Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrjít a 3 éves lányom....

Megőrjít a 3 éves lányom. Rugdos, megkarmol, szófogadatlan. Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Volt 2 hét oviszünet, előtte 2 hétig beteg volt. 4 hét alatt kifordult magából. Pár hét mulvára várjuk a kistesóját, de egyszerűen még a kórházi csomag bepakolásáig sem jutok tőle. Kín-keserv az egész nap. Félek kárt tesz a hasamban lévő tesójában, sokat kéne pihennem, de lefekszik mellém és rugdos, a kezem is tiszta sebhely, mert mar, az ágyon ugrál... Bármire kérem semmire nem hajlandó.

Màr volt egy dackorszakunk, de akkor nem volt agresszív.

Ha a kirohanàsainál elmegyek másik helyiségbe sírva jön utánam + félek mikor veri szét a fejét, mert sokszor hátradobja magát a fal mellett lévő ágyon. Miután véresre mart vagy megrúgta a hasam volt, hogy rácsaptam a kezére/lábára, de meg sem érezte, mert nem akarom a gyereket verni, épphogy rálegyintettem. Nem eszközöm ez, de már tényleg nem tudtam hogyan leállítani őt.

Kb már félek mellette lenni. Emellett meg ragaszkodik, hogyha készülök pl vizsgálatra, kérdezi, hogy mikor jövök vagy mondja vigyem őt is, mert hiányozni fogok neki, ha elmegyek. Puszilgat sokat, szeretget, aztán meg ha nem akar lefeküdni aludni például akkor meg kattan egyet. Oké, hogy hiányzik neki az ovi, ma már ment is, de akkor sem értem ez az agresszió honnan jön neki.


1 változás volt a környezetünkben mostanában: meghalt az egyik mamája. A férjemen két hétig rajtam vezette le a dühöt, amit az anyukája elvesztése miatt érzett (azóta szépen el lett vele beszélgetve, mert nem ezt érdemlem), csúnya hangnemben beszélt velem. Nem tudom ez kiválthatta-e, de sosem látta hogy ütjük-verjük egymást.



Másnak is volt már ilyen időszak? Elmúlt? Mi okozhatja?



jan. 8. 16:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%
Hiperaktívnak tűnik, hiányzik neki a rendszeres elfoglaltság, tevékenység.
jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%

Hát elég sok változás ment nálatok mostanában végbe, ami megzavarhatta.


1. Terhes vagy.

2. Mama meghalt, apa meg ideges lett és téged osztott ki, mint a römikártyát, amit a gyerek is észrevett.

3. Szeptemberben kezdte az ovit, oda még épp hogy csak beszokott, már nem kell menni két hétig, és most egy rendszeres elfoglaltságának annyi (igaz, hogy ideiglenesen, de ezt ő még nem értette, nincsenek még ennyi idősen tisztában az idő fogalmával).


Tehát mit lát? Otthon van egész nap, az egyik mama csak úgy eltűnt, miközben apa kiabál, te meg mindjárt "lecseréled" őt egy másik gyerekre. Azt, hogy nem lesz innentől egyke, is elég nehéz volna megszoknia, de a többivel együtt...


Igen, érzi. Mindent éreznek, akkor is, ha nem nyíltan előtte csináljátok. Ha pedig igen, akkor pláne tudja a gyerek, hogy gond van, mert nem buta, csak kicsi.


Na, most őszintén tedd a szívedre a kezed, 3 évesen ugyanennyi drasztikus változást kapnál az élettől egyszerre, amikor azt sem tudod, mi történik, és hogy lesz, te nem vernéd egész nap, aki veled van? Na ugye, hogy de.

jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Régebben is volt nehezebb időszaka, de pont mielőtt beteg lett beszéltük, hogy mennyit változott pozitív irányba, nagyon nyugodt volt, kiegyensúlyozotty szófogadó. Ha megszületik a tesója és ezt fogja mellé csinálni nem tudom mit csinálok. Egy szoptatásnál majd rugdosni fog? A sarokba nem megy be, én emelni nem tudom most, volt, hogy eldugtam játékait büntiből, de nem érdekelte. Nagy jó dolgokat hozott neki a Jézuska, azok sem kötik le. Alig bírom itthonról elvinni, mert mozdíthatatlan, mire felöltöztetném leizzad a hisztiben. A papájával sokat játszott szünetben + az unokatesókkal 2x sikerült találkozni, de nem lett nyugodtabb ezektől az alkalmaktól.
jan. 8. 16:12
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

1. Nem hinném, hogy ebbe a házasságba túl jó ötlet a 2. gyerek, de már késő.

2. Épp elég nagy változás magában az, hogy jön a kistesó, gondolom attól kattant be, erre még rájött az otthoni diliház.

3. Mondanám, hogy a férjed legyen többet vele, hisz eleve így lesz, ha jön a pici - de hát gondolom nálatok, ahol az idióta here a terhes feleségét használja lábtörlőnek sérelem esetén, elképzelhetetlen, hogy a ház Ura a gyerekkel foglalkozzon.

