét a fejét, mert sokszor hátradobja magát a fal mellett lévő ágyon. Miután véresre mart vagy megrúgta a hasam volt, hogy rácsaptam a kezére/lábára, de meg sem érezte, mert nem akarom a gyereket verni, épphogy rálegyintettem. Nem eszközöm ez, de már tényleg nem tudtam hogyan leállítani őt.

Kb már félek mellette lenni. Emellett meg ragaszkodik, hogyha készülök pl vizsgálatra, kérdezi, hogy mikor jövök vagy mondja vigyem őt is, mert hiányozni fogok neki, ha elmegyek. Puszilgat sokat, szeretget, aztán meg ha nem akar lefeküdni aludni például akkor meg kattan egyet. Oké, hogy hiányzik neki az ovi, ma már ment is, de akkor sem értem ez az agresszió honnan jön neki.


1 változás volt a környezetünkben mostanában: meghalt az egyik mamája. A férjemen két hétig rajtam vezette le a dühöt, amit az anyukája elvesztése miatt érzett (azóta szépen el lett vele beszélgetve, mert nem ezt érdemlem), csúnya hangnemben beszélt velem. Nem tudom ez kiválthatta-e, de sosem látta hogy ütjük-verjük egymást.



Másnak is volt már ilyen időszak? Elmúlt? Mi okozhatja?



jan. 8. 16:00
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a 3 éves ovis most a téli szünet végére eléggé megzakkant. Hiányzott neki az ottani közeg, a rendszeresség, ott azért sokkal jobban lefárad, pedig én most még terhes se vagyok, vittem játszótérre, nagymamához, játszóházba, még voltunk strandon is, bár van egy kistestvére, ő már elég nagy, hogy a nagymamánál hagyhassuk hosszabb időre, így volt olyan program is, amikor az apjával hármasban mentünk valahová, ahol csak rá figyeltünk. És még így is teljesen becsavarodott, az utóbbi napokban már érezhetően unatkozott itthon velünk. Ez nála is rosszabb pillanataiban (amikor éhesfáradtnyűgösakármibajavan) fizikai agresszióban csúcsosodott ki, bár ő inkább a kistesóján vezeti le, lökdösi, megüti, ilyesmi.

Amúgy jogos, amit valaki írt, érzi az otthoni feszültséget, egyébként is tudja, hogy nagy változás jön (születendő baba), nem tudja ő még kezelni ezeket az érzéseket, egyszerűen ebben nyilvánul meg. Ez gondolom viszont téged nem annyira vigasztal, mert attól még, hogy a lányodnak nehéz, neked nem lesz könnyebb őt kezelned. Sajnos ami ilyenkor megoldás egyedül, az a lefogás, megakadályozod, hogy üssön-harapjon, kárt tegyen benned és magában, de tudom én, hogy ezt a terhesség utolsó heteiben nem olyan egyszerű megvalósítani. Ilyenkor jó, ha van segítséged (férj, nagymama, megbízható barátnő, akárki), de ha nincs, akkor spéci akrobatamutatványokkal, a hasad eltartva tudod megpróbálni megölelni, leszorítani a gyereket, amíg lenyugszik, és esetleg módszert mutatni neki, amivel kiadhatja magából a belső feszültségét- üsse a párnát, dobbantson, kiabáljon, mint egy oroszlán, esetleg csikiharcot tarthattok, az is szuper feszültségoldó egyébként, szóval ilyen módokon próbálkozhatsz segíteni magatokon.

