Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrjít a 3 éves lányom....

Megőrjít a 3 éves lányom. Rugdos, megkarmol, szófogadatlan. Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Volt 2 hét oviszünet, előtte 2 hétig beteg volt. 4 hét alatt kifordult magából. Pár hét mulvára várjuk a kistesóját, de egyszerűen még a kórházi csomag bepakolásáig sem jutok tőle. Kín-keserv az egész nap. Félek kárt tesz a hasamban lévő tesójában, sokat kéne pihennem, de lefekszik mellém és rugdos, a kezem is tiszta sebhely, mert mar, az ágyon ugrál... Bármire kérem semmire nem hajlandó.

Màr volt egy dackorszakunk, de akkor nem volt agresszív.

Ha a kirohanàsainál elmegyek másik helyiségbe sírva jön utánam + félek mikor veri szét a fejét, mert sokszor hátradobja magát a fal mellett lévő ágyon. Miután véresre mart vagy megrúgta a hasam volt, hogy rácsaptam a kezére/lábára, de meg sem érezte, mert nem akarom a gyereket verni, épphogy rálegyintettem. Nem eszközöm ez, de már tényleg nem tudtam hogyan leállítani őt.

Kb már félek mellette lenni. Emellett meg ragaszkodik, hogyha készülök pl vizsgálatra, kérdezi, hogy mikor jövök vagy mondja vigyem őt is, mert hiányozni fogok neki, ha elmegyek. Puszilgat sokat, szeretget, aztán meg ha nem akar lefeküdni aludni például akkor meg kattan egyet. Oké, hogy hiányzik neki az ovi, ma már ment is, de akkor sem értem ez az agresszió honnan jön neki.


1 változás volt a környezetünkben mostanában: meghalt az egyik mamája. A férjemen két hétig rajtam vezette le a dühöt, amit az anyukája elvesztése miatt érzett (azóta szépen el lett vele beszélgetve, mert nem ezt érdemlem), csúnya hangnemben beszélt velem. Nem tudom ez kiválthatta-e, de sosem látta hogy ütjük-verjük egymást.



Másnak is volt már ilyen időszak? Elmúlt? Mi okozhatja?



jan. 8. 16:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
28: amíg gőzöd sincs hogy miről beszélsz vagy prekoncepcióid vannak csak, addig jobb ha nem kommentálsz. Ugyanis képzeld a kötődő nevelés elvei szerint sem hagyjuk, hogy a gyerek átlépjen szülő által lefektetett határokat (az ütögetés is ilyen). Nem tudom honnan veszed, hogy ezt pl egy válaszkész nevelés szerint lehetne? Hol olvastad? Linkeld kérlek! Az általam megosztott oldalak egyikén se fogsz ilyet olvasni.
jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
67%

30: anyáméknál is tök jól működött amit mondasz. Sőt büszkék voltak, hogy milyen önálló vagyok. Jah csak felnőtt koromban iszom a levét, hogy nulla minőségi időt töltöttek velem a szüleim - tudod olyan időt amikor azt csináltuk amit én szeretnék, nem azt amit ők (pl a közös főzés ha nekem gyerekként nincs kedvem hozzá, nem minőségi idő töltés). Máskülönben nem a szüleinek kell leszarnia a gyereket es a sarokba tennie, mondván tanulja meg hogy nem ő a világ közepe. Hanem ha ezt megéli a világban, legyen hova visszamennie támogatásért. Ugyanis a gyereknek veleszületett igénye (ezt az igényt nem lehet átprogramozni, ahogy azt se hogy hogy tudsz éhes lenni vagy, hogy szeretetre van igenyed) hogy a szüleitől megkapja hogy nekik ő a világ közepe, jó hogy megszületett, hogy fontos hogy mit érez (nem csak akkor amikor neked kényelmes). Es természetes, hogy erre nem mindig tudunk ráhangolódni és vele lenni, de aki tudatosan a gyerek partvonalra helyezésén agyal, és még mondja is, hogy tanulja meg hogy nem ő a világ közepe, az nagyon káros üzenetet ad át a saját gyerekének. A tanulja meg, hogy nem ő a világ közepe helyett inkább tanulja meg hol vannak a határok és dolgozzon azon a szülő is, hogy a lehető leginkább ki legyenek elégítve a gyerek veleszületett igényei*. Mert ezek olyanok mint egy tank, ha ezt nem kapta meg a kezdetekben a szüleitől, egész életében ezeket a hiányokat akarja majd kielégíteni (párkapcsolatban, barátokkal, munkában). Az a gyerek lesz kiegyensúlyozott felnőtt, aki nem szenvedett nagyon nagy hiányt valamelyik alaszükséetből.


*

1. Biztonságos kötődés

2. Autonómia, kompetencia és az én-azonosság érzése

3. A jogos igények, szükségletek és érzelmek kifejezésének szabadsága

4.Spontaneitás és játék

5.Reális keretek és önkontroll

Mindenki ezekkel az igényekkel születik. Kérdés, hogy gyerekként ki mennyit kap belőlük - legfőképp a szüleitől.

jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%
Sehol sem írtam a 0 minőségi időt.
jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Mégegy

vegyél neki kisautókat, olyan gyufásdoboz-nagyságút kb,legalább 6-ot,hogy párba is tudja őket állítgatni,meg legyen variáció,és akkor azt ő is 1dbig el tudja toligálni,meg gurigatni, amikor pont nem érsz rá,de főleg az a lényeg,hogy EGYÜTT csináljátok. Nekünk volt régen hozzá ilyen -nemtúlnagy- feltekerhetős gumiszőnyeg, 2 is (legót is arra szórtuk,és így összehajtottuk U alakba mikor befejeztük a játékot, és beleömlesztettük a vödörbe. De utána még persze át kellett tapicskolni a legózás helyszínét--legót nemtom hány éves kortól ajánlok, de szerintem 5 éves kor alatt duplót sokkalinkább.)-szóval ilyen szőnyeget lehet akár rajzolni is,festeni is, rendelni is,akár neten ha van hasonló, nyomtatni is(máshol talán tudnak nagyobb méretben) [volt rajta vegyesbolt,parkoló,benzinkút,lehet rajta park,tó,kikötő,vasútállomás,lakóházak,piac,állatkereskedés,mozi,uszoda,kórház,stb na,és akkor még a parkettán is jól gurul a kiskocsi.

jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
48%

Engem nem rugd0sna terhesen egy ilyen idiota kolyok, az tuti.meglennenek a modszereim arra hogy fel nap alatt kisbarannya valtozna.


Te meg kerdezo vigyazz mert jo eselyetek van arra hogy ha felugyelet nelkul hagyod majd a csecsemovel megoli vagy sulyosan karositja.

jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk sajnos a válaszok 90 százaléka hűen tükrözi a felnőtt lakosság elmeállapotának okát...
jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Instant segítség lehet 6000 Ft-ért

[link]

jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!