4. Ergo nem tudsz mit csinálni, csak tűrsz.

jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
2-es: Igen, ezek nagy változások, csak a mamáját nagyon ritkán látta, mert messzebb lakott, így nem keresi őt. A tesóját meg mindig emlegeti/emlegette, a hasam állandóan puszilgatja. Tegnap olyan erővel, hogy azt hittem bebújik mellé. Lehet naív vagyok és azt hiszem, hogy még nem érzi át, hogy milyen lesz, ha lesz tesója. Bár nagyon sokszor elbeszélgettem már erről vele a hónapok alatt, hogy ő lesz a nagy okos nővér, akinek nagyon számítok a segítségére. Úgy tűnt tetszik neki a dolog, mert lelkesen készül, hogy majd adogatja nekem a pelust meg segít fürdetni.
jan. 8. 16:17
 6/37 anonim ***** válasza:
67%

"Ha megszületik a tesója és ezt fogja mellé csinálni nem tudom mit csinálok. Egy szoptatásnál majd rugdosni fog?"


Nyugodj meg, ezt fogja csinálni. Méghozzá azért, mert elcsesztétek. Fokozatosan fel kellett volna/kellene készíteni a változásra, bevonva őt is a dolgokba.

Nagyon rossz módszereket alkalmazol, és ráadásul nincs is eleget foglalkozva vele - le kell fárasztani, állandóan tevékenységeket találni ki számára, mert ez egy ilyen időszak. Ehhez azonban láthatóan sem eszköztárad, sem -ez utóbbi most érthető- energiád nincs. És sajnos mint a mellékelt ábra mutatja, segítséged sem...

jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

A leírásodból olyan szinten lejön ennek a kislánynak a fájdalma és jogos dühe, amit azért érez, mert nem kap elég figyelmet. Te el vagy foglalva a saját bajoddal, az utolsó trimeszterrel, a férjed bajával. A kislánnyal milyen minőségi időt töltesz? Az apja hogy veszi ki a részét az egészből?


“Hangosan kiabálok,

Hogy süket lesz tőle Isten.

De még mindig jobb, ha mérges,

Mintha nem figyelne rám”


Online szülő tréninget ajánlok, gyors megoldásként. Pl Képes-Végh Júliának ezen a héten kezdődik asszem egy 6 hetes. Gyakorlati eszközöket kapsz a kezedbe és megértheted a gyerek működését (mert az is lejön hogy azt se érted) mit miért csinál és milyen lehetőségeid vannak.

jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
42%
A megoldást nem tudom, de nem értek egyet az előttem szolokkal. Az én gyerekem is ver, ezt az oviban kezdte el, mert ott látta, hogyan kell verekedni. Nem kell mindent traumákra fogni. Most 6 éves és ma reggel is belém rúgott. Ovi kezdés előtt soha nem csinált ilyet. Ettől függetlenül lehet nálatok más a helyzet, de az én gyerekem, pláne 3 évesen fel se fogta a dolgokat. Annyit látott, hogy más gyerek verekszik, kipróbálta otthon is. Nyilván mindent vegigprobaltam amit lehetett, büntetés, stb., nem hat rá semmi. Ha fáradt, akkor rosszabb, ezért hamar fekszik le, ez az egyetlen dolog, ami valamennyire bevált.
jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%

Kedves utolsó! Nem traumáról van szó hanem a gyerek jogos igényeinek a ki nem elévülése miatt érzett dühéről és szomorúságáról. És mint a legtöbb 3 éves nem képes kezelni az érzelmeit, és sokszor a tehetetlen düh és fájdalom agresszióban nyilvánul meg, mert az legalább cselekvés. Az meg hogy fel se fogja biztos nem igaz, max nem úgy ahogy egy felnőtt, illetve még ha fel se fogná, akkoris érezné a családi feszültséget, ami alól ő nem tudja függetleníteni magát.

Így amit írsz, teljes jószándékkal, de teljesen invalid.

jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
40%
9 Hallgattam már én is sokat ezt a süket dumát, hogy mindenfélét érez már a 6 hetes magzat is. Az enyém nem érzett semmit, kiderült sokszor. Úgyhogy számomra éppen ez az érzelgős szirup az invalid. 3 éves, kicsi gyerek, lehet, hogy sokkal egyszerűbb okok vannak a háttérben, mint amit itt feltételeztek. A képességeik sem egyformák, biztos van olyan aki többet ért a világból. De olyan is van, amelyik nem. A feketeleves amúgy csak most jön, amikor megszületik a tesó. Rokongyereknek 3 évesen született tesója, előtte is agresszív volt, de persze a tesotol még jobban bekattant. Ja és a magyarazast előtte nem fogta fel, hogy tesója lesz, vagyis annyiban igen, hogy simogatta az anyja hasát. De mikor megszületett nagyon utálta, mindent hozzavagott, stb.
jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!