Kitartást, tudom, hogy nehéz, én is átéltem, de idővel lesz ez könnyebb is. Miután még nehezebb lesz.

jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
83%
Most biztos leleszek oltva, de én rávágtam a kisasszony seggére amikor már semmi nem vált be és beraktam a szobájába, hogy akkor onnan most nem fogsz kijönni, anyának is fáj amikor bántod, ráadásul 12 hetesen úgy hasbarugott, hogy azt hittem menten elvetélek. Na ezt egy párszor eljátszottuk és leszokott róla. Mondjuk az oviban is agresszív volt amikor nemtetszett neki valami. Nálunk minden figyelem rá van irányúlva, mindent együtt csinálunk és nincs semmilyen trauma. Ha valami nem úgy volt ahogy ő kitalálta már jött is nekünk. Tudom, hogy az oviból tanúlta az egyik kislánytól, valamilyen betegsége van és kb kezelhetetlen, (az anyja is úgy húzza végig a földön, mert nem hallgat rá) de azért nemfogom hagyni, hogy a saját gyerekem bántalmazzon minket és a környezetét. Mindennek van határa. Mondom, szerencsére leszoktattuk róla.
jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
92%
Mi az, hogy veri a szulojet a gyerek? Egyszer ketszer megmar, az sincs rendben, de hogy a hasadat rugdossa?? Es veresre karmol? Ilyenkor nem olelgetni meg puszilgatni kell a gyereket, hanem lefogni, vagy amit az elozo irt, fenekbe billenteni es betenni a szobajaba. Mi van ha ugy megrug, hogy beindul a szules es ne adj isten, baj lesz?
jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Férjed mit szól hozzá hogy ver a gyerek?
jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
51%

Lehet,h fél,ha megjön a kistesó,nem szánsz rá már majd annyi időt. Lehet,h mostanában ilyen babacuccokra nagyobb figyelmet fordítottál, mint őrá. Így akarja kiharcolni a több figyelmet; v kapott elegendő figyelmet, csak aggódik,h a jövőben ez nem így lesz.


Nyugtassad megmondjad neki, hogy nagyon szereted,és akkoris fogod majd,mikor már meglesz a kistesó, csak ő még akkor nagyon pici lesz, neki minden mozzanatát kell lesni majd.


Ha támad, az nemjó,de mondjad neki szeretnéd ölelni,megpuszilni,és hátha attól megnyugszik,és akkor megölelheted,megpuszilhatod.


Aztán majd üljetek le,és olvass neki könyvből egy mesét.


Vehetsz neki játék konyhaszettet pl,és akkor "főzőcskézhettek" együtt


építhettek akár fakockából,akár duplóból,


memóriakártyát még apró gyerekek nem annyira jól tudnak,néha asszem jó őket nyernihagyni, hogy sikerélményük legyen, de most nem arra gondolok, hanem,hogy amíg még apró, addig lehetne úgyis játszani, hogy minden kártya fel van fordítva,és akoor így mutogathatjátok is egymásnak, hogy "ennek a párját nem láttad? Segítesz nekem megtalálni?" feketepéter-kártyáknál is pl ami páros,annak mind megvan a párja, csak a feketepéternek nincs, azzal is lehet párkeresőzni. Valamiért most azt érzem, a sima feketepéter-kártyajáték nem érdekelné. De így párkeresgélve igen. Szóval én ilyen pici gyerekkel memóriázni úgy,hogy meg kell jegyezni,úgy még nem játszanék.


mondókázhatsz is vele,tapsolhatjátok is a ritmust pl "Gyerekek,gyerekek szeretik a perecet", stb.


stb


Én pl hallottam olyat,hogy egy már szobatiszta kisgyerek,mikor megszületett a kistesója, szintén megijedt, hogy nem kap majd annyi szeretetet,és visszasüllyedt ekkor egy előbbi szintre,megint bepisilt, hogy több figyelmet kapjon(nemtom ez nála mennyire volt tudatos)

jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

*Ha nem tudja megjegyezni a mondókát, nem baj, annak is örül,ha te tapsikolsz


eszembejutott egy amúgy lehet,hogy egyszerűbb,pl Ha tudná a bálna,milyen jó a málna,csak málnát zabálna


meg vannak még könyvek,meg neten biztos van egy csomó

jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
68%

En az eslo ilyen esetnel leuvoltottem a fejet a gyereknek h megis hogy kepzeli ezt h megut megmar megrug??? Ha meg egyszer megteszi visszaadom h erezze mennyire faj.

A masodiknal visszekezbol pofon

Nem volt harmadik peobalkozas


Nesze neked liberalis neveles.

Van h kenytelen vagy a dominanciad ervenyre jutatni kulonben radno a gyerek. Kvazi elerte h felj tole! Okos kolyok siman ugy manipulal ahogy akar 🤣

jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
12%

Én azt tudom írni, hogy mivel nem tudod emelni és a hasad félted, ülj rá a lábára, amíg lehiggad és feladja, ez is egyfajta erőfitogtatás, csak nem kell rácsapnod és nem lesz tőle baja a babának a pocakodban.


Még azt lehetne, hogy lehúzod a földre vagy felemeled, mint kutyáknál szokták, ott tartani, hogy érezze, hogy erősebb vagy és te vagy a domináns és erősebb. Ezt tudod csinálni, ha nem akarod megütni.. Nyilván az ágyra tedd, ott kényelmes neki is, meg neked is. Én egy csomószor fogtam le így a gyerekem, mikor megzakkant és bántott, a mai napig leültetem a földre alkalmanként, ha túlmegy egy határon, persze sérelmezi is rendesen, dehát nem nagyon érdekel, én meg azt sérelmezem, amit ő tesz.


A marásra: ne csak vágd, reszeld le a körmét a megfelelő szögben, nem fog tudni vele sérülést okozni, de mire rájön, addigra esélyes, hogy harapni fog.


Egyébként szerintem is csak túl feszült a gyerek, hisz most halt meg valakije, te meg most fogsz szülni és akkor minden nap ott lesz egy tesója, akivel rengeteget kell törődnöd és már most is hanyagolod, pedig meg sem született.. és nem volt elég ingere és hát.. szrsz rá, talán kevesebb türelmed is van, plusz meg is ütötted.


Hagyni kellene, hogy kitombolja magát, vidd játszóházba, ott el tudsz dőlni a kanapén, és minden alkalommal, mikor bánt, úgy fogd le, hogy ráülsz, használd a testsúlyod, max 15kg, mennie kell. Ne a hátára ülj, mert akkor megfulladhat, a lábára, és a kezeit le tudod nyomni a földre.


Egyébként meglep mennyien csapnának a gyerekre, mikor meg az a kérdés, hogy ki ütötte már meg, akkor egy válasz sem jön. Én egyszer kétéves kor körül csaptam a pelusos fenekére, majd nemrég 9 évesen kapott egy taslit, mert gusztustalankodott, egyébként nem ütöttem meg, pedig éveken át volt ilyen viselkedése néha. Le szoktam fogni kezét lábát/leültetem a földre és simán beválik, visszavesz, mert érzi, hogy nem tehet meg mindent. Büntetésesdi nem hatott soha, ezerszer vittem vissza, ezeregyszer jött el, vagy direkt ment oda és élvezte.. néha kiküldöm, de akkor is van, hogy magától megy ki és ott csendben eljátszik magában, feltalálja magát.

jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
37%
Szegény kislány,előre tudja,hogy le lesz sz*rva,mert jön a kicsike,a tökéletes. Emellett mind2 szülője idegbeteg,csoda jó élete lesz. Szegénykém.
jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
42%

Itt majdnem mindenki erőfitogtatni meg visszaadni akar mindent egy 3 évesnek, ahelyett hogy a probléma forrását akarnák megkeresni. Amikor egy gyerek így viselkedik az neki sem jó. A kiváltó okot kéne megtalálni, ami itt a legvalószínűbb a figyelem hiánya. Azt akarja kiharcolni magának. Ugyanis ha minőségien nem tudsz vele lenni, akkor neki az is figyelem, ha haragszol és mérges vagy rá. Ez a gyerek kapcsolódni szeretne, de mivel dühös és frusztrált ez nem megy neki, és amit tőled kap attól még inkább az.

Vannak jó szülő tréningek, ahol tényleg kapsz hasznos eszközöket.

[link]

[link]

[link]

[link]

jